Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KPSS ORTAÖĞRETİM/ÖNLİSANS SINAVI ÇANKIRI-2012. ÇANKIRI SINAV MERKEZİ KOORDİNATÖRÜ PROF. DR. ALİ İBRAHİM SAVAŞ SINAV MERKEZİ YÖNETİCİSİ Yrd. Doç. Dr. Harun.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KPSS ORTAÖĞRETİM/ÖNLİSANS SINAVI ÇANKIRI-2012. ÇANKIRI SINAV MERKEZİ KOORDİNATÖRÜ PROF. DR. ALİ İBRAHİM SAVAŞ SINAV MERKEZİ YÖNETİCİSİ Yrd. Doç. Dr. Harun."— Sunum transkripti:

1 KPSS ORTAÖĞRETİM/ÖNLİSANS SINAVI ÇANKIRI-2012

2 ÇANKIRI SINAV MERKEZİ KOORDİNATÖRÜ PROF. DR. ALİ İBRAHİM SAVAŞ SINAV MERKEZİ YÖNETİCİSİ Yrd. Doç. Dr. Harun YAKIŞIK METEKSAN ORGANİZASYON KOORDİNATÖRÜ AYŞEGÜL SOYBORA

3 SINAV TARİHİ VE SAATİ 2012 KPSS/ÖNLİSANS: 22 Eylül 2012 Cumartesi SAAT: 09.30-11.30 2012 KPSS/ORTAÖĞRETİM: 23 Eylül 2012 Pazar SAAT: 09.30-11.30 olmak üzere iki oturumda yapılacaktır. ADAYLARIN KİMLİK DENETİMLERİ VE ELEKTRONİK DEDEKTÖRLE ÜST ARAMALARI YAPILARAK SINAV SALONLARINA ALINMALARINA:- Saat : 08.30 BAŞLANILACAKTIR.

4 BİNA YÖNETİCİLERİNİN GÖREVLİLERİ SINAVDA KULLANILACAK BİNA VE SALONLAR TEMİZLENECEK, ADAYLARI SALONLARA YÖNLENDİRECEK UYARI YAZILARI UYGUN YERLERE KONULACAK. SALONLARDAKİ SIRALAR PLANA UYGUN OLARAK DÜZENLENECEK. SIRALARI HAREKETLİ OLAN SALONLARDA, GEREKİYORSA SIRALARIN ARALARI AÇILACAK, SALON SINAV DÜZENİNE SOKULACAK. SIRALARIN ÜZERİNE SIRA NUMARALARI YAZILACAK, SALONUN KAPISINA SALON NUMARASI, ADI VE OTURMA PLANINI GÖSTEREN SALON TANITIM FORMU ASILACAK (BU İŞLEMLER BİNA YÖNETİCİSİ TARAFINDAN SINAVDAN ÖNCE YAPILACAK/YAPTIRILACAK).

5 BİNA YÖNETİCİLERİNİN GÖREVLİLERİ SINAVDA HER ADAY İÇİN İÇERİSİNDE KALEM, SİLGİ KALEMTRAŞ VB. BULUNAN PAKETLERİN SIRALARA YERLEŞTİRİLMESİNİ VE HER SINAV SALONU İÇİN BİR ADET DUVAR SAATİ ASILMASINI SAĞLAMAK. SINAV BİNASINDAKİ SINAVIN BAŞLAYIŞ VE BİTİŞ SAATİNİ BELİRTMEK İÇİN ZİL ÇALINMAMASI, SINAV SÜRESİNCE BİNADAKİ FAKS TELEFON VE CEP TELEFONU İLE HER TÜRLÜ ELEKTRONİK CİHAZIN KAPALI KONUMDA TUTULMASINI SAĞLAMAK. SINAV BİNASI İÇERİSİNDE SINAV SÜRESİNCE ÇAY, KAHVE VB İÇECEKLERİN YAPILMASINA VE TÜKETİLMESİNE KESİNLİKLE İZİN VERMEMEK.

6 BİNA SINAV EVRAKI KUTULARINA KIRMIZI RENKLİ KUTUYA; 1- SINAV SALONLARINDAN GELEN CEVAP KAĞITLARI DÖNÜŞ POŞETLERİ 2- BİNA SINAV FORMLARI (İLK SIRADAKİ KIRMIZI RENKLİ BİNA SINAV EVRAKI KUTUSUNA KONULACAKTIR) MAVİ RENKLİ KUTUYA; 1- SINAV SALONLARINDAN GELEN SALON SINAV EVRAKI POŞETLERİ (İÇİNDEN CEVAP KAĞITLARI DÖNÜŞ POŞETLERİNİ ÇIKARTTIKTAN SONRA) 2- SINAVIN UYGULANIŞINA İLİŞKİN VE ÖSYM BAŞKANLIĞINA ULAŞTIRILMASI GEREKEN YAZI TUTANAK V.B. BELGELER (İLK SIRADAKİ MAVİ RENKLİ BİNA SINAV EVRAKI KUTUSUNA KONULACAKTIR)

7 ÖNEMLİ NOKTALAR 2012-KPSS SINAVLARINDA(ÖNLİSANS-ORTAÖĞRETİM) İLGİLİ SINAVA AİT GİRİŞ VE KİMLİK BELGESİ OLMAYAN BİR ADAY MAZERETİ NE OLURSA OLSUN SINAVA ALINMAZ. CEP TELEFONU YANINDA OLAN ADAY SINAV BİNASINA KESİNLİKLE ALINMAYACAKTIR. ADAYLARIN ÖNCELİKLİ OLARAK KENDİLERİNE VERİLEN SORU KİTAPÇIK NUMARASININ CEVAP KAĞITLARINA DOĞRU OLARAK KODLAMALARI VE “SORU KİTAPÇIK NUMARAMI DOĞRU KODLADIM” ALANINI İŞARETLEMELERİ GEREKİR. SALON BAŞKANLARI VE GÖZETMENLER TARAFINDAN ADAYLARIN SORU KİTAPCIĞI TÜRÜNÜ CEVAP KAĞIDINA KODLAMIŞ OLDUĞUNUN DENETLENMESİ VE İLGİLİ ALANIN İMZALANMASI GEREKLİDİR.

8 ÖNEMLİ NOKTALAR HER ADAYA SINAV İÇİN GEREKLİ OLAN İKİ ADET KURŞUN KALEM, SİLGİ KALEMTRAŞ, PEÇETE VE ŞEKERLEME ÖSYM TARAFINDAN GÖNDERİLECEKTİR. SINAVIN YAPILACAĞI HER BİR SALONA 20 CM ÇAPINDA BİR ADET DUVAR SAATİ ÖSYM TARAFINDAN TEMİN EDİLECEKTİR. SINAV BAŞLADIKTAN SONRAKİ İLK 15 DAKİKA İÇİNDE, SINAVA YETİŞEMEMİŞ ADAYLARIN SINAVA ALINMASI SALON BAŞKANININ TAKDİRİNE BIRAKILMIŞTIR.

9 ÖNEMLİ NOKTALAR SINAV SIRASINDA ADAYLAR, TUVALET, REVİR GİBİ İHTİYAÇLARI İÇİN SINAV SALONUNDAN KISA BİR SÜRE ÇIKMAK İSTEYEBİLİRLER. BU DURUMDAKİ ADAYLARA KESİNLİKLE İZİN VERMEYİNİZ. SALONDAKİ BÜTÜN ADAYLARIN SALONA KONULAN SAATİ GÖREMEME OLASILIĞI DÜŞÜNÜLEREK HER 10 DAKİKADA BİR SAATİN KAÇ OLDUĞU NU TAHTAYA YAZINIZ. AYRICA SINAVIN BİTİMİNE 30, 15 VE 5 DAKİKA KALDIĞINI ADAYLARA HATIRLATINIZ. ADAYLAR SINAVIN İLK 90 DAKİKASI TAMAMLANDIĞINDA SINAV SALONUNDAN ÇIKABİLİRLER. SINAVIN SON 15 DAKİKASI İÇERİSİNDE ADAYLAR DIŞARI ÇIKARTILMAYACAKTIR.

10 ÖNEMLİ NOKTALAR BU SINAVDA BİNAYA AİT YEDEK SORU KİTAPCIĞI VE YEDEK CEVAP KAĞIDI BULUNMAMAKTADIR. SALONLARDA YEDEK SORU KİTAPCIĞI VE YEDEK CEVAP KAĞIDI İSTEĞİ GELDİĞİ TAKTİRDE ÖSYM SINAV MERKEZİ YÖNETİCİSİNE BAŞVURARAK HEMEN YEDEK SINAV EVRAKINI SAĞLAYINIZ. YANINDA CEP TELEFONU, KÜPE, KOLYE, SAAT VB. EŞYALARLA GELEN ADAYLAR SINAV BİNASINA KESİNLİKLE ALINMAYACAKLARDIR.. BİNA SINAV SORUMLULARI BİNADA GÖREVLENDİRİLEN GÖREVLİLERİN GÜNCELLEMELERİNİ, GÖREVLİ DEĞİŞİKLİKLERİNİ VE BİNA SINAV TUTANAĞINI https://gis.osym.gov.tr ADRESİNDEN SINAV GÜNÜ SINAV BİTTİKTEN SONRA YAPACAKLARDIR. DOLDURDUKLARI GÖREVLİ DEĞİŞİKLİĞİ FORMUNUN BİR SURETİ KENDİLERİNDE KALACAK DİĞER SURETİNİ NAKİL KURYESİ ARACILIĞI İLE SINAV MERKEZİ YÖNETİCİLİĞİNE ULAŞTIRACAKLARDIR. https://gis.osym.gov.tr

11 ÖNEMLİ NOKTALAR 22-23 EYLÜL 2012 TARİHLERİNDE SALON BAŞKANLARI VE GÖZETMENLERLE YAPILACAK OLAN TOPLANTILARDA BÜTÜN GÖREVLİLERİN (ÖZELİKLE SALON BAŞKANI) GÖREVLİ İŞLEMLERİ SİSTEMİNDEN ULAŞABİLECEKLERİ “SINAV UYGULAMA YÖNERGESİ”NDE KENDİLERİNİ İLGİLENDİREN KISIMLARININ MUTLAKA OKUNMASI GEREKTİĞİ HATIRLATILMALIDIR.

12 İLGİNİZ VE KATKILARINIZDAN DOLAYI SONSUZ TEŞEKKÜRLER SINAV MERKEZİ YÖNETİCİLİĞİ


"KPSS ORTAÖĞRETİM/ÖNLİSANS SINAVI ÇANKIRI-2012. ÇANKIRI SINAV MERKEZİ KOORDİNATÖRÜ PROF. DR. ALİ İBRAHİM SAVAŞ SINAV MERKEZİ YÖNETİCİSİ Yrd. Doç. Dr. Harun." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları