Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ORTAK DERSLERİN UZAKTAN EĞİTİM YOLUYLA VERİLMESİ: ATAUZEM DENEYİMİ Arş. Gör. Derya ÇAKMAK - Muhammed GÜLER - Sinem KARABEY - Yrd. Doç. Dr. Engin KURŞUN.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ORTAK DERSLERİN UZAKTAN EĞİTİM YOLUYLA VERİLMESİ: ATAUZEM DENEYİMİ Arş. Gör. Derya ÇAKMAK - Muhammed GÜLER - Sinem KARABEY - Yrd. Doç. Dr. Engin KURŞUN."— Sunum transkripti:

1 ORTAK DERSLERİN UZAKTAN EĞİTİM YOLUYLA VERİLMESİ: ATAUZEM DENEYİMİ Arş. Gör. Derya ÇAKMAK - Muhammed GÜLER - Sinem KARABEY - Yrd. Doç. Dr. Engin KURŞUN Yrd. Doç. Dr. Ömer ARPACIK

2 İÇERİK Ortak Dersler Nedir? Ortak Ders Modelinin Bileşenleri Nelerdir?

3 ORTAK DERSLER NEDİR? Uzaktan Eğitime İlişkin Usul ve Esaslar ile birlikte Atatürk Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ATAUZEM) tarafından; Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Hukukun Temel Kavramları ve Yabancı Dil dersleri ortak olarak verilmektedir.

4 ORTAK DERS MODELLERİN BİLEŞENLERİ

5 İNTERNET KAYNAKLARI İnternet kaynakları, öğretim yönetim sistemi olan Moodle üzerinden haftalık olarak öğrencilerle paylaşılmaktadır.

6 Öğrencilere haftada bir gün üniversite içerisinde merkezi bir konumda bulunan bir derslikte sınıf ortamında, akranları ile yüz yüze ders dinleyebilecekleri bir ortam sunmuştur. AÇIK SINIF/ AÇIK SINIF WEBTV

7 OFİS SAATİ Öğretim elemanlarının haftalık ders programları içerisinde örgün eğitimde olduğu gibi ders saatleri belirlenmektedir.

8 SINAVLAR Üniversite çapında yüz yüze ve merkezi olarak gözetim altında gerçekleştirilmektedir.

9 TEŞEKKÜRLER


"ORTAK DERSLERİN UZAKTAN EĞİTİM YOLUYLA VERİLMESİ: ATAUZEM DENEYİMİ Arş. Gör. Derya ÇAKMAK - Muhammed GÜLER - Sinem KARABEY - Yrd. Doç. Dr. Engin KURŞUN." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları