Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2012-2013 T.C PİRAZİZ KAYMAKAMLIĞI PİRAZİZ GELECEĞİ HEDEFLİYOR PROJESİ ÇALIŞMA PLANI.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2012-2013 T.C PİRAZİZ KAYMAKAMLIĞI PİRAZİZ GELECEĞİ HEDEFLİYOR PROJESİ ÇALIŞMA PLANI."— Sunum transkripti:

1 İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2012-2013 T.C PİRAZİZ KAYMAKAMLIĞI PİRAZİZ GELECEĞİ HEDEFLİYOR PROJESİ ÇALIŞMA PLANI

2 PROJENİN ADI: PİRAZİZ GELECEĞİ HEDEFLİYOR (Eğitim Kalite Kazanıyor)

3 1.Uyguladığımız sistemin sürekli sorgulanarak geliştirilmesi ve iyileştirilmesiyle öğrenci başarısının artacağını benimsemek. 2.Tüm çalışanların, başarının birer parçası olduğunu kavratmak ve başarının mimarı olduklarını benimsetmek. 3.Başarının artırılmasının bütün çalışanların işi ve sistemin işbirliği ile yürüyeceğinin kavratılması.

4 4. İlçemizin eğitim çıtasını üst seviyelere çıkararak kaliteyi artırmak. 5.Toplu olarak ekip çalışmasının ön planda tutulmasını sağlamak. 6.Öğrencilerin genel akranları arasında ders başarılarını üst düzeye çıkarmak. 7. Öğrencilerimizin hızlı okuma tekniklerini kavramalarını sağlamak.

5 1. Piraziz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Bağlı Okulların 5,6,7,8,9,10,11,12, sınıfı öğrencilerini 2.İlçemizde görev yapan tüm yönetici ve öğretmenleri 3.Kapsama dahil öğrenci velilerini kapsar.

6 1. Milli Eğitim Temel Kanunu 2. MEB İlköğretim Kurumları Yönetmeliği 3. MEB Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmeliği 4. MEB Öğrencileri Yetiştirme Kursları Yönergesi 5. MEB İlköğretim ve Orta Öğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği 6. Giresun Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 07/09/2012tarih ve 1324 -1327sayılıSBS ve Orta öğretim Başarı Eylem Planı 7. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliği

7 24/12/2012- 09/01/2013 Tarihlerini kapsar. PROJENİN SORUMLUSU:Piraziz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

8 AÇIKLAMALAR : 1.Bu proje İLÇE çapında bir projedir. İlçemizdeki tüm eğitim kurumlarının eğitimde kaliteyeyi artırması ve var olan başarısını daha yüksek hedeflere ulaştırması için uygulanacak bir projedir. 2.Bu projenin uygulanmasından sonra öğretmenler öğrenciler ve okul yöneticileri kendini değerlendirecek, müfredatı tarayacak,ruhunu daha iyi anlayacak,eksik yönlerini görecek ve giderecekler ve topyekün bir çalışma temposunun içine girmiş olacaklardır.

9 GÖREV VE SORUMLULUKLAR: Uygulama: 1.Bu projenin koordinesinden İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Okul Müdürleri Sorumludur. 2.Bu Projenin uygulanmasında okullarımızda görev yapan idareci ve öğretmenlerimiz görevlidir. 3.Öğrencilerle yapılacak çalışmalarda en iyi sonuca ulaşmak için uygun atmosferin oluşturulmasında öğretmenlerimiz aktif rol alacaklardır.

10 İlçemizde görev yapan Eğitim Öğretim Hizmetleri Sınıfındaki tüm Personel 1.Kaliteyi Artırma Metodları 2.Zeka Geliştirme Metodları 3.Etkili Öğretmenlik Teknikleri 4.Sınıfta Disiplini Sağlama Metodları konularında yeterli eğitimi alır.

11 İlçemiz Okullarında öğrenim gören kapsama dahil öğrencilerin velileri; 1.Çocuklarla İletişim 2.Başarılı Çocuk Eğitimi konularında yeterli bilgi kazanırlar.

12  İlçemiz okullarında öğrenim gören kapsama dahil öğrenciler;  1.Hedef Belirleme  2.Motivasyon  3.Program yapmak  4.Verimli Ders Çalışma Teknikleri  5. Zeka geliştirme  6.Hızlı Okuma Sanatı(Teknikleri)  konularında yeterli becerileri kazanırlar.

13  Bu proje Piraziz Kaymakamlığı himayesinde yürütülecektir.


"İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2012-2013 T.C PİRAZİZ KAYMAKAMLIĞI PİRAZİZ GELECEĞİ HEDEFLİYOR PROJESİ ÇALIŞMA PLANI." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları