Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BAĞLANTI VERME VE ANİMASYON

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BAĞLANTI VERME VE ANİMASYON"— Sunum transkripti:

1 BAĞLANTI VERME VE ANİMASYON
BURAK SİPAHİ TÜRKÇE ÖĞR.(İ.Ö) BİLGİSAYAR 2

2

3 EĞİTİMDE web 2.0 KULLANIMI
1.)WEB 2.0 NEDİR 2.)WEB 2.0 EĞİTİMDE KULLANIMI 3.)BLOGLAR 4.)WİKİPEDİA 5.)PODCAST 6.)RSS 7.)SOSYAL AĞLAR(FACEBOOK,TWİTTER)

4 KISACASI WEB 2.0 NEDİR İNSAN İNSAN ETKİLİŞİMİNİ SAĞLAR
FARKLI KAYNAKLARDAN BİLGİLERİ TEK BİR ÇATI ALTINDA TOPLAR KODLAMA BİLGİSİNE İHTİYAÇ DUYMAZ TASARIM BİLGİSİ GEREKTİRMEZ KOLBİLGİ PAYLAŞIM KOLAYLIĞI VİDEO,SES,FOTOĞRAF PAYLAŞ KULLANICILAR PASİF DEĞİL PAYLAŞIMCIDIR PROFİL YAPILARI DÜZENLENEBİLİR AY PAYLAŞIM

5 WEB 2.0 EĞİTİMDE KULLANIMI
Web 2.0 “Kullanıcı merkezli, kullanıcıların bir şeyler katmasıyla var olan ve kullanıcılarına hareket özgürlüğü ve kullanım kolaylığı sağlayan yeni nesil internet sistemi" olarak tanımlanabilir. Web 2.0 kullanıcıları, web okuru olmaktan çıkarak web okur-yazarı haline gelmektedir. Web okur-yazarı olan kişiler işbirlikçi çalışmalar ile çevrimiçi ansiklopediler, günlükler veya topluluklar oluşturabilmektedir. Bu topluluklar birbirlerini bilgilendirebilmekte, bilgi paylaşmakta, geri bildirim sağlamakta ve birlikte üretebilmektedir. Web kullanıcıları teknik bilgiye ihtiyaç duymadan dinamik web sayfası geliştirebilen kişiler haline gelmektedir.Öğretmenlerin öğrencilerle bilgi paylaşımını ve etkileşimi kolaylaştırır.

6 Vikipedi Vikipedi, kullanıcıları tarafından ortaklaşa olarak birçok dilde hazırlanan, özgür, bağımsız, ücretsiz, reklamsız, kâr amacı gütmeyen bir internet ansiklopedisi. Wiki teknolojisi kullanılarak hazırlanmaktadır. Sürekli eklemeler ve değişiklikler yapıldığı için hiçbir zaman tamamlanmayacağı varsayılmaktadır. Kurucularından Jimmy WalesVikipedi'yi, "Dünya üzerindeki her insana kendi dilinde, en üst kalitede, bedava bir ansiklopedi oluşturma ve dağıtma uğraşısı" olarak tanımlamaktadır

7 WORDPRESS WordPress güçlü bir kişisel yayım platformudur ve internette bir yayımcı olarak kullanıcının tecrübesini mümkün olduğu kadar çekici hale getirmek için tasarlanmış özellikler ile gelmektedir. Özgürce dağıtımı yapılan, standart, hızlı, hafif ve kişisel ayarlarıyla ve tamamen istenilen özelliklere göre değiştirilebilir çekirdeğiyle bir yayım platformu sunmaktadır. Bunun yanında her kullanıcı kendi ihtiyaçları doğrultusunda temalar üretip kullanabilmektedir. Bu alanda WordPress, rakiplerine göre oldukça başarılı ve zengindir.

8 RSS RSS, genellikle haber sağlayıcıları, bloglar ve podcastlar tarafından kullanılan, yeni eklenen içeriğin kolaylıkla takip edilmesini sağlayan özel bir XML dosya formatıdır. Kullandığı dosya biçimleri .rss ve .xml'dir.

9 PODCAST Podcasting, çoğunlukla dizi halindeki dijital medya ürünlerinin (radyo programları, videolar vs.) internet üzerinden -genellikle feed (besleme) yoluyla- bilgisayar ve taşınabilir cihazlara (cep telefonu, tablet vs.) indirilebilecek şekilde yayınlanması. Bu şekilde indirilmiş dosyalara ise podcast denir.

10 FACEBOOK Site, kullanıcılara ücretsizdir ve gelirini afiş, logo reklamlarından ve sponsor gruplarından almaktadır.Kullanıcılar profilleri fotoğrafları, ilgi alanları, gizli ya da açık mesajları ve arkadaş grupları sergilemektedir. Profillerin gösterimi sadece arkadaşlara görünecek şekilde veya belli ağların dışındakilere açık olmayacak şekilde sınırlandırılabilir.

11 TWİTTER Twitter, bir sosyal ağ ve mikroblog sitesidir. Kullanıcılarına tvît (tweet, İng. cıvıldama) adı verilen 140 karakterlik metinler yazma imkânı veren Twitter, çeşitli araçlarla daha etkin kullanılabilen bir yeni nesil iletişim aracıdır. Kullanıcılar tarafından atılan tweet'ler herkes tarafından görülebilir. Ancak kullanıcılar attıkları tweet'leri sadece kendi arkadaşları olarak da görülmelerini sınırlandırabilir.

12 KAYNAKLAR http://tr.wikipedia.org/wiki/Twitter


"BAĞLANTI VERME VE ANİMASYON" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları