Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ÖZEL AKDENİZ YÜKSELİŞ KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNİN UYMASI GEREKEN KURALLAR.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ÖZEL AKDENİZ YÜKSELİŞ KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNİN UYMASI GEREKEN KURALLAR."— Sunum transkripti:

1

2 ÖZEL AKDENİZ YÜKSELİŞ KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNİN UYMASI GEREKEN KURALLAR

3 Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Öğrencisi; Okula zamanında gelir, derslere zamanında girer Tören yerine zamanında gelir ve sıra olur.

4 Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Öğrencisi; Okulun belirlenmiş, kılık kıyafet kurallarına uyar. Okul forması giyer. Saçları uygun kesilmiş veya toplanmış olur. Takı kullanmaz. Makyaj yapmaz

5 Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Öğrencisi; Sınıfta, koridorlarda, merdivenlerde koşmadan yürür. Duvarlara, panolara zarar vermez. Okul eşyalarını düzenli kullanır. Okula ait olan malzemeleri amaca uygun kullanır, işi bitince yerine koyar.

6 Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Öğrencisi; Tuvaletleri ve lavaboları temiz kullanır. Muslukları işi bittikten sonra kapalı bırakır. Bilgisayar odası, resim atölyesi, labaratuvar, müzik odasını düzenli kullanır, oradaki eşyaları özenli kullanır. Kantinde ve yemekhanede sıraya girer, gürültü ve düzensizliğe sebep olmaz.

7 Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Öğrencisi; Servise zamanında binip iner, serviste gürültü ve düzensizliğe sebep olmaz. Okul için gerekli olmayan ya da okul düzenini bozacak eşyalar okula getirmez. ( Cep telefonu, kamera, fotoğraf makinesi, oyun kartları, I-pad, makyaj malzemeleri) Ders sırasında sınıftan dışarı çıkmaz, çok zorunlu durumlarda öğretmenden izin alır.

8 Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Öğrencisi; Küfür, argo içeren sözler kullanmaz, arkadaşlarına her zaman saygılı davranır. Günaydın, teşekkür ederim, iyi günler, özür dilerim gibi nezaket sözlerini kullanmaya dikkat eder. Okuldaki bütün öğretmenler, idareciler ve çalışanlara saygılı davranır.

9 Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Öğrencisi; Bahçedeki ağaçlara ve çiçeklere zarar vermez, çevreyi korur. Anasınıfı oyun bahçesini yalnızca anasınıfı öğrencilerinin kullanacağını bilir. Spor salonunu beden eğitimi dersi dışında kullanmaz, salonu temiz ve düzenli tutar.

10 Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Öğrencisi; Beden eğitimi öğretmenlerinden izinsiz spor salonundaki eşyaları almaz. Spor kıyafetlerini yalnızca beden eğitimi dersinde giyer. Spor kıyafetlerini beden eğitimi dersi veya spor karşılaşmaları bitiminde spor salonunda çıkarır dersliklere okul kıyafetiyle ile girer. Derslerde rehberlik servisine gitmek için öğretmenden izin alır.

11 Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Öğrencisi; Sınıf kurallarına uyar Söz alarak konuşur. Derse zamanında girip çıkar. Öğretmenin gelmesini sessiz ve düzenli bir şekilde bekler.

12 Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Öğrencisi; Ders esnasında öğretmenden izinsiz sınıftan çıkmaz. İhtiyaçlarını teneffüslerde giderir, derste izin almamaya özen gösterir. Ders bitince sınıftan düzen içinde çıkar. Ders bitince ders araç gereçlerini kaldırır sonraki derse hazırlanır.

13 Özel Akdeniz Yükseliş Koleji Öğrencisi; Akıllı tahtayı öğretmenden izinsiz kullanmaz. Sınıf içinde bir şeyler yiyip içmez. Sırasını, dolabını düzenli tutar. Öğretmenin verdiği görev, ödev ve sorumlulukları yerine getirir.


"ÖZEL AKDENİZ YÜKSELİŞ KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNİN UYMASI GEREKEN KURALLAR." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları