Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SABıR SıKıNTıNıN ANAHTARıDıR SABIR. Sabır Sabır, ya da dayanç, zor koşullar altında cesaret ve metanetini yitirmeme duygusudur. Sabırlı insan uzun süreli.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SABıR SıKıNTıNıN ANAHTARıDıR SABIR. Sabır Sabır, ya da dayanç, zor koşullar altında cesaret ve metanetini yitirmeme duygusudur. Sabırlı insan uzun süreli."— Sunum transkripti:

1 SABıR SıKıNTıNıN ANAHTARıDıR SABIR

2 Sabır Sabır, ya da dayanç, zor koşullar altında cesaret ve metanetini yitirmeme duygusudur. Sabırlı insan uzun süreli gecikmelere ve tahriklere rağmen moralini bozmadan yoluna devam eder veya beklemesini sürdürür. Türkçedeki sabır kelimesi Arapçadaki ( صَبرْ ṣ sabr) kelimesinden gelmektedir. Türkçedeki "Acele işe şeytan karışır" atasözüsabırı öğütleyen en tanınmış atasözlerinden TürkçedekiArapçadakiatasözü Biridir.

3 Allah sabredenleri sever.

4 Rabbin için sabret

5 Başkalarının diyeceklerine sabret, güzellikle onlardan ayrıl.

6 Sabrımız gücümüzden daha çok şey başarır

7 Canı yanan sabretsin canı yakan yanacağı günü beklesin…

8 Sabır yüzünü ekşitmeden acıyı yudumlamaktır

9 Bir müslümana bir musibet isabet eder de o da mahzun olur ve: inna ileyhi racium derse Allah meleklere şöyle buyurur: ben onun yüreğini sızlattım, o sabırla karşıladı ve sevap umdu onun sevabını cennet kılın ve o kimse musibeti hatırlayıp o sözü her defasında tekrar ederse Allah da ona sevabını yeniler (HADİS)

10 "Sabrettiğiniz için size selam olsun. Ahiret yurdu ne güzeldir!"

11 sabır: yaranın içinde yaradanı görmektir


"SABıR SıKıNTıNıN ANAHTARıDıR SABIR. Sabır Sabır, ya da dayanç, zor koşullar altında cesaret ve metanetini yitirmeme duygusudur. Sabırlı insan uzun süreli." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları