Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

AİRTECH HYGİENE SERAMİK KOKU. KOKU MAKİNASI NASIL OLMALI  Araştırmalar göstermiştir ki Amerika’da işletmelerin %83’ünde herhangi bir koku cihazı mevcuttur.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "AİRTECH HYGİENE SERAMİK KOKU. KOKU MAKİNASI NASIL OLMALI  Araştırmalar göstermiştir ki Amerika’da işletmelerin %83’ünde herhangi bir koku cihazı mevcuttur."— Sunum transkripti:

1 AİRTECH HYGİENE SERAMİK KOKU

2 KOKU MAKİNASI NASIL OLMALI  Araştırmalar göstermiştir ki Amerika’da işletmelerin %83’ünde herhangi bir koku cihazı mevcuttur.  İngiltere’de yapılan başka bir araştırma ise aerosol hava koku cihazlarının %35’inin içinin boş kaldığını göstermektedir.  İşletmeler bir koku cihazından beklentilerini şöyle sıralamaktadır: Etkinlik Sürekli etkinlik İnsan sağlığına zararsız olması Çevreye zararsız olması Maliyet etkinlik Sessizlik Bozulmaması Son teknoloji olması Düzenli ve kolay kartuş değişebilmesi Makinanın küçük olup, ortamda müşterilerinden gizlenebilmesi

3 SERAMİK  SERAMİK Yunanca’da pişmiş toprak manasına gelen “Keremikos” kelimesinden dilimize geçmiştir.  Genellikle kayaların dış etkiler altında parçalanması ile oluşan kil kaolen ve benzeri maddelerin yüksek sıcaklıkta pişirilmesiyle meydana gelmiştir.  SERAMİK, sağlıklı bir madde olması nedeniyle son yıllarda hayatımıza giderek daha fazla girmeye başlamıştır.  SERAMIK tava ve tencereler, seramik bıçaklar, hatta seramik sağlık gereçleri artan bir hızla gündelik hayatımızda yerlerini almaktadır.  Bir seramik çeşidi olan porselen yıllardır hayatımızın her alanında kullanılmaktadır.

4 ETKİNLİK+SAĞLIK:SERAMİK KOKU

5 SERAMİK KOKU NEDİR  SERAMİK koku sadece 3 parçadan oluşan son teknoloji bir kokudur.  %100 organik ve doğada çözünebilir olan kartuşun dış yüzeyi kokulandırılmış seramiktir.  Seramiğin içinde ise kokulandırılmış jel bulunmaktadır.  Seramik yüzeyde ise makinasına tutturulması için konulmuş bir klips vardır.  Seramiğin ısı ve suyu geçiren fakat ışık ve havayı geçirmeyen bir madde olması sebebiyle klasik jel kokulardan farklı olarak içindeki jel kurumaz ve 60 güne kadar ortama koku verir.

6 Sadece 3 parçadan oluşmaktadır

7 SERAMİK KOKU-YÜKSEK ETKİNLİK  Herhangi bir ürün veya servise bütçe ayıran tüm işletmelerin en büyük isteği ürünün etkili olmasıdır.  Bilim adamlarının araştırmaları göstermiştir ki ortamdaki koku partikülleri ne kadar küçük ve hafif olursa havada o denli fazla kalabilmektedir.  Üst kalite bir aerosol kartuşun partikülleri 80 mikron büyüklüğündedir.  Seramik kokunun koku partikülleri ise 1 mikrondan daha küçüktür.  Bu üstün mikron-altı özelliği sayesinde Seramik koku ortamı en üst seviyede kokulandırabilmektedir.  Mikron-altı özelliği aynı zamanda koku partiküllerinin ortamın her yerine yayılmasını sağlar.  Böylece sadece makinaya yakın yerlerde değil, 60 m2’lik ortamların her noktasında ortam kokulandırılmış olur.

8 SERAMİK KOKU-7/24 SÜREKLİ ETKİNLİK  Klasik kokuların tamamında (aerosol /difüzör) koku belirli aralıklarla ortama verilmektedir.  Bu durumun doğal sonucu olarak iki basım arasında geçen sürede ortamdaki koku miktarı kaçınılmaz olarak düşmektedir.  Bunun sonucunda ise kaçınılmaz olarak, ortamda iki basım arasında yeterli koku olmamaktadır.  Seramik kokunun 7/24 ortama koku vermesi sayesinde 60 güne kadar her an ortamda sürekli etkinlik ve hoş koku sağlanmaktadır.  Aynı zamanda seramik kokunun mikron-altı özelliği sayesinde havada her an koku partikülleri bulunmaktadır. Bu özelliği de seramik kokunun sürekli etkinliğine katkıda bulunur.

9 SERAMİK KOKU-7/24 SÜREKLİ ETKİNLİK  Seramik kısmında ve jel kısmında kullanılan farklı çeşitte kokular birbirini tamamlayıcı niteliktedir.  Bu koku partikülleri fiziksel olarak birbiriyle etkileşime geçmektedirler.  Bunun sonucu olarak Seramik kartuş, ortama belirli aralıklarla değişen bir çok fazlı koku sağlar.  Bu sayede klasik kokulandırma cihazlarının büyük orunlarından bir tanesi olan koku yorgunluğunu önler ve ortamdaki kokunun sürekli olarak hissedilmesini sağlar.

10

11 SERAMİK KOKU-İNSANA VE ÇEVREYE DUYARLI  Klasik aerosollerin içerdiği itici gazlar nedeniyle çevreye ve insan sağlığına zararları artık kanıtlanmıştır.  Seramik koku hiçbir itici gaz, solvent, hidroflorokarbon veya zararlı organik madde içermemektedir.  Seramik kartuş %100 organik, doğada çözünebilirdir.  Makina ise %100 geridönüşümlüdür.  Seramik kokunun çalışması için pil veya elektrik gerekmez.  Kullanılan malzemelerin insan sağlığı ve çevreye zararı olmaması nedeniyle Seramik koku insana ve çevreye zararsızdır.  Aerosollerin ve difüzörlerin aktif olarak koku partiküllerini ortama iterek vermesinden ötürü restoran, hastane odası,vb yerlerde kullanılmaları sakıncalı olabilir.  Seramik kokunun pasif olarak kokuyu her yere yayması ve kullanılan malzemelerin tamamen doğal olması sayesinde her türlü ortamda kullanılabilme şansı vardır.

12

13 SERAMİK KOKU-MALİYET ETKİN  Tüm diğer kokulandırma cihazlarında makinalar oldukça pahalıdır.  Ayrıca kullanılan piller, elektrik, vs teknolojileri daha da pahalı hale getirmektedir.  Seramik kokuda ise basit bir makina kullanılması ve pil gerektirmemesi sebebiyle işletmelere ciddi maliyet etkinliği sağlamaktadır.  Ayrıca bu yüksek teknolojinin son derece basit bir hale getirilmiş olması sayesinde makinaların bozulması olasılığı yoktur.

14 SERAMİK KOKU-SESSİZ  Aerosol ve difüzörlerin sesli çalışması nedeniyle toplantı odası, otel odası, vb yerlerde kullanılma olasılığı düşüktür.  Seramik koku, %100 sessiz çalışma prensibi sayesinde aklınıza gelebilecek her yerde kullanılabilmektedir.

15 SERAMİK KOKU-KOLAYLIK  İngiltere’de yapılan başka bir araştırma ise aerosol hava koku cihazlarının %35’inin içinin boş kaldığını göstermektedir.  Bunu sebebi sorulduğunda, klasik koku kartuşlarının karmaşık programlamaları ve düşük etkinlikleri işletmelerin kartuşları değiştirmede aksaklıklar yaşamasına sebep olduğu meydana çıkmıştır.  Seramik kokunun direkt çalışma prensibi ve 7/24 çok yüksek etkinliği sayesinde bu soruna çare olacağı aşikardır.  Seramik kokunun bu etkinl,ği, Ototek’in kaliteli ve hassas servis kalitesi ile birleşince işletmelerdeki makinaların içleri hep dolu olmakta ve koku sorunu ortadan kalkmaktadır.

16 SERAMİK KOKU-GİZLİLİK  İşletmelerin koku makinalarının göze çok fazla görünmemesini istediği bilinmektedir.  Difüzör ve aerosollerin istenilen bu faydayı sağlayamadığı açıktır.  Seramik koku, makul ölçülerdeki makinası sayesinde ortamda istenildiği şekilde gizlenebilmektedir.

17 SERAMİK KOKU-ÇEŞİTLİLİK  Seramik koku, 5 farklı çeşitle tüm beğenilere hitap edebilecek bir koku yelpazesi sunmaktadır:  CITRUS MANGO: Turunçgiller, böğürtlen, misket limonu, vanilyalı dondurma, şeftali ve mango.  APPLE ORCHARD: Elma, karanfil, tarçın, küçük hindistan cevizi, vanilya  CUCUMBER-MELON: Salatalık, kavun, şeftali  COOL MINT: Sedir, çam, nane, okaliptus, yeşil nane  OCEAN SPRAY: Karanfil, yasemin, limon kabuğu, beyaz sabun, deniz kokusu.

18 SERAMİK KOKU-ÇEŞİTLİLİK


"AİRTECH HYGİENE SERAMİK KOKU. KOKU MAKİNASI NASIL OLMALI  Araştırmalar göstermiştir ki Amerika’da işletmelerin %83’ünde herhangi bir koku cihazı mevcuttur." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları