Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BİTÜMEN FIRINI ENERJİ KAİZENİ. KONU SEÇİMİ VE HEDEF BELİRLEME Paslanmaz sac yüzeyleri ses ve ısı izolasyonu amacıyla ısı altında yapıştırılarak kaplanır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BİTÜMEN FIRINI ENERJİ KAİZENİ. KONU SEÇİMİ VE HEDEF BELİRLEME Paslanmaz sac yüzeyleri ses ve ısı izolasyonu amacıyla ısı altında yapıştırılarak kaplanır."— Sunum transkripti:

1 BİTÜMEN FIRINI ENERJİ KAİZENİ

2 KONU SEÇİMİ VE HEDEF BELİRLEME Paslanmaz sac yüzeyleri ses ve ısı izolasyonu amacıyla ısı altında yapıştırılarak kaplanır.

3 KONU SEÇİMİ VE HEDEF BELİRLEME

4 BİTÜMEN FIRINININ ELEKTRİK ENERJİSİ TÜKETİMİNİ %50 ORANINDA AZALTMAK

5 Göksel Ormancı MEKANİK İMLT POSTABAŞI Ali Poyracık MEKANİK İMLT POSTABAŞI Bayram Ali Akkın MEKANİK İMALAT OPERATÖRÜ İsmail Nalcı ELEKTRİK BAKIM POSTABAŞI Murat Buldu MEK.İMALAT SORUMLUSU EKİBİN OLUŞTURULMASI Yahya Şentürk MEKANİK İMALAT OPERATÖRÜ İlhan Karakoç ELEKTRİK BAKIM TEKNİSYENİ

6 MEVCUT DURUM VE PROJE PLANI

7 112 REZİSTANS LAMBA

8 MEVCUT DURUM 5N 1 K NE Bitümen fırını elektrik tüketimi yüksek NEREDEBitümen fırınında NE ZAMANSürekli NE ÇEŞİTTüm bitümen kalınlıkları için yaşanıyor NASIL Üretim adetine ve bitümen kalınlığına bağlı olarak artıyor KİM Elemana göre herhangi bir değişim yok.

9 UYGULAMALAR Rezistans lambalar yerine Karbon IR lambalar yapıldı! 116 adet olan ısıtıcı lamba sayısı yukarıdaki lambalar sayesinde 41 adete düşürüldü

10 UYGULAMALAR Yemek ve çay butonları konularak bu butonlarla uyku modu oluşturularak fırın daha da tasarruflu hale getirildi.

11 UYGULAMA Eskiden manuel olarak her bir modül tek tek ayarlanarak ısıtıcılar ayarlanıyordu.Bu da setup süresini artırıyordu. Bitümen fırınını panosuna yapılan 1 monitör üzerinden tek bir tuşla model seçilebilmekte ve böylece setup süresi çok kısalmaktadır.

12 DOĞRULAMA VE KAZANÇ ESKİ SİSTEM İLE ENERJİ TÜKETİM BİLGİLERİ Birim Bitümen fırınının eski hali ile ortalama saatteki enerji tüketimi101,97Kwh Bitümen fırınının eski hali ile ortalama günlük enerji tüketimi2217,85Kwh Bitümen fırınının eski hali ile ortalama aylık enerji tüketimi57664Kwh Bitümen fırınının eski hali ile ortalama yıllık enerji tüketimi634304Kwh 119883,53TL YENİ SİSTEM İLE ENERJİ TÜKETİM BİLGİLERİ Birim Bitümen fırınının yeni hali ile ortalama saatteki enerji tüketimi44,33Kwh Bitümen fırınının yeni hali ile ortalama günlük enerji tüketimi964,178Kwh Bitümen fırınının yeni hali ile ortalama aylık enerji tüketimi25068,6Kwh Bitümen fırınının yeni hali ile ortalama yıllık enerji tüketimi275755Kwh 52393,41TL YENİ SİSTEM İLE TOPLAM ENERJİ KAZANCI358550Kwh YENİ SİSTEM İLE TOPLAM ENERJİ KAZANÇ YÜZDESİ0,43% YENİ SİSTEM İLE TOPLAM ENERJİ KAZAN TUTARI ( TL )67490,1TL

13 DOĞRULAMA VE KAZANÇ

14 STANDARDİZASYON/ YAYGINLAŞTIRMA SARES BİTÜMEN FIRININA DA YAPILARAK YAYGINLAŞTIRILACAKTIR. STANDART ÜRÜN REÇETELERİ OLUŞTURULDU BU OLUŞTURULAN STANDART REÇETELER TALİMATLARA İŞLENDİ.

15 Teşekkürler…


"BİTÜMEN FIRINI ENERJİ KAİZENİ. KONU SEÇİMİ VE HEDEF BELİRLEME Paslanmaz sac yüzeyleri ses ve ısı izolasyonu amacıyla ısı altında yapıştırılarak kaplanır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları