Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Su Arıtma Sistemleri. Ozon 1. Aşama Ön Filtre Suyla temasa geçen ilk filtre 5 mikron gözenek özelliğine sahiptir ve çamur, pas, asbest gibi tortuları.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Su Arıtma Sistemleri. Ozon 1. Aşama Ön Filtre Suyla temasa geçen ilk filtre 5 mikron gözenek özelliğine sahiptir ve çamur, pas, asbest gibi tortuları."— Sunum transkripti:

1 Su Arıtma Sistemleri

2

3

4 Ozon

5

6

7 1. Aşama Ön Filtre Suyla temasa geçen ilk filtre 5 mikron gözenek özelliğine sahiptir ve çamur, pas, asbest gibi tortuları tutarak suyu berrak bir hale getirir.

8 2. Aşama Aktif Karbon Blok Filtre Karbon filtre, başta klor olmak üzere kötü koku ve tat veren tüm kimyasal maddeleri arıtır.

9 3. Aşama 1 Mikron Supun Filtre Bu aşamada 1 mikron hassasiyetli supun filtre, ön ve karbon filtreden geçen suyu son kez süzerek ters ozmos sisteminin en önemli parçası olan membran filtreye suyu ayrıştırma işlemi için gönderir.

10 4. Aşama Membran Filtre Membran, dünyada sadece birkaç dev kimya firmasının üretebildiği 3 kat kompozit polyamidden oluşan, ileri teknoloji bir filtredir. Filtre'ye gelen basınçlı su, gözenekleri milimetrenin milyonda birinden çok daha küçük olan membrandan geçerek en düşük molekül düzeyinde filtre edilir. Bu işlem sırasında suda bulunabilecek zararlı karışımların ve mikropların tamamı dışarı atılır. Sudaki çözünmüş madde miktarı (TDS) ortalama % 90 düşürülerek, suyun özü elde edilir. Bilinen en küçük virüs membran gözeneğinden 20 kat daha büyüktür ve asla geçemez

11

12 Aktif Karbon

13 1 g aktif karbonun yüzey alanı 1000 m2’den fazladır.

14 Aktif karbon elektron mikroskobu görüntüsü

15 Sizce Böyle Bir Sistem Çalışabilir mi?

16 Güzel görünüyor değil mi?

17 Ya bu nasıl?

18 Osmoz

19

20 Ter Osmoz

21 %0,9’luk NaCl çözeltisi izotonik çözeltidir

22

23 Bu deneyi yapmayın. Biz yaptık olmadı. Peki neden?

24 Şimdi deney zamanı.


"Su Arıtma Sistemleri. Ozon 1. Aşama Ön Filtre Suyla temasa geçen ilk filtre 5 mikron gözenek özelliğine sahiptir ve çamur, pas, asbest gibi tortuları." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları