Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sıradışı Bir Liderlik Okulu Okul Adı: 80. Yıl İ.Ö.O. Grup No: 4 Çalışma Konusu: Akıllı Çöp.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Sıradışı Bir Liderlik Okulu Okul Adı: 80. Yıl İ.Ö.O. Grup No: 4 Çalışma Konusu: Akıllı Çöp."— Sunum transkripti:

1 Sıradışı Bir Liderlik Okulu Okul Adı: 80. Yıl İ.Ö.O. Grup No: 4 Çalışma Konusu: Akıllı Çöp

2 Ajanda Projenin Amacı Yeşil Enerji Projesi Proje İ çeri ğ i

3 Sabiha KAYMAZ Aleyna YOLDAŞ Eyüp Ensari KAVAK Yeşil Enerji Grup Üyeleri

4 Projenin Amacı Akıllı Çöp Çevremizi temiz tutmalıyız ve bunun için çöplerimizi do ğ ru atmalı ve ayrıştırmalıyız. Ama bu ayrıştırmaya dikkat etmiyoruz ve çöplerimizi rastgele atıyoruz. Bu amaçla çevre kirlili ğ ine neden olan çöplerin ayrıştırılarak daha temiz çevre yaratmak bu projenin asıl amacıdır.

5 Akıllı Çöp Çevreye verilen bu zararı en aza indirgemek, önlemek ve daha sa ğ lıklı, temiz bir çevreye kavuşmak için ve geri kazanılabilir maddeler için Akıllı Çöp icat edelim. Projenin Amacı

6 Akıllı Çöp Aşamalar: 1- Plastik, Cam, Ka ğ ıt, Di ğ er gibi çeşitli bölümleri olan bir çöp kutusu yapalım. II - Bu bölümlerin oldu ğ u yerin üst kısmında boş bir alan vardır. III - Bu boş alana atılan çöpleri Akıllı Çöp ayrıştırarak do ğ ru bölüme gönderir. Yeşil Enerji Projesi

7 Akıllı Çöp Aşamalar: IV - Bu mekanizma elektrik enerjisini de ğ il güneş enerjisini kullanır. V - Boş alanın üstünde bulunan panel enerjisi depolar ve bu sayede ayrışma işini sa ğ lar.

8 80. Yıl İ.Ö.O. ODP Kütüphanesi Teşekkür Ederiz


"Sıradışı Bir Liderlik Okulu Okul Adı: 80. Yıl İ.Ö.O. Grup No: 4 Çalışma Konusu: Akıllı Çöp." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları