Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BİTKİ VE HAYVAN DOSTLARIMIZ Canlıları kaç gruba ayırabiliriz ? Düşünün ve parmak kaldırarak söz almayı deneyiniz..

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BİTKİ VE HAYVAN DOSTLARIMIZ Canlıları kaç gruba ayırabiliriz ? Düşünün ve parmak kaldırarak söz almayı deneyiniz.."— Sunum transkripti:

1 BİTKİ VE HAYVAN DOSTLARIMIZ Canlıları kaç gruba ayırabiliriz ? Düşünün ve parmak kaldırarak söz almayı deneyiniz..

2 VARLIKLAR(Madde) 1.CANSIZ VARLIKLAR 2.CANLI VARLIKLAR TAŞ MASA DUVAR SIRA GİBİ VARLIKLARA CANSIZ VARLIKLAR DENİR. BİTKİLER HAYVANLAR İNSANLAR GİBİ VARLIKLARA CANLI VARLIKLAR DENİR.

3 BİZ İNSANLAR HEM HAYVANLARA HEM BİTKİLERE İHTİYAÇ DUYARIZ… İHTİYACIMIZ OLDUĞU İÇİN; Bitkilerin ve hayvanların bakımı ve korunması için çeşitli sorumluluklarımız vardır.

4 BİTKİLERİN VE HAYVANLARIN ÇOĞU KENDİ İHTİYAÇLARINI KARŞILAYAMADIĞI İÇİN BİZLERE İHTİYACI VARDIR. Bitki ve hayvanların da insanlar gibi, besine, temiz havaya, toprağa, güneşe ve suya ihtiyaçları vardır.

5 Bundan dolayı, sorumluluklarımızdan biri de çevremizi temiz tutmaktır. Şunu bilmeliyiz ki ; yaşayan her canlı varlığın, canlı veya cansız tüm varlıklarla etkileşim (iletişim) içindedir.

6 UNUTMAYALIM Kİ DÜNYADA BİR CANLI TÜRÜ BİLE YOK OLDUĞUNDA DÜNYANIN DENGESİ DEĞİŞİR!!!!!!! Yok olması durumda doğal denge bozulur. Ve felakete yol açar. Onun için ; Bizler sorumluluklarımızı yerine getirerek, tüm canlılara yaşama hakkını tanımalıyız.

7 Evde bitki yetiştirmenin ve hayvan beslemenin yararları şunlardır. 1. Bitkiler görünümleri ile evimizi süsler. 2. Bitkilerin güzel kokuları hoşumuza gider. 3. Bitkilerle ilgilenmek bizi dinlendirir.

8 Beslediğimiz Hayvanlarla İlgilenmek ; Hoş Vakit Geçirmemizi Ve Yalnızlığımızı Giderir. Evde besleyeceğimiz hayvanlar ve yetiştirebileceğimiz bitkilerden bazıları şunlardır. Bitkilerden : menekşe,kaktüs, begonya, süs ve saksı bitkileridir.

9 EVCİL HAYVAN NEDİR ? BALIK, KEDİ, KÖPEK, PAPAĞAN, MUHABBET KUŞU GİBİ HAYVANLAR EVDE BESLENEBİLDİĞİ İÇİN BU HAYVANLARA EVCİL HAYVANLAR DERİZ.

10 VAHŞİ HAYVAN NEDİR ? TİMSAH, ASLAN, AYI, FİL, KÖPEK BALIĞI GİBİ HAYVANLARI EVDE BİZE ZARAR VERECEKLERİ İÇİN BESLEYEMEDİĞİMİZDEN BU HAYVANLARA VAHŞİ HAYVANLAR DERİZ.

11 DEĞERLENDİRME SORUSU Hayvan Ya Da Bitki Yetiştirmek İnsanları Mutlu Eder Mi ? Neden ? Birkaç Cümle İle Defterinize Yazınız. ?


"BİTKİ VE HAYVAN DOSTLARIMIZ Canlıları kaç gruba ayırabiliriz ? Düşünün ve parmak kaldırarak söz almayı deneyiniz.." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları