Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

MEB TKY UYGULAMALARI ÖDÜL YÖNERGESİ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "MEB TKY UYGULAMALARI ÖDÜL YÖNERGESİ"— Sunum transkripti:

1 MEB TKY UYGULAMALARI ÖDÜL YÖNERGESİ

2 Ödül Kategorileri TKY uygulamaları çerçevesinde ödüller;
yılın kaliteli okulu/kurumu yılın ekibi ödülü olmak üzere iki kategoride verilir

3 Ödüle Başvuru Ödül için okullar/kurumlar, yaptıkları çalışmalarla ilgili olarak; yılın kaliteli ekibi kategorisinde 15 sayfayı, yılın kaliteli okulu/kurumu kategorisinde ise 40 sayfayı geçmeyecek şekilde, hazırlayacakları raporla bağlı bulundukları millî eğitim müdürlüğüne başvururlar.

4 Ödüller 1) Yılın Kaliteli Okulu/kurumu kategorisinde;
Birinciye; Yılın Kaliteli Okulu/Kurumu Birincilik Ödülü, Birincilik Beratı (Ek-5) ve Plaket, İkinciye; Yılın Kaliteli Okulu/Kurumu İkincilik Ödülü, İkincilik Beratı (Ek-5) ve Plaket, Üçüncüye; Yılın Kaliteli Okulu/Kurumu Üçüncülük Ödülü, Üçüncülük Beratı (Ek-5) ve Plaket, Son değerlendirmeye kalan diğer okul/kurumlara MEB Kalite Teşvik Ödülü,

5 Ödüller Yılın Kaliteli Ekibi kategorisinde;
Birinciye; Okula/Kuruma Yılın Kaliteli Ekibi Birincilik Ödülü ve plaket, ekip üyelerinin her birine Takdir Belgesi, İkinciye; Okula/Kuruma Yılın Kaliteli Ekibi İkincilik Ödülü ve plaket, ekip üyelerinin her birine Takdir Belgesi, Üçüncüye; Okula/Kuruma Yılın Kaliteli Ekibi Üçüncülük Ödülü ve plaket, ekip üyelerinin her birine Takdir Belgesi, Son değerlendirmeye kalan diğer okullara/kurumlara MEB Kalite Teşvik Ödülü, ekip üyelerine Teşekkür Belgesi verilir.

6 İl/ilçe düzeyinde yapılacak değerlendirmelerde verilecek ödüller, millî eğitim müdürlüğü kalite kurullarınca belirlenir. Yapılan değerlendirmelerde dereceye giren okula/kuruma ve ekip üyelerine imkânlar ölçüsünde aynî yada nakdî ödüller de verilebilir.

7 Ödül Süreci Okul/kurum ve ekiple raporlarla ilçeye başvururlar. İlçe her iki kategoride ilk üçe giren okul/kurum ve ekipleri belirler ve ödüllendirir. İl düzeyinde ilçede ilk üçe giren okul/kurum ve ekipler değerlendirilerek ilin ilk üçü belirlenir ve ödüllendirilir.

8 Ödül Süreci İller, her iki kategoride birinci olan okul/kurum ve ekiplerin raporlarını Türkiye geneli değerlendirme için Bakanlığa gönderir. Bakanlık, raporlar üzerinden yapacağı değerlendirmede yine her iki kategori için ilk ona giren okul/kurum ve ekipleri belirler.

9 Ödül Süreci Belirlenen bu 20 okul/kurum ziyaret edilerek tekrar değerlendirilerek dereceye girenler belirlenir. Yılın kaliteli okul/kurum birincilik ödülünü alan okul/kurum, üç yıl süre ile aynı kategoride ödüle başvuramaz.

10 Hazırlık Ödül süreci başlatılmadan önce ödül takviminin belirlenmesi, ödül el kitabının yazımı/dağıtımı ve değerlendiricilerin eğitimi Bakanlıkça gerçekleştirilir.

11 Takvim 14 Ekim 24 Kasım ilçe, 25 Kasım-09 Ocak İl,
10 Ocak – 14 Nisan Bakanlık, 10 Mart 14 Nisan Saha Ziyareti, 14 Nisan Dereceye girenlerin ilanı Ödül Töreni Bu takvim, MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından belirlenerek her yıl ilan edilecektir.

12 ÖDÜL YÖNERGESİ DOĞRULTUSUNDA KURUM DEĞERLENDİRME RAPORU

13 Raporun biçimsel özellikleri
Rapor, üç adet renkli baskı, ciltlenmiş veya spiralle kitapçık haline getirilmiş ve rapor içeriğinin sayfaları numaralandırılmış halde; dış kapak, içindekiler bölümü, giriş, rapor içeriği ve eklerden oluşacak; rapor içeriğinde okullar/kurumlar, yaptıkları çalışmaları aşağıda sıralanan başlıkları kullanarak 40 sayfayı geçmeyecek ve eğitim öğretim yılı sonu verilerini de içerecek şekilde ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kalite Kuruluna değerlendirme amacıyla göndereceklerdir.

14 Ödül Süreci Dokümanları klasöründe “3 MEM özdeğerlendirme rapor formatı ve puanlaması” dosyası bulunmaktadır. Rapor, bu dosyanın formatında yazılacaktır.

15 PUANLANDIRMA MATRİSLERİ 1. Kurum Değerlendirme Matrisleri


"MEB TKY UYGULAMALARI ÖDÜL YÖNERGESİ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları