Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

EGEV EGE EKONOMİYİ GELİŞTİRME VAKFI. EGEV’e Üye  Afyon  Aydın  Balıkesir  Çanakkale  Denizli  İzmir  Kütahya  Manisa  Muğla  Uşak  Valilikler.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "EGEV EGE EKONOMİYİ GELİŞTİRME VAKFI. EGEV’e Üye  Afyon  Aydın  Balıkesir  Çanakkale  Denizli  İzmir  Kütahya  Manisa  Muğla  Uşak  Valilikler."— Sunum transkripti:

1 EGEV EGE EKONOMİYİ GELİŞTİRME VAKFI

2 EGEV’e Üye  Afyon  Aydın  Balıkesir  Çanakkale  Denizli  İzmir  Kütahya  Manisa  Muğla  Uşak  Valilikler  Belediyeler  Üniversiteler  Odalar ve Birlikler  İşadamları Dernekleri Toplam 118 kurum Toplam 118 kurum İllerKurumlar

3 EGEV DPT ile imzaladığı protokol çerçevesinde Ege Bölgesi Gelişim Projesi’ni yürütmektedir. Proje kapsamında önce üye illerin herbirinde ortak akıl ve katılımcılık ilkelerine dayananStratejik Hedef Toplantıları (SWOT Analizi) yapıldı. Proje kapsamında önce üye illerin herbirinde ortak akıl ve katılımcılık ilkelerine dayanan Stratejik Hedef Toplantıları (SWOT Analizi) yapıldı.

4 İl Önceliklendirme Toplantıları 10 ilde gerçekleştirilen Stratejik Hedef Toplantıları’nı takiben yine 10 ilde İl Önceliklendirme Toplantıları yapıldı. 10 ilde gerçekleştirilen Stratejik Hedef Toplantıları’nı takiben yine 10 ilde İl Önceliklendirme Toplantıları yapıldı. Her bir ilde hedefe yönelik olarak: Her bir ilde hedefe yönelik olarak:  Bakış açıları, araçlar ve etkinlik alanları  Özel ürünler ve varlıklar  Önemli görülen sektörler öncelik sırasına kondu. öncelik sırasına kondu. Diyalog Konferansı katılımcıları seçildi. Diyalog Konferansı katılımcıları seçildi. Böylece 24 hafta sonunda 10 ilde 1300 kişi toplantılarımıza katıldı ve katkı verdi.

5 Bölgesel Diyalog Konferansı Bunu takiben yapılan Diyalog Konferansı’nda Ege Bölgesi’nde alt bölgeler bazında küme kurulması istenen sektörler belirlendi. Bu sektörler tercih sırasıyla şunlardır:  Tarım (ekolojik, organik, ileri teknolojilere dayalı)  Turizm (bütün türleriyle)  Stratejik madenler  Jeotermal  Cam ve toprağa dayalı sanayi  İleri teknolojik üretim

6 Sözü geçen sektörlerde EGEV Sektör Toplantıları gerçekleştirmiştir. 2-3 Nisan 2005 Tarım ve Hayvancılık – Aydın 2-3 Nisan 2005 Tarım ve Hayvancılık – Aydın 16-17 Nisan 2005 Turizm – Marmaris 14-15 Mayıs 2005Jeotermal - Kuşadası Madencilik ve Toprağa Dayalı Sanayi - Kuşadası Sektör Toplantıları

7 Sektör toplantılarında alt sektörler önceliklendirilmiş, sorunlar belirlenmiş ve bu sorunların çözümüne yönelik projeler geliştirilmiştir. Bu dört sektör toplantısının sonuçları üzerinde alt sektörler ve alt bölgeler bazında uzlaşmaya varılabilmesi için bir Diyalog Konferansı düzenlenecektir.

8 EGEV aynı zamanda DPT’nin yönetimindeki Interreg III/A programında Bölgesel Teknik Sekreterya görevini üstlenmiştir. EGEV aynı zamanda DPT’nin yönetimindeki Interreg III/A programında Bölgesel Teknik Sekreterya görevini üstlenmiştir.

9 Interreg III/A kapsamında EGEV:  Yunanistan ve Türkiye’de yapılan toplantılara katılmış,  DPT ile Yerel Teknik Sekreterya arasında irtibatı sağlamış,  İzmir’de yabancı teknik ekip ve Yerel Teknik Sekreteryalarla ortak toplantılar düzenlemiş,  Teknik ekibin çalışmaları için ofis tahsis etmiştir.


"EGEV EGE EKONOMİYİ GELİŞTİRME VAKFI. EGEV’e Üye  Afyon  Aydın  Balıkesir  Çanakkale  Denizli  İzmir  Kütahya  Manisa  Muğla  Uşak  Valilikler." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları