Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BÖLÜM 20 SU ALMA YAPILARI VE ÖN ARITMA SON ÇÖKELTME Damlatmalı filtreleri takip eden son çökeltim havuzlarının görevi berrak bir çıkış suyu elde etmektir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BÖLÜM 20 SU ALMA YAPILARI VE ÖN ARITMA SON ÇÖKELTME Damlatmalı filtreleri takip eden son çökeltim havuzlarının görevi berrak bir çıkış suyu elde etmektir."— Sunum transkripti:

1

2 BÖLÜM 20 SU ALMA YAPILARI VE ÖN ARITMA

3 SON ÇÖKELTME Damlatmalı filtreleri takip eden son çökeltim havuzlarının görevi berrak bir çıkış suyu elde etmektir. Aktif çamur proseslerinde kullanılan son çökeltim havuzlarının görevi ise geri devir aktif çamuru veya fazla çamurda yüksek katı madde içeriği oluşturmak üzere çamuru yoğunlaştırmak ve yeterli arıtımı sağlamaktır.

4 SON ÇÖKELTME Konu, tasarım prensipleri ve tasarım uygulamaları şeklinde iki ana başlık altında aşağıda anlatılmıştır.

5 SON ÇÖKELTME  Tasarım Prensipleri

6

7

8

9 Şeklin devamı sonraki slaytta…

10

11 SON ÇÖKELTME  Tasarım Prensipleri

12 SON ÇÖKELTME  Son Çökeltim Havuzu Tasarım Uygulaması  Yedekleme:  Hidrolik Yük:  Debi Kontrolü:  Giriş Yapısı Tasarımı:  Yüzey Yükü:  Katı Madde Yükü:  Havuz Kenar Yüksekliği:  Savak Yükü:  Savak Çeşitleri ve Perdeler:  Çamur Örtü Derinliği:  Havuz çapı.

13 SON ÇÖKELTME  Son Çökeltim Havuzu Tasarım Uygulaması

14 SON ÇÖKELTME  Son Çökeltim Havuzu Tasarım Uygulaması

15 SON ÇÖKELTME  Son Çökeltim Havuzu Tasarım Uygulaması

16 DEZENFEKSİYON Esas itibarıyla, EPA’nın Temiz Su Kanunu’nun temel amacı, ülkelerin sularının “balık yaşayabilen ve yüzülebilir” hale getirilmesidir. Bu nedenle, içme suyunun aksine atıksu dezenfeksiyonunun amacı patojen miktarını kabul edilebilir seviyelere çekmektir.

17 DEZENFEKSİYON Dezenfeksiyon teorisi ve kimyası Bölüm 13’te verilmişti*. Burada önce klor giderme kimyası özetlenecek ve sonra atıksu dezenfeksiyonu için klor (Cl2 gazı ve sıvı NaOCl) ve ultraviyole ışını anlatılacaktır.

18 DEZENFEKSİYON  Klor Giderme  Klorlama ve Klor Giderme Uygulanması  Klorlama ve Klor Giderme Tasarımı  Ultraviyole ile Dezenfeksiyon

19 DEZENFEKSİYON

20

21 Şeklin devamı sonraki slaytta…

22

23

24 DEZENFEKSİYON

25 SON HAVALANDIRMA

26


"BÖLÜM 20 SU ALMA YAPILARI VE ÖN ARITMA SON ÇÖKELTME Damlatmalı filtreleri takip eden son çökeltim havuzlarının görevi berrak bir çıkış suyu elde etmektir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları