Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ (4 EKİM) Canlılar dünyası;insanlar,bitkiler ve hayvanlardan oluşmaktadır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ (4 EKİM) Canlılar dünyası;insanlar,bitkiler ve hayvanlardan oluşmaktadır."— Sunum transkripti:

1

2 HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ (4 EKİM)

3 Canlılar dünyası;insanlar,bitkiler ve hayvanlardan oluşmaktadır.

4 Çevremizde birçok hayvan yaşar.Kimi kuştur,uçar.Kimi balıktır, yüzer.Kimi de tavşandır,koşar…

5 Birçok hayvan sevimlidir.Örneğin; kedi…Tutup okşamak istersiniz.Bazı hayvanlar ise tehlikelidir.Örneğin; yılan,ayı,maymun aslan…Bunlardan uzak durmamız gerekir.

6  HAYVANLARIN YARARLARI İnek,keçi,koyunun ;etinden,sütünden,yağından faydalanırız.Tavuğun etinden ve yumurtasından faydalanırız.

7 Üzerimize giydiğimiz giysiler,ayakkabılar hayvanların tüylerinden ve derilerinden yapılmaktadır.

8 Şimdi de hayvanlarla ilgili bilmeceler soralım.Bakalım kimler bilecek? İki çubuk bir makas Hokkabaz mı hokkabaz(leylek) Üstü pamuk biçilir Altı çeşme içilir(koyun) Yoldan gelir,yolcu değil Ağaca çıkar,insan değil Semeri var,eşek değil Yazı yazar,kalem değil(salyangoz)

9 KIRMIZI BALIK VE KÜÇÜK KURBAĞA ŞARKILARINI SÖYLEYELİM.

10  HAYVANLARI KORUMAK İÇİN NE YAPMALIYIZ? Arıların kovanlarını rahatsız etmemeliyiz.Hayvanları ürkütmemeliyiz.Hayvanlar a sevgiyle yaklaşmalıyız.Hayvanların da canlı olduğunu unutmamalıyız.Yolda yürürken karıncaların üzerine basmamaya dikkat etmeliyiz.

11 Kuşların yuvalarına taş atmamalıyız çünkü ;onlara ve yumurtalarına zarar vermiş oluruz.Evde bakımını üstlendiğimiz hayvanların yiyeceklerini ve aşılarını düzenli bir şekilde yaptırmalıyız.

12 Yemek artıklarını çöpe atmayalım.Soka ktaki hayvanlara verelim.Evcil hayvanlarımızın aşılarını düzenli bir şekilde yaptırmalıyız.


"HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ (4 EKİM) Canlılar dünyası;insanlar,bitkiler ve hayvanlardan oluşmaktadır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları