Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Canlılar Hazırlayan: Cemile Göçer Canlılar Çevremizdeki canlılar insanlar,hayvanlar ve bitkilerdir. Canlılar; Hareket ederler. Beslenirler. Çoğalırlar.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Canlılar Hazırlayan: Cemile Göçer Canlılar Çevremizdeki canlılar insanlar,hayvanlar ve bitkilerdir. Canlılar; Hareket ederler. Beslenirler. Çoğalırlar."— Sunum transkripti:

1

2 Canlılar

3 Hazırlayan: Cemile Göçer Canlılar Çevremizdeki canlılar insanlar,hayvanlar ve bitkilerdir. Canlılar; Hareket ederler. Beslenirler. Çoğalırlar. Doğar, büyür ve ölürler.

4 Hazırlayan: Cemile Göçer Hayvanlar Canlıdır Hayvanların ortak özellikleri şunlardır:. Hareket ederler. Beslenirler. Çoğalırlar. Her canlı gibi doğar, büyür ve ölürler.

5 Hazırlayan: Cemile Göçer Kurbağalar Kurbağalar hem karada hem de suda yaşarlar. Yumurta ile çoğalırlar. Sudaki bitkilerle ve sineklerle beslenirler.

6 Hazırlayan: Cemile Göçer Balıklar Balıklar ırmak göl ve denizlerde yaşarlar. Balıkların vücutları pullarla kaplıdır. Vücutları kaygandır rahat hareket ederler. Solungaçları ile solunum yaparlar. Suda yaşayan küçük canlılarla. Beslenirler.

7 Hazırlayan: Cemile Göçer Sürüngenler Kertenkele, yılan, kaplumbağa ve timsah, sürüngen hayvanlardır. Yumurta ile çoğalırlar. Sürüngenlerin vücutları pullarla örtülüdür bu pullar onları sıcak ve soğuktan korur. Sürüngenler kış uykusuna yatar.

8 Hazırlayan: Cemile Göçer Kuşların Özellikleri Vücudu tüylerle kaplıdır. Uçabilen hayvanlardır. Karada barınırlar. Yumurta ile çoğalırlar. Yüksek ağaçların dallarına yaptıkları yuvalarda barınırlar. Bazıları tohum ve taneli bitkilerle,bazıları ise balık ve böceklerle beslenirler.

9 Hazırlayan: Cemile Göçer Memeliler Memeli hayvanlar doğurarak çoğalan ve yavrularını süt ile besleyen hayvanlardır. Koyun,kedi, köpek, aslan, kurt, balina ve fok memeli hayvanlardan bazılarıdır.


"Canlılar Hazırlayan: Cemile Göçer Canlılar Çevremizdeki canlılar insanlar,hayvanlar ve bitkilerdir. Canlılar; Hareket ederler. Beslenirler. Çoğalırlar." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları