Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TEKNOLOJİ VE TASARIM DERSİ KUŞAK:KURGU ETKİNLİK: HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI HAZIRLAYAN:İBRAHİM KELEŞ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TEKNOLOJİ VE TASARIM DERSİ KUŞAK:KURGU ETKİNLİK: HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI HAZIRLAYAN:İBRAHİM KELEŞ."— Sunum transkripti:

1 TEKNOLOJİ VE TASARIM DERSİ KUŞAK:KURGU ETKİNLİK: HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI HAZIRLAYAN:İBRAHİM KELEŞ

2 HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI Bu etkinlikte öğrenciler yaşamlarında merak ve hayal ettiklerini,değiştirmeyi,geliştirmeyi, kolaylaştırmayı düşündüklerini ifade ederler.Bunların çözümüne yönelik fikirleri ortaya çıkaran bireysel çalışma yaparlar.

3 HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI Fikirlerin ortaya çıkmasına neden olan sorunların farkına varırlar,olası çözüm yollarını araştırırlar,sınarlar,(“daha başka,bundan başka neler olabilir”,”böyle olsaydı ne olurdu”,.....vb. sorulara cevap ararlar.)ve belli bir çözüme ulaştırırlar.Çözüme yönelik düşüncelerini yazarak ve çizerek anlatırlar.

4 HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI Sorunu çözüme ulaştırmada yaşadıkları süreci (karşılaştıkları güçlükler,başvuru kaynakları,bulgular,öneriler,araştırma sonuçları,süreç içinde hissettikleri duygularını vb.) ders içi düzenledikleri günlüklerine kaydederler.

5 HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI Sonuçlandırılan çalışmalar sınıfla paylaşışır.

6 HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI A.HAYALLERİM,MERAKLARIM,SORUNLARIM HAYATINIZDA,YAŞAMINIZDA NELERİ DEĞİŞTİRMEĞİ,GELİŞTİRMEĞİ,KOLAYLAŞTIRMAYI, MERAKLARINIZI VE HAYALLERİNİZİ YAZINIZ.(EN AZ 10 TANE A BÖLÜMÜNE YAZINIZ.) 1. 6. 2. 7. 3. 8. 4. 9. 5. 10.

7 HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI B.HAYALİM,MERAKIM,SORUNUM HAYATINIZDA,YAŞAMINIZDA DEĞİŞTİRMEYİ,KOLAYLAŞTIRMAYI,KOLAYLAŞTIR MAYI,DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ VEYA MERAKLARINIZ VE HAYALLERİNİZDEN HANGİSİNİ ÇÖZMEK İSTİYORSANIZ ONU SEÇEREK B BÖLÜMÜNÜN ALTINA YAZINIZ.

8 HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI C.ÖNERİLER SEÇTİĞİNİZ SORUNUN ÇÖZÜMÜNE YÖNELİK EN AZ İKİ TANE ÖNERİYİ B BÖLÜMÜNE YAZINIZ. 1. 2. 3.

9 HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI D.ÇÖZÜM ÖNERİSİ YAZMIŞ OLDUĞUNUZ ÖNERİLERDEN HANGİSİYLE MERAKLARINIZI,HAYALLERİNİZİ GERÇEKLEŞTİRMEK VEYA SORUNU ÇÖZMEK İSTİYORSANIZ ÇÖZÜM ÖNERİSİNİ SEÇEREK C BÖLÜMÜNE YAZINIZ. 1.SEÇİLEN ÖNERİ NUMARASIYLA YAZILACAK.

10 HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI E.ÇİZİM SEÇTİĞİNİZ ÇÖZÜM ÖNERİSİYLE İLGİLİ ÇİZİM YAPINIZ.ÇİZİMİ KURŞUN KALEMLE YAPINIZ.

11 HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI E.ÖZELLİKLER VE AÇIKLAMALAR SEÇTİĞİNİZ ÇÖZÜM ÖNERİSİYLE İLGİLİ ÇİZMİŞ OLDUĞUNUZ ÇİZİMİN ÖZELLİKLERİNİ MADDELER HALİNDE YAZINIZ. 1. 2. 3. 4.

12 ETKİNLİKLE İLGİLİ ÖRNEKLER

13

14 MÜZİKLİ ÇAY KEYFİ Bu çaydanlık cok basit bir tasarıma sahip,diğer çaydanlıklardan farkı suyun kaynadığını size haber veriyor hem de müzik çalarak...

15 GÜNEŞ ARAYAN SEHPA Çiçeklerinizin solmanızı istemiyorsanız bu icat tam sizlik.Bu sehpa güneş ışığı gelmediği zaman harekete geçiyor ve güneş alan bir yerde duruyor,üzerinde bulunan çiçeğiniz de böylece ışıksız kalmıyor...

16 ETKİNLİKLE İLGİLİ ÖRNEKLER

17 KARTONDAN ALBÜM YAPIMI

18 1.KARTONU İKİYE KATLA

19 KARTONDAN ALBÜM YAPIMI 2.TEKRAR KARTONU İKİYE KATLA

20 KARTONDAN ALBÜM YAPIMI 3.KARTONU MAKASLA KES

21 KARTONDAN ALBÜM YAPIMI 4.KESİLEN SAYFALARI BİRBİRİNE ZIMPALAYINIZ

22 KARTONDAN ALBÜM YAPIMI 4.KARTON SAYFALARININ ÜZERİNE A4 KAĞIDINI YAPIŞTIR.

23 HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI DERS:TEKNOLOJİ VE TASARIM KUŞAK:KURGU ETKİNLİK:HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI ADI: SOYADI: SINIFI: NUMARASI: 5.BU BİLGİLERİ DOSYANIN KAPAK SAYFASINA YAZINIZ

24 HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI DOSYANIN DIŞ KISMINDAKİ KAĞIDA GEREKLİ BİLGİLERİ YAZINIZ

25 HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI KAPAK SAYFASINDAN SONRAKİ SAYFAYA, YANİ 2. SAYFAYA BU BAŞLIĞI YAZINIZ. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. A.HAYALLERİM,MERAKLARIM,GELİŞTİRMEK, DEĞİŞTİRMEK İSTEDİKLERİM,SORUNLARIM

26 HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI KAPAK SAYFASINDAN SONRAKİ SAYFAYA YANİ 2. SAYFAYA BU BAŞLIĞI YAZINIZ.

27 HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI 3.SAYFAYA BU BAŞLIĞI YAZINIZ. 1.SEÇİLEN HAYAL,MERAK,SORUN B.HAYALİM,MERIM,GELİŞTİRMEK,DEĞİŞTİRM EK İSTEDİĞİM,SORUNUM

28 HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI 3. SAYFAYA BU BAŞLIĞI YAZINIZ.

29 HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI 4.SAYFAYA BU BAŞLIKLARI YAZINIZ. 1. 2. 3. ÖNERİLERDEN BİR TANESİ SEÇİLEREK YAZILACAK 2. C.ÖNERİLER D.ÇÖZÜM ÖNERİSİ

30 HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI 4.SAYFAYA BU BAŞLIKLARI YAZINIZ.

31 HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI 5.SAYFAYA SEÇTİĞİNİZ ÇÖZÜM ÖNERİSİYLE İLGİLİ ÇİZİM YAPINIZ. E.ÇİZİM

32 HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI 5.SAYFAYA SEÇTİĞİNİZ ÇÖZÜM ÖNERİSİYLE İLGİLİ ÇİZİM YAPINIZ.

33 HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI 6.SAYFAYA ÖZELLİKLERİ VE AÇIKLAMALARI YAZINIZ. F.ÖZELLİKLER VE AÇIKLAMALAR

34 HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI 6.SAYFAYA ÖZELLİKLERİ VE AÇIKLAMALARI YAZINIZ.


"TEKNOLOJİ VE TASARIM DERSİ KUŞAK:KURGU ETKİNLİK: HAYALLERİM ÇİZGİDE SAKLI HAZIRLAYAN:İBRAHİM KELEŞ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları