Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

HOŞGELDİNİZ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "HOŞGELDİNİZ."— Sunum transkripti:

1 HOŞGELDİNİZ

2 METROPORT RESIDENCE APART OFIS BLOĞU 2012 Dönemi Faaliyet Raporu
Giriş Yönetim Kurulu Üyeleri ; Yüksel Hamzaoğlu Burhan Kara Bekir Sami Tartan  Denetim Kurulu Üyeleri ; Nuran GÜVENER Hüseyin ÇELİK Muhammet DİLBER

3 Bina Yönetimi Organizasyon Şeması
Yönetim Kurulu Hotech Proje Md. Temizlik 3 Güvenlik 4,5 Teknik Hizmetler 2 Resepsiyon 1 Muhasebe -Müşteri Hizm

4 Gerçekleşen Planlı İşler - Yatırımlar -
Su depoları İzalasyon işlemleri,

5 Gerçekleşen Planlı İşler - Yatırımlar -
Bina içi bitkilendirme ,

6 Gerçekleşen Planlı İşler - Yatırımlar -
B6 Şaftlarında KOKU probleminden dolayı kapatma işlemi,

7 Gerçekleşen Planlı İşler - Yatırımlar -
B1 Katı Tuvalet Kapıları değiştirilmesi,

8 Gerçekleşen Planlı İşler - Yatırımlar -
Lobi bölgesi Tavanların boyanması ve Müdahale kapaklarının değişimi.

9 Gerçekleşen Planlı İşler - Yatırımlar -
B6 katındaki otopark duvarları boyandı,

10 Gerçekleşen Planlı İşler - Yatırımlar -
B6 katı Pis Su Tankı Yenileme işlemi yapıldı.

11 Gerçekleşen Planlı İşler - Yatırımlar -
Ortak Alan Kullanımda bulunan Çöp Merkezi Çevre Düzenlemesi yapıldı.

12 Gerçekleşen Planlı İşler - Yatırımlar -
B6 Katı Su gelen duvarlara enjeksiyon uygulama işlemi,

13 Gerçekleşen Planlı İşler - Yatırımlar -
Sıcak Su Sirkülasyon Pompası değişimi yapıldı

14 Gerçekleşen Planlı İşler - Yatırımlar -
Ortak Kullanım Tv Yayın Üniteleri bakımı ve parça değişimi yapıldı. ( Headend )

15 Gerçekleşen Planlı İşler - Yatırımlar -
Dış Cepheden su alan bölgelerin bakım ve tamiratı yapıldı.

16 Gerçekleşen Planlı İşler Faaliyetler
Yönetim Ofisi bir Müdür, bir Muhasebe sorumlusu ile hizmet vermekte olup toplam 12 personel ile hizmet verilmektedir. Yıl içinde Gözetim kadrosunda 2, Resepsiyon kadrosunda 1 adet personel sirkülasyonu yaşanmıştır. 2012 yılı boyunca 7 işyeri binadan ayrılmış, 11 yeni firma binaya taşınmıştır.

17 Gerçekleşen Planlı İşler Enerji Tasarrufu Kapsamında
Kazan ve brulör bakımları ile baca temizliği yaptırıldı, Taze hava santrallerinde periyodik filtre temizliği yapıldı, ömrünü tamamlayan filtreler yenilendi.

18 Gerçekleşen Planlı İşler Enerji Tasarrufu Kapsamında
Bina otomasyon sisteminde ayar ve düzenlemelerin yıllık bakımları yaptırıldı,

19 Gerçekleşen Planlı İşler Enerji Tasarrufu Kapsamında
Ortak alanlardaki ampüllerin tasarruflu hale getirilmesine devam edildi. Binaya hizmet eden kompanzayson panosu bakım ve kontrolleri yapılarak elektrik faturasında kapasitif bedel ödenmemesi sağlandı. 3 Adet Asansörün TSE firması tarafından yıllık periyodik bakımları yaptırıldı.

20 Gerçekleşen Planlı İşler
Dış Çephe Cam Temizliği Yaptırıldı,

21 Gerçekleşen Planlı İşler
Dış cephe asansörüne majör bakım yapıldı, çelik halatlar ve taşıyıcı sistem aparatlarının bakımları yaptırıldı, Yıl içerisinde 1 (BİR ) kez dış cephe cam temizliği yaptırıldı, 500 adet access kart yaptırıldı, B5 katındaki bariyer, B6 katındaki kayar kapı tamir ettirildi, E/B WC deki 3 adet batarya, rezervuar iç takım bakımları yaptırıldı, klozet kapakları yenilendi, Su hidroforu motorunun değişimi yapıldı,

22 Gerçekleşen Planlı İşler
Arızalı olan TV kanallarının değişimi yapıldı, (Headend ) Mevcut 48 adet söndürme tüplerinin bakım ve yenilenmeleri yapıldı, 31 adet yangın dolabının periyodik kontrolü yapıldı, Yangın merdivenleri yönlendirmeleri ile acil durum aydınlatma test ve bakımları yapıldı, ömrünü tamamlamış sensörler yenilendi. Su arıtma Motoru değişimi yapıldı,

23 T E K N İ K Bir Elektrik Teknisyeni, bir Mekanik Teknisyeni olmak üzere 2 kişiden teşkil teknik kadro ile hizmet verilmektedir. Tüm teknik mekânlar ve ekipmanlar, elektrik ve mekanik alt başlıklarında toplanan günlük kontrol listeleri ile kontrol edilip kayıt altına alındı, Sözleşme kapsamında veya dışında yapılan tüm teknik işler Elektrik ve Mekanik olarak ayrı ayrı günlük vardiya rapor formlarına işlendi, Günlük olarak hidrofor daireleri, su depoları, elektrik odaları, asansör makine daireleri, kazan dairesi, ortak alan aydınlatmalarının kontrolleri yapılarak kayıt altına alınmıştır.

24 T E K N İ K Chiller grubuna York firması eliyle periyodik bakımları yaptırıldı. 3 adet asansörümüze, imalatçısı Eta-Melco firması eliyle yürürlükteki bakım sözleşmesi çerçevesinde, aylık periyodik bakımları yaptırıldı, Asansörlerin haftalık ve aylık periyodik kontrolleri yapılarak arızi durumlarda Eta-Melco firmasına bildirilmiş onarımları sağlanmıştır. Jenaratörlerin haftalık kontrol ve aylık periyodik test çalışmaları düzenli olarak yapılarak kayıt altına alınmıştır. Yüklenicisi Jen-Ser firması eliyle aylık periyodda Jenaratör bakımları yaptırıldı,

25 T E K N İ K Yangınla mücadele otomasyon sistemi test edildi,
Ortak alanlar aydınlatmaların çalışır durumda olması sürekli olarak kontrol edilmiş arıza durumları giderilmiş, eksikleri tamamlanmıştır. Elektrik, Su ve Doğalgaz sayaçlarını okumak için gelen ekiplere refakat edilerek sayaç okumaları gerçekleştirilerek kayıt altına alındı. Ortak alanlara hitap eden CCTV kamera, merkezi uydu yayın, güvenlik ve müzik sistemleri günlük olarak kontrol edilerek düzenli olarak çalışması sağlanmıştır.

26 T E K N İ K Binaya hizmet eden Otomasyon sistemi yıllık bakımları yaptırıldı. Otomasyon sisteminde arızalı sensörler yenilendi. Yıl içinde Ortak Alanlara ilişkin 362, Ofislere ilişkin adet iş isteği sonuçlandırılmış olup 62 adet de dışarıdan servis alınmıştır.

27 GÖZETİM 1 Vardiya Amiri ve 3 Gözetim Personeli olmak üzere 4 kişilik kadro ile 12 / 24 saat esasına göre çalışılmaktadır. Ana giriş noktaları, kat holleri, acil çıkış holleri, toplam 63 adet kamera ve güvenlik merkezinden müteşekkil CCTV sistemiyle 24 saat boyunca izlenmekte, geriye doğru 10 günlük süre ile kayıt tutulmaktadır. Gece ve gündüz plansız denetlemeleri yaptırılmış olup raporları kayıt altına alınmıştır.

28 TEMİZLİK 1 şef, 2 temizlik personeli ile temizlik hizmeti verilmektedir. Günlük olarak yapılan işler; çöp toplama, cam silme, asansör ve kat hollerinin temizliği, çevre temizliği, bina önü ve Loby bölgesi temizliği, Lobi ve 3. Katlardaki tuvaletlerin temizliği şeklindedir. Haftalık olarak yapılan işler; Bina Girişi ve Otoparkın yıkanması, kat hollerindeki cam korkulukların ve Yangın Merdivenlerinin temizlenmesi, şeklindedir. Ayrıca, her Pazar günü, kat holleri zeminleri ve ortak alanlardaki elle temas edilen tüm yüzeyler Sağlık Bakanlığından onaylı 2 ayrı dezenfektan ile temizlenmektedir. Otoparklar ve ortak alanlarda kemirgen mücadelesi yapılmakta olup aylık periyodlarda kontrol edilmektedir. Ortak alanlar ve teknik hacimlerde aylık periyodta haşere ilaçlaması yapılmaktadır.

29 TEMİZLİK Bina genelinde aylık rutin bina ilaçlama ve haşere kontrol turnike ilaçlama işlemleri gerçekleştirilmiştir.

30 HUKUK 2012 yılı boyunca, aidat ve yedek akçe borçlarına istinaden 2 adet ofise noterden ihtarname çekilmiş olup 1 adet ofise de İcra Takibi yapılmıştır. 1 adet kanuni takip süreci halen devam etmekte olup, 1 ofisimiz ise takip sonrası ödeme yapmışlardır. Dış cephede yaptığı değişiklik üzerine, ‘Eski Hale İade’ davası açılan ofisimizle ilgili dava sonuçlanmış olup, mahkeme davayı Bina Yönetimi lehine kabul etmiştir. Karşı tarafın temyiz hakkını kullandığı, dosyanın yargıtay da olduğu, ilgili firma avukatları ile görüşme yapılmaktadır.


"HOŞGELDİNİZ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları