Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI"— Sunum transkripti:

1 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
BATMAN VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ (İstatistik Bölümü) İLKÖĞRETİM KURUMLARI MEBBİS Veri Girişi BİLGİLENDİRME TOPLANTISI EKİM 2012

2 Resmi İlköğretim Okulların İvedilikle Güncellenmesi Gereken Ekranlar:
MEBBİS Veri Girişi Resmi İlköğretim Okulların İvedilikle Güncellenmesi Gereken Ekranlar: E-OKUL MODÜLÜNE BİLGİ GİRİŞİ YAPILACAK EKRANLAR 1 - Öğretim Şekli 2- Tahsis Durumu 3- Bina Durumu 4- Lojman Durumu 5- Bina Kullanımı (Özellikle derslik sayıları)

3 MEBBİS Veri Girişi 1 - ÖĞRETİM ŞEKLİ Okullarımızın “öğretim şekli” sabahtan akşama kadar eğitim veriyorsa “NORMAL”; sabahtan öğlene veya öğlenden akşama kadar olacak şekildeyse “İKİLİ” öğretim olarak girilecektir.

4 MEBBİS Veri Girişi 2- TAHSİS DURUMU Okulu hem İLKOKUL hem de ORTAOKUL olarak kullanan kurumlar için; Bina mülkiyeti ilkokulda olduğu için bu alanı sadece ORTAOKUL olanlar dolduracaklardır.

5 MEBBİS Veri Girişi 3- BİNA DURUMU Çeşitli sebeplerle eğitime ara veren kurumlarımız bir süre sonra tekrar eğitime başladığında hizmete giriş tarihi olarak ilk açıldığı tarih işlenecektir. Ek binası olan kurumlar 2. binaları yeni kayıt olarak gireceklerdir. Okulu hem İLKOKUL hem de ORTAOKUL olarak kullanan kurumlar için; Bina mülkiyeti ilkokulda olduğu için bu alanı sadece İLKOKUL olanlar dolduracaklardır.

6 MEBBİS Veri Girişi 4- LOJMAN DURUMU

7 5- BİNA KULLANIMI (Özellikle derslik sayıları)
MEBBİS Veri Girişi 5- BİNA KULLANIMI (Özellikle derslik sayıları)

8 5- BİNA KULLANIMI MEBBİS Veri Girişi Kullanım Şekli SAYI Arşiv
Hizmet Aracı Sayısı Atelye Sayısı (Kullanılan ve Kullanılmayanlar Dahil) İdari İşler Odası Banyo Sayısı(Genel) İşlik Olarak Kullanılan Dersane Sayısı Banyo Sayısı(Kabin) Kimya Laboratuarı Sayısı Bekleme Salonu Konferans Salonu Sayısı Biyoloji Laboratuarı Sayısı Kütüphane Sayısı (Sınıf Kitaplıkları Hariç) Büroda kullanılan bilgisayar sayısı Lavabo Sayısı Çalışma Odası Mesleki Uygulama Laboratuarı Sayısı Çok Amaçlı Salon Sayısı Mutfak Daktilografi Oda Sayısı Müdür Odası Danışma Müdür Yardımcısı Odası Depo Müzik Odası Sayısı Derslik Olmadığı halde derslik olarak kullanılan bölüm sayısı(Toplam Dersliğe dahil edilmeyecektir.) Ortak Kullanılan Laboratuar Sayısı Derslik Sayisi (Anasinifi Olarak Kullanilan ) Oyun Odası Derslik Sayisi (Kullanilan, Kullanilmayan, Anasinifi dahil) Öğretmenler Odası Derslik Sayisi (Kullanilmayan) Özel Eğitim Hizmetleri Bölüm Odası Diğer Rehberlik Servisi Oda Sayısı Eğitim amaçlı kullanılan bilgisayar sayısı Resim Odası Sayısı Eğitim Araçları Odası Revir ve Doktor Oda Sayısı Fatih projesi kapsamında akıllı tahta sayısı Spor Salonu Sayısı Fatih projesi kapsamında çok fonksiyonlu yazıcı sayısı Test Odası Fatih projesi kapsamında döküman kamera sayısı Toplantı Salonu Fatih projesi kapsamında tablet bilgisayar sayısı WC Sayısı Fen Bilgisi Laboratuarı Sayısı Yabancı Dil Laboratuarı Sayısı Fizik Laboratuarı Sayısı Yatakhane Sayısı(Koğuş) Gözlem Odası Yatakhane Sayısı(Oda) Grup Rehberliği Odası

9 *Sistem üzerinden yapılan nakil talepleri ivedilikle onaylanacaktır.
MEBBİS Veri Girişi * Bütün Resmi - Özel eğitim - öğretim kademelerindeki okullarımızın e-okul modülünde aday kaydını yaptıkları öğrencilerini biran önce kesin kayıt işlemlerini yapmaları gerekmektedir. *Sistem üzerinden yapılan nakil talepleri ivedilikle onaylanacaktır. *Yatılı okullara ait pansiyon kapasitesi girişi devlet kurumları modülünden bakanlık tarafından yapılmaktadır. * Pansiyonlu okulların bilgi girişleri ilçeler tarafından takip edilecek. * Pansiyonda kalan öğrencilerle ilgili bilgiler öğrencilerin pansiyonda kaldığı okul müdürlükleri tarafından e-okul modülüne girilecektir. Yatılı öğrenci ekleme işlemi e-okul kurum işlemleri/bilgi giriş işlemleri/yatılı öğrenci bölümünden yapılacaktır.

10 MEİS MODÜLÜNE BİLGİ GİRİŞİ YAPILACAK EKRANLAR
MEBBİS Veri Girişi MEİS MODÜLÜNE BİLGİ GİRİŞİ YAPILACAK EKRANLAR 1- Kütüphane Materyal (APK05501 ekranı) 2- Kütüphane Kullanımı (APK05502 ekranı) 3- Bilişim İnternet ve Çevre Birimleri (APK05504 ekranı) 4- Kurum Bilgileri 5- Kurum Onay İşlemleri Mutlaka eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulacaktır.

11 1- Kütüphane Materyal (APK05501 ekranı)
MEBBİS Veri Girişi 1- Kütüphane Materyal (APK05501 ekranı) Kütüphanesi bulunan bütün kurumlar E-OKUL daki Bina Kullanımı Durumu ekranında, Kütüphane Sayısı (Sınıf Kitaplıkları Hariç) hücresine bilgi girdikten sonra MEİS Modülünde mutlaka Kütüphane Materyal/Kütüphane Kullanımı ekranlarını doldurmaları gerekmektedir.

12 2- Kütüphane Kullanımı (APK05502 ekranı)
MEBBİS Veri Girişi 2- Kütüphane Kullanımı (APK05502 ekranı)

13 3- Bilişim İnternet ve Çevre Birimleri (APK05504 ekranı)
MEBBİS Veri Girişi 3- Bilişim İnternet ve Çevre Birimleri (APK05504 ekranı) Ancak özel okullar: MEİS Modülünde, Eğitim Olanakları Bölümündeki - Kütüphane Materyal ve Çevre Birimlerinin yanında - Bilişim Bilgisayar (APK05503 ekranı) ile - Bilgisayar laboratuarları/BT Sınıfları (APK0505 ekranı) ekranlarına da bilgi girişi yapacaklar.

14 MEBBİS Veri Girişi 4- Kurum Bilgileri Kurum Genel Bilgileri Devlet Kurumları Modülünden kontrol edilerek kurum tipi ve yerleşim yeri bilgisi eksik olanlar İl M.E.M İstatistik Bölümünü haberdar ederek işlenmesi sağlanacaktır.

15 MEBBİS Veri Girişi 5- Kurum Onay İşlemleri

16 MEBBİS Veri Girişi Öğretim yılı veri giriş işlemleri her yıl olduğu gibi 4 Ekim itibariyle başlayıp 2 Kasım ’a kadar devam edecektir.


"İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları