Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İSTASYONLARDA HABERLEŞME YÖNTEMLERİ 1.GPRS HABERLEŞMESİ SİM Kartına kayıtlı GSM numarası ile baz istasyonu üzerinden yapılan haberleşme şeklidir. 2. VSAT.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İSTASYONLARDA HABERLEŞME YÖNTEMLERİ 1.GPRS HABERLEŞMESİ SİM Kartına kayıtlı GSM numarası ile baz istasyonu üzerinden yapılan haberleşme şeklidir. 2. VSAT."— Sunum transkripti:

1 İSTASYONLARDA HABERLEŞME YÖNTEMLERİ 1.GPRS HABERLEŞMESİ SİM Kartına kayıtlı GSM numarası ile baz istasyonu üzerinden yapılan haberleşme şeklidir. 2. VSAT HABERLEŞMESİ Çanak anten kullanılarak uydu aracılığı ile yapılan haberleşme yöntemidir. 3.ADSL HABERLEŞMESİ ADSL Modem kullanılarak Telekom hattı üzerinden yapılan haberleşmedir.

2 İSTASYONLARIN GENEL HABERLEŞME KONFİGİRASYONU GSM BAZ İST.

3 İLETİŞİM SİSTEMİNDE OLUŞAN GENEL ARIZALAR  GPS ve GSM Anten bağlantılarında kopukluk olabilir.  Datalogger ile Owasys arasındaki kabloda fiziksel bir problem olabilir.  SİM kartı bloke olmuş olabilir.  Owasys seri port bozulmuş olabilir.  Owasys kendi linux işletim programı silinmiş olabilir.  Genel Müdürlükteki Server da problem olabilir.

4 İLETİŞİM SİSTEMİNDE OLUŞAN GENEL ARIZALAR  GSM Operatörü (Baz istasyonu) fiziksel nedenlerden dolayı istasyonla iletişim sağlanmayabilir.  ADSL modem veya telekom hatlarında kopukluk vardır.  İstasyon da görüntüleme alınamıyorsa Ethernet çıkışı, ADSL modem veya iletişim kutusundaki HUB ta arıza vardır.


"İSTASYONLARDA HABERLEŞME YÖNTEMLERİ 1.GPRS HABERLEŞMESİ SİM Kartına kayıtlı GSM numarası ile baz istasyonu üzerinden yapılan haberleşme şeklidir. 2. VSAT." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları