Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ALT SINIFTAN DERSİ OLMAYAN 2. SINIF ÖĞRENCİLERİNİN ALACAĞI DERSLER

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ALT SINIFTAN DERSİ OLMAYAN 2. SINIF ÖĞRENCİLERİNİN ALACAĞI DERSLER"— Sunum transkripti:

1 ALT SINIFTAN DERSİ OLMAYAN 2. SINIF ÖĞRENCİLERİNİN ALACAĞI DERSLER
HUK233 İdare Hukuku I HUK235 Ceza Hukuku Genel Hükümler I HUK205 Uluslararası Hukuk I HUK237 Borçlar Hukuku Genel Hükümler I HUK239 Genel Devlet Teorisi I HUK241 Türk Hukuk Tarihi I HUK243 Kamu Maliyesi I HUK245 Anayasa Yargısı (Seçmeli)

2 ALT SINIFTAN DERSİ OLMAYAN 3. SINIF ÖĞRENCİLERİNİN ALACAĞI DERSLER
HUK335 Medeni Usul Hukuku I HUK303 Borçlar Hukuku Özel Hükümler I HUK 239 Genel Devlet Teorisi- I HUK339 Eşya Hukuku I HUK301 İdari Yargılama Hukuku I HUK311 Ceza Hukuku Özel Hükümler I HUK343 Vergi Hukuku I HUK327 Fikri Mülkiyet Hukuku (Seçmeli)

3 2. SINIFTAN DERSİ KALAN ÖĞRENCİLERİN YENİ MÜFREDATA İLİŞKİN SEÇMESİ GEREKEN DERSLER
İDARE HUKUKU dersi yerine → → → (HUK233) İDARE HUKUKU – I (HUK203) CEZA HUKUKU GENEL HÜKÜMLER – I dersi yerine → → → (HUK235) CEZA HUKUKU GENEL HÜKÜMLER – I (HUK207) BORÇLAR HUKUKU GENEL HÜKÜMLER – I dersi yerine → → → (HUK237) BORÇLAR HUKUKU GENEL HÜKÜMLER I (HUK211) KAMU MALİYESİ dersi yerine → → → (HUK243) KAMU MALİYESİ – I (HUK213) TÜRK HUKUK TARİHİ dersi yerine → → → (HUK241) TÜRK HUKUK TARİHİ – I

4 SEÇİMLİK DERS(2. SINIF) 2. SINIF ÖĞRENCİLERİ SEÇİMLİK DERS OLARAK (HUK245)ANAYASA YARGISI DERSİNİ SEÇECEKLERDİR. BAHAR DÖNEMİNDE BU DERSTEN BAŞARISIZ OLMUŞ YA DA KREDİ YETERSİZLİĞİ NEDENİYLE ALAMAMIŞ ÖĞRENCİLER, BU DERSİ 2012 – 2013 GÜZ DÖNEMİNDE ALACAKLARDIR. BAHAR DÖNEMİNDE GÖZÜKEN ESKİ KODLU ANAYASA YARGISI DERSİ İÇİN İSE, DANIŞMANLARA BAŞVURULARAK ALINACAK SİLİNME YAZISI İLE BAHAR DÖNEMİNDE ÖĞRENCİ İŞLERİNE BAŞVURULACAK VE BU DERS SİLİNECEKTİR.

5 SEÇİMLİK DERS(3. SINIF) 3. SINIF ÖĞRENCİLERİ SEÇİMLİK DERS OLARAK (HUK347)FİKRİ MÜLKİYET HUKUKU DERSİNİ ALACAKLARDIR.

6 3. SINIF ÖĞRENCİLERİ İÇİN ÖNEMLİ AÇIKLAMA
TİCARİ İŞLETME HUKUKU DERSİNİ 2. SINIFTA ALIP BAŞARMIŞ OLAN ÖĞRENCİLER BU DERSİ SEÇMEYECEKLERDİR. DERSTEN BAŞARISIZ OLAN ÖĞRENCİLER İSE, BAHAR DÖNEMİNDE( ) YALNIZCA DERSİN SINAVINA GİRECEKLERDİR. 2. SINIFLAR İÇİN YENİ DERS MÜFREDATINA EKLENEN (HUK 239)GENEL DEVLET TEORİSİ- I DERSİNİ 2. SINIFLARLA BERABER TÜM 3. SINIFLAR DA SEÇECEKLERDİR. 2. SINIFTA ALINMIŞ OLUNAN İDARİ YARGILAMA HUKUKU DERSİNDE İÇERİK OLARAK İDARE HUKUKU – II DERSİ VERİLDİĞİNDEN TÜM 3. SINIF ÖĞRENCİLERİ YENİ MÜFREDATIN 3. SINIFINDAKİ (HUK341) İDARİ YARGILAMA HUKUKU – I DERSİNİ SEÇECEKLERDİR. 2. SINIFTA ALINMIŞ OLUNAN İDARİ YARGILAMA HUKUKU DERSİNİ BAŞARMIŞ ÖĞRENCİLER İÇİN, TRANSKRİPT BELGELERİNE DERSİN İÇERİĞİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILACAKTIR. BAŞARISIZ OLAN ÖĞRENCİLER İÇİNSE DERSİN ADI SİSTEMDEN DEĞİŞTİRİLEREK YENİ MÜFREDATA UYUM SAĞLANACAKTIR. GÜZ DÖNEMİNDE HUKUK SOSYOLOJİSİ DERSİNDEN KALMIŞ OLAN ÖĞRENCİLER, GÜZ DÖNEMİNDE YALNIZCA DERSİN SINAVINA GİRECEKLERDİR. KREDİSİ YETMEDİĞİ İÇİN DAHA ÖNCE ALINAMAMIŞ OLAN DERSLER, YENİ KODLARIYLA BİRLİKTE YENİ MÜFREDATIN BELİRLEDİĞİ DÖNEMDE ALINACAKTIR. ÖNCEKİ MÜFREDATTA 2. SINIFIN BAHAR DÖNEMİNDE VERİLEN TİCARİ İŞLETME DERSİNİ KREDİSİ YETMEDİĞİ İÇİN ALAMAMIŞ BİR ÖĞRENCİ, BU DERSİN YENİ KODLU HALİNİ(HUK337) YILINDAN İTİBAREN GÜZ DÖNEMİNDE ALACAKTIR. ÖNCEKİ MÜFREDATTA, 2. SINIFIN GÜZ DÖNEMİNDE VERİLEN HUKUK SOSYOLOJİSİ DERSİNİ KREDİSİ YETMEDİĞİ İÇİN ALAMAYAN BİR ÖĞRENCİ, BU DERSİ YILININ BAHAR DÖNEMİNDE HUKUK FELSEFESİ VE SOSYOLOJİSİ – II ADI ALTINDAKİ YENİ HALİYLE ALACAKTIR. ÖNCEKİ MÜFREDATTA, 2. SINIFIN BAHAR DÖNEMİNDE VERİLEN HUKUK FELSEFESİ DERSİNİ KREDİSİ YETMEDİĞİ İÇİN ALAMAYAN BİR ÖĞRENCİ, BU DERSİ YILININ GÜZ DÖNEMİNDE HUKUK FELSEFESİ VE SOSYOLOJİSİ – I ADI ALTINDAKİ YENİ HALİYLE ALACAKTIR. KREDİ YETERSİZLİĞİNDEN DOLAYI DAHA ÖNCE SEÇEMEDİĞİ İÇİN DERSLERİNE GİREMEMİŞ ÖĞRENCİLERİN SÖZ KONUSU BU DERSLERİ DÖNEMİNDEN İTİBAREN ALACAK OLMALARININ SEBEBİ İSE, BU YIL( ) BU 2 DERSE İLİŞKİN DERS ANLATIMININ YAPILMAYACAK OLMASIDIR.

7 ESKİ MÜFREDAT- YENİ MÜFREDAT UYUMU
BAŞARISIZ OLDUĞU DERS YENİ MÜFREDATTA DEĞİŞTİRİLMİŞ OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN SÖZ KONUSU DERS, OTOMASYON SİSTEMİNDE 5 EKİM 2012 TARİHİNE KADAR HEM ESKİ HEM DE YENİ HALLERİYLE GÖZÜKECEKTİR. BU TARİHTEN SONRA İSE ESKİ MÜFREDATA AİT DERSLERE İLİŞKİN OLARAK ÖĞRENCİLER DANIŞMANLARA BAŞVURARAK SİLİNME YAZISI ALACAKLAR VE ÖĞRENCİ İŞLERİNE TESLİM EDİP BU DERSLERİ SİLDİRECEKLERDİR. BU İŞLEM, HUKUK SOSYOLOJİSİ,HUKUK FELSEFESİ VE TİCARİ İŞLETME DERSLERİ DIŞINDAKİ DEĞİŞTİRİLMİŞ OLAN DERSLER İÇİN GEÇERLİDİR. SÖZ KONUSU BU 3 DERS İÇİN BAŞARISIZ ÖĞRENCİLERE BU YIL( ) YALNIZCA SINAV AÇILACAK VE NOT GİRİŞLERİ DE ESKİ SİSTEMDEKİ MEVCUT DURUMLARINA YAPILACAKTIR YILINDAN İTİBAREN İSE, BU DERSLERİ İLK DEFA ALACAK ÖĞRENCİLER, DERSLERİN YENİ MÜFREDATTAKİ YENİ KODLU OLANLARINI SEÇECEKLERDİR.

8 HUKUK SOSYOLOJİSİ, HUKUK FELSEFESİ VE TİCARİ İŞLETME HUKUKU DERSLERİNE İLİŞKİN TABLO
ESKİ( ) YALNIZCA SINAV AÇILACAK OLANLAR YENİ( ’TEN İTİBAREN SEÇİLECEK OLANLAR) (HUK209) HUKUK SOSYOLOJİSİ(GÜZ) (HUK346) HUKUK FELSEFESİ VE SOSYOLOJİSİ –II (BAHAR) (HUK210) HUKUK FELSEFESİ(BAHAR) (HUK345) HUKUK FELSEFESİ VE SOSYOLOJİSİ -I (GÜZ) (HUK212) TİCARİ İŞLETME HUKUKU (BAHAR) (HUK337) TİCARİ İŞLETME HUKUKU(GÜZ)


"ALT SINIFTAN DERSİ OLMAYAN 2. SINIF ÖĞRENCİLERİNİN ALACAĞI DERSLER" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları