Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Çok seviyeli eviriciler enerji sektörü, taşımacılık ve yenilenebilir enerji uygulamalarında büyük ilgi görmektedir [12]. Sahip oldukları bir dizi.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Çok seviyeli eviriciler enerji sektörü, taşımacılık ve yenilenebilir enerji uygulamalarında büyük ilgi görmektedir [12]. Sahip oldukları bir dizi."— Sunum transkripti:

1

2

3

4

5 Çok seviyeli eviriciler enerji sektörü, taşımacılık ve yenilenebilir enerji uygulamalarında büyük ilgi görmektedir [12]. Sahip oldukları bir dizi özellik nedeniyle reaktif güç kompanzasyonunda kullanımları çok uygundur.

6 Devam ediyor

7

8

9 Çok seviyeli dönüştürücüler, genellikle kondansatörlerden oluşan gerilim kaynaklarından elde edilen farklı DA gerilim seviyelerini kullanarak sinüzoidale yakın bir gerilim üretmek için düzenlenmiştir.

10

11 8.4.1 Çalışma İlkesi

12 8.4.2 Diyot Kenetlemeli Dönüştürücünün Özellikleri

13 8.4.3 İyileştirilmiş Diyot Kenetlemeli Evirici

14

15 8.5.1 Çalışma İlkesi

16

17 8.5.2 Kondansatör Kenetlemeli Eviricinin Özellikleri

18 8.6.1 Çalışma İlkesi

19

20 8.6.2 Kaskat Eviricinin Özellikleri

21 8.7.1 Reaktif Güç Kompanzasyonu

22

23

24 8.7.2 Sırt Sırta Bağlantı 8.7.3 Ayarlanabilir Hızlı Sürücüler

25

26

27 Çok seviyeli evirici, yükseltici transformatör kullanım gerekliliğini ortadan kaldırabilir ve evirici tarafından üretilen harmonikleri azaltabilir.

28

29 Çok seviyeli dönüştürücülerde seri bağlı DA bara kondansatör gerilimlerinin dengelenmesi gereklidir. Kondansatörlerin şarj dengesinin sağlamak üzere geliştirilmiş belirli bir kontrol tekniği yoksa, kondansatörler tamamen deşarj veya aşırı derecede şarj olabilir ve bu durumda çok seviyeli dönüştürücü, üç seviyeli dönüştürücü olarak çalışmaya başlar. Hem doğrultucu hem de evirici çalışma durumlarında gerilim dengeleme tekniği uygulanmalıdır. Bu şekilde, kondansatöre giren gerçek güç miktarı ile kondansatörden çıkan gerçek güç miktarı aynı olur ve bir periyot boyunca kondansatörün net yükü sabit kalır.

30


"Çok seviyeli eviriciler enerji sektörü, taşımacılık ve yenilenebilir enerji uygulamalarında büyük ilgi görmektedir [12]. Sahip oldukları bir dizi." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları