Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

AKSARAY GÜZEL SANATLAR VE SPOR LİSESİ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "AKSARAY GÜZEL SANATLAR VE SPOR LİSESİ"— Sunum transkripti:

1 AKSARAY GÜZEL SANATLAR VE SPOR LİSESİ
BÖLÜMÜ

2 OKULUMUZ

3 MİSYONUMUZ Öğrencilerimizin spor alanında ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda spor eğitimi ile ilgili temel bilgi ve beceriler kazanmalarına yönelik eğitim öğretim görmelerini; Türk sporuna katkıda bulunan ve Türk sporunu başarıyla temsil eden bireyler olarak yetişmelerini; sporla ilgili yükseköğretim programlarına hazırlanmalarını; alanlarıyla ilgili araştırma yaparak yorum ve uygulama yetkinliğine ulaşabilmelerini ; spor disiplini ve centilmenliğini benimseyen bireyler olarak yetişmelerini sağlamak

4 VİZYONUMUZ Öğrencilerinin bedensel, zihinsel ve ahlaki gelişimini tamamlamalarına ortam hazırlayan; eğitim ve spor alanında ulusal ve uluslar arası başarılarıyla adından söz ettiren, gelecekte Türk sporuna yön verecek bireyleri yetiştiren kuruluş olmak.

5 AÇIKLAMALAR SINAVLARA BAŞVURU
11 HAZİRANDAN İTİBAREN OKUL KAPANIR KAPANMAZ ÖN KAYIT İÇİN BAŞVURULAR YAPILIR YENİ MEZUN OLMA ŞARTI ARANIR. DİPLOMA NOTU YADA ORTALAMA ŞARTI ARANMAZ. ŞARTLARI TAŞIYAN İSTEKLİ HERKEZ BAŞVURABİLİR TEMMUZ AYI SONUNA KADAR DEVAM EDER.

6 ÖN KAYIT SAĞLIK RAPORU TEK TABİPTEN ÇIKIŞ BELGESİ RESİM
FOTOĞRAFLI KİMLİK BELGESİ 50 TL SINAV ÜCRETİ (TİŞÖRT,ŞAPKA,GÖĞÜS NUMARASI,KİTAPÇIK)

7 SINAVIN UYGULANMA ŞEKLİ
SINAV SÜRESİ 5 GÜNDÜR.ANCAK ÖĞRENCİLERİN 3 GÜNÜ SINAVLA GEÇER. SINAV 2 AŞAMADAN OLUŞUR 1.AŞAMA KOŞULAR ,1.GÜN YAPILIR. KIZLAR 100M. VE 800M. ERKEKLER 100M. VE 1200M. 2.GÜN KOORDİNASYON TESTİ.(ÇEVİKLİK VE ÇABUKLUK İÇİN YAPILAN SÜRE UYGULAMALI BİR TEST) 3.GÜN VE 4. GÜN 2. AŞAMA BRANŞLAR (BASKETBOL,VOLEYBOL,HENTBOL,FUTBOL ) İÇERİĞİ:OYUN ZEKASI,İSABET,TOP HAKİMİYETİ,PASLAR,ŞUT GİBİ BECERİLERE BAKILIR. FARKLI BRANŞLARDA KENDİSİNİ KANITLAMIŞ İYİ SPORCULAR BU BRANŞLARDAN BİRİSİNİ SEÇER ANCAK KOMİSYON TARAFINDAN FARKLI ÖLÇÜTLERDE DEĞERLENDİRİLMEYE ALINIR. YAPILAN SINAV SONUCUNDA EN İYİ 30 ÖĞRENCİ SINAVI KAZANIR. OKULUMUZ YATILIDIR KALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER YATILI OLARAK DEVLET GÜVENCESİNDE KALABİLİRLER.

8 SPOR BÖLÜMÜNDE ŞUAN 3 SINIF BULUNMAKTADIR TOPLAM 79 ÖĞRENCİMİZ
ÖĞRENİM GÖRMEKTEDİR

9 DERS ALANLARIMIZ BİRBİRLERİ İLE BAĞLANTISIZ VE BAĞIMSIZ TEL ÖRGÜLSÜ İLE NİZAMİ ÖLÇÜLERDE VOLEYBOL SAHASI, BASKETBOL SAHASI BADMİNTON SAHASI TENİS KORTU ÇİM FUTBOL SAHASI MEVCUTTUR. BU YIL KAPALI SPOR SALONUNUN YAPIMINA BAŞLANACAKTIR.

10 BASKETBOL

11 VOLEYBOL

12 KORT TENİS

13 BADMİNTON

14 ÇİM FUTBOL SAHASI

15

16 OKULDAKİ DERSLERİMİZ 1.SINIFTA TÜM LİSELERDE OLDUĞU GİBİ ORTAK DERLER VERİLİR.(türk dili,matematik,inkılap tarihi,coğrafya vb.)BU DERSLERİN YANINDA SPOR DERSLERİ GÖRÜLÜR.(temel spor,anatomi,fizyoloji.) 2.SINIFTA ORTAK DERSLER AZALIR VE SPOR DERSLERİ ARTAR. 3.VE 4. SINIFTA AĞIRLIKLI SPOR DERSLERİ GÖRÜLEREK ÖĞRENİM TAMAMLANIR.

17

18

19

20

21

22 OKULUMUZDAN MEZUN OLANLAR
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEK OKULLARINA GİREBİLİRLER.GİRİŞLERDE EK PUAN VERİLİR. POLİS MESLEK YÜKSEK OKULLARINA GİDEBİLİRLER. ASKERİ OKULLARA UZMAN ERBAŞ OLARAK GİREBİLİRLER.

23 OKULUMUZ ÖĞRENCİLERİNİN KİŞİSEL BAŞARILARI
BADMİNTON BRANŞINDA ŞUAN OKULUMUZDA 4 MİLLİ SPORCU BULUNMAKTADIR. BURAKHAN ÇORAPÇI: Ağustos 2009 tarihleri arasında Sırbistanın Karataş Şehrinde yapılan 13 Yaş Altı Badminton Balkan Şampiyonasında Balkan Şampiyonu oldu. 2012 Romanya'da düzenlenen 15 Yaş Altı Balkan Şampiyonasıda Altın madalyanın ve kupanın sahibi olmuştur.

24 EMİNE UYGUN 27-29 Ağustos 2009 tarihleri arasında Sırbistanın Karataş Şehrinde yapılan 13 Yaş Altı Badminton Balkan Şampiyonasında Balkan Şampiyonu oldu.2012 Romanya'da düzenlenen 15 Yaş Altı Balkan Şampiyonasıda Altın madalyanın ve kupanın sahibi olmuştur.

25 GAMZE BÜYÜKBIYIK Avrupa üçüncüsü oldu.
Avrupa Gençler Ranking Badminton Şampiyonasında Avrupa üçüncüsü oldu.

26 YAKUP SAMSA ÇEŞİTLİ TÜRKİYE DERECELERİ

27 HENTBOL TAKIMIMIZDAKİ KIZLARIMIZ OKULUMUZA GİRMEDEN ÖNCE YILDIZLARDA TÜRKİYE 2. LİĞİ VE 3. LÜĞÜ ELDE ETMİŞLERDİR.

28 OKULUMUZUN BAŞARILARI
KROS ERKEK TAKIMIMIZ TAKIM HALİNDE 3 KUPA KROS BAYAN TAKIMIMIZ TAKIM HALİNDE 3 KUPA BASKETBOL KIZ TAKIMIMIZ TAKIM HALİNDE 2 KUPA FUTSAL ERKEK TAKIMIMIZ TAKIM HALİNDE 2 KUPA VOLEYBOL KIZ TAKIMIMIZ TAKIM HALİNDE 3 KUPA HENTBOL KIZ TAKIMIMIZ TAKIM HALİNDE 4 KUPA BADMİNTON KIZ TAKIMIMIZ TAKIM HALİNDE 4 KUPA BADMİNTON ERKEK TAKIMIMIZ TAKIM HALİNDE 4 KUPA *BU YIL TOPLAMDA 25 KUPA KAZANILMIŞTIR.

29 BASKETBOL BAYANLAR AKSARAY İL GENELİ BİRİNCİLİĞİ GRUP DÖRDÜNCÜLÜĞÜ

30 FUTSAL ERKEKLER AKSARAY İL GENELİ Birinciliği Aksaray GRUP İkinciliği

31 HENTBOL BİRİNCİLİĞİ ANKARA GRUP SİVAS YARI FİNAL DÖRDÜNCÜLÜĞÜ
BAYANLAR AKSARAY İL GENELİ BİRİNCİLİĞİ ANKARA GRUP SİVAS YARI FİNAL DÖRDÜNCÜLÜĞÜ KOCAELİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI TÜRKİYE BEŞİNCİLİĞİ

32 VOLEYBOL BAYANLAR KONYA GRUP YARIŞMASI GRUP BİRİNCİLİĞİ
AKSARAY İL GENELİ BİRİNCİLİĞİ KONYA GRUP YARIŞMASI GRUP BİRİNCİLİĞİ AKSARAY YARI FİNAL DÖRDÜCÜLÜĞÜ

33 BADMİNTON

34 BADMİNTON AKSARAY İL GENELİ CUMHURİYET KUPASI GENÇ BAYANLAR
BİRİNCİLİĞİ AKSARAY İL GENELİ MERSİN GRUP ÇORUM TÜRKİYE ŞAMPİYONASI TÜRKİYE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

35 BADMİNTON GENÇ ERKEKLER AKSARAY İL GENELİ CUMHURİYET KUPASI
BİRİNCİLİĞİ AKSARAY İL GENELİ MERSİN GRUP ÇORUM TÜRKİYE ŞAMPİYONASI TÜRKİYE BEŞİNCİLİĞİ

36 KROS BAYANLAR ERKEKLER İL İKİNCİLİĞİ AKSARAY KROS YARIŞMASI
AKSARAY İL GENELİ CUMHURİYET KOŞUSU İL BİRİNCİLİĞİ AKSARAY 10 KASIM KOŞUSU İL İKİNCİLİĞİ AKSARAY KROS YARIŞMASI ERKEKLER AKSARAY İL GENELİ CUMHURİYET KOŞUSU İL BİRİNCİLİĞİ AKSARAY 10 KASIM KOŞUSU İL İKİNCİLİĞİ AKSARAY KROS YARIŞMASI

37 OKULUMUZUN YERİ KONYAYOLU ÜZERİNDE
MERSEDES FABRİKASI KARŞISINDA POLİS OKULU ARKASINDA FEN LİSESİ VE ÖZÜRLÜLER OKULUNA KOMŞUDUR.

38 İLETİŞİM TEL : FAX:


"AKSARAY GÜZEL SANATLAR VE SPOR LİSESİ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları