Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TÜM SORU KELİMLERİ EKSİKSİZ OLARAK EZBERLENMELİ VE KULLANIM YERLERİ DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE KAVRANMALIDIR SORU KELİMELERİ TEOG SINAVINDA HAYAT KURTARIR!

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TÜM SORU KELİMLERİ EKSİKSİZ OLARAK EZBERLENMELİ VE KULLANIM YERLERİ DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE KAVRANMALIDIR SORU KELİMELERİ TEOG SINAVINDA HAYAT KURTARIR!"— Sunum transkripti:

1

2 TÜM SORU KELİMLERİ EKSİKSİZ OLARAK EZBERLENMELİ VE KULLANIM YERLERİ DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE KAVRANMALIDIR SORU KELİMELERİ TEOG SINAVINDA HAYAT KURTARIR!

3 WHAT = NE What do you usually do at the weekend? Hafta sonları genellikle ne yaparsın? I visit my relatives. Akrabalarımı ziyaret ederim.

4 WHERE = NEREYE, NEREDE Where did you stay last summer? Geçen yaz nerede kaldın? I stayed at an all inclusive hotel. Her şey dahil otelde kaldım.

5 WHAT KIND/TYPE OF = NE TÜR What kind/type of films do you like? Ne tür filmleri seversin? I like thrillers. Gerilim filmlerini severim.

6 WHICH = HANGİ Which one do you prefer? Milk or tea? Hangisini tercih edersin? Süt veya çay? I prefer milk. Sütü tercih ederim.

7 WHEN = NE ZAMAN When do you ride a bike? Ne zaman bisiklete binersin? At the weekends. Hafta sonları.

8 WHAT TIME = SAAT KAÇTA What time do you get up? Saat kaçta uyanırsın? At ten o’clock. Saat on’da.

9 HOW OFTEN = NE SIKLIKTA How often do you eat out? Ne sıklıkta dışarıda yemek yersin? I eat out once a week. Haftada bir kez dışarıda yemek yerim.

10 WHO = KİM Who does the laundry at home? Evde çamaşırları kim yıkar? Mu mother does the laundry. Annem çamaşırları yıkar.

11 HOW = NASIL How do you keep in touch with friends? Arkadaşlarınla nasıl irtibat kurarsın? I send text messages Kısa mesaj gönderirim.

12 HOW MANY = KAÇ TANE How many text messages do you send? Kaç tane kısa mesaj gönderirsin? At least ten a day. En azından günde on tane.

13 HOW MUCH = NE KADAR How much is the registration fee? Kayıt ücreti ne kadar? It is ten Liras for members. Üyeler için on Lira.

14 HOW FAST How fast is a mini motorbike? Mini motosiklet ne kadar hızlıdır? It can reach to 48 km/h. Saatte 48 km hıza çıkabilir.

15 WHY = NİÇİN, NEDEN Why do people like riding motorbikes? İnsanlar neden motosiklet sürmeyi severler ? Because, it is fast and fun. Çünkü hızlı ve eğlencelidir.

16 HOW BIG = NE KADAR BÜYÜK How big is a mini motorbike? Mini motosiklet ne kadar büyüklüktedir ? It is one fourth of a normal size motorbike. Normal motosikletin dörtte biri kadardır.

17 HOW MUCH DOES IT WEIGH? AĞIRLIĞI NE KADARDIR? How much does an elephant weigh? Bir fil ne kadar ağırlıktadır? It weighs 5 tons. 5 ton ağırlığındadır.

18 HOW LONG = NE KADAR SÜRE How long did the construction take? Yapımı ne kadar sürdü? It took ten years. On yıl sürdü.

19 HOW TALL = NE KADAR UZUN How tall is the Great Pyramid ? Büyük Piramit ne kadar uzunluktadır? It is 146.5 meters. 146.5 metredir.

20 WHAT’S THE WEATHER LIKE? HAVA NASILDIR? What is the weather like in Ula? Ula’da hava nasıldır? It is sunny. Güneşlidir.

21 WHAT’S ITS CLIMATE LIKE? İKLİMİ NASILDIR? What is Muğla’s climate like? Muğla’nın iklimi nasıldır? It is hot in summers and damp in winters. Yazları sıcak, kışları ise nemlidir.

22 CAN YOU... ? COULD YOU…? Can/Could you hold on a moment? Bir dakika bekler misin? Sure. Tabiki.

23 CAN I..? COULD I..? MAY I..? Can/Could/May I take your name? Adını alabilir miyim? My name is Ege. Benim adım Ege.

24 WOULD YOU LIKE TO… ? …..İSTER MİSİN ? Would you like to leave a message? Mesaj bırakmak ister misin? Could you tell him to call me? Ona beni aramasını söyler misiniz?

25 WHAT DO YOU MEAN….? NE DEMEK İSTİYORSUN? Is your PC online or offline? What do you mean? I mean is there a connection sign on the screen ?

26 TEOG SINAVINIZDA SONSUZ BAŞARILAR Ezel BALLI English Language Teacher Manisa 2016


"TÜM SORU KELİMLERİ EKSİKSİZ OLARAK EZBERLENMELİ VE KULLANIM YERLERİ DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE KAVRANMALIDIR SORU KELİMELERİ TEOG SINAVINDA HAYAT KURTARIR!" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları