Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sağlıklı Yaşamın Beslenme Ve Sporun Sağlığımıza Etkileri. Bedensel hareketsizlik, başta kalp, yüksek tansiyon olmak üzere birçok hastalıkta etkili rol.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Sağlıklı Yaşamın Beslenme Ve Sporun Sağlığımıza Etkileri. Bedensel hareketsizlik, başta kalp, yüksek tansiyon olmak üzere birçok hastalıkta etkili rol."— Sunum transkripti:

1

2 Sağlıklı Yaşamın Beslenme Ve Sporun Sağlığımıza Etkileri. Bedensel hareketsizlik, başta kalp, yüksek tansiyon olmak üzere birçok hastalıkta etkili rol oynuyor.

3 SAĞLIKLI BESLENEN SAĞLIKSIZ BESLENEN Kahve gazlı içeceklerden ve hazır yiyeceklerden uzak durmalıyız.

4 SAĞLIKLI BESLENEN SAĞLIKSIZ BESLENEN Özellikle de sabah kahvaltısına önem verin. Kahvaltısız başlayan bir öğrenme başarılı olamaz. Günlük planlama yaparken özellikle sabah kahvaltısına dikkat etmek gerekir. Sabah kahvaltısı yoğun bir şekilde yapılmalı, günlük yemek ağırlığı buraya verilmelidir.

5 SAĞLIKLI BESLENEN SAĞLIKSIZ BESLENEN Mevsimine g ö re sebze ve meyve t ü ketmeliyiz.

6 Sabah kahvaltısının verdiği enerji öğrenmeyi etkinleştirdiği gibi, öğrenmenin oluşumunu da kolaylaştırır. SAĞLIKLI BESLENEN SAĞLIKSIZ BESLENEN

7 SPOR YAPAN SPOR YAPMAYAN Egzersiz, sağlığımızı korumak ya da gelişmiş olan sağlık durumumuzu devam ettirmek amacıyla yapılan, ama ç lı hareketler olarak tanımlanabilir.

8 SPOR YAPAN SPOR YAPMAYAN D ü zenli yapılan bedensel aktiviteler kalp hastalığı,şişmanlık,y ü ksek tansiyon ve şeker hastalıklarının ö nlenmesine yardımcı olur. D ü zenli spor yapanların kansere yakalanma riski daha d ü ş ü kt ü r.

9 SPOR YAPAN SPOR YAPMAYAN Yaşam boyu hareket sağlıklı kalmak i ç in şart. Gelişen teknoloji ile insanların aktiviteleri daha da azalmıştır. Zaman kayıp etmeden d ü zenli bir bedensel aktiviteyi yaşam haline getirin. Burada kısaca spor yapan ve yapmayanları kıyaslamak belki y ö n g ö sterici olacaktır.


"Sağlıklı Yaşamın Beslenme Ve Sporun Sağlığımıza Etkileri. Bedensel hareketsizlik, başta kalp, yüksek tansiyon olmak üzere birçok hastalıkta etkili rol." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları