Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TEOG TAVSİYELERİ. 1) Kendinizi rahat ve hazır hissedene kadar çalışabilirsiniz. 2) Sayısal dersler için özellikle fenin ilk konuları olan biyoloji konularından.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TEOG TAVSİYELERİ. 1) Kendinizi rahat ve hazır hissedene kadar çalışabilirsiniz. 2) Sayısal dersler için özellikle fenin ilk konuları olan biyoloji konularından."— Sunum transkripti:

1 TEOG TAVSİYELERİ

2 1) Kendinizi rahat ve hazır hissedene kadar çalışabilirsiniz. 2) Sayısal dersler için özellikle fenin ilk konuları olan biyoloji konularından birkaç sayfalık çalışma kağıtları hazırlamak faydalı olacaktır. 3) Din dersini çok önemsemek gerekiyor. Eksik din bilgisiyle sınava girerseniz zorlanabilirsiniz. 4) Optik form konusunda dikkatli olun. 5) Derslere göre önem vermeniz ve üzerinden geçmeniz gereken konular şu şekilde: Matematik: Üslü sayılar, Fen: Kuvvet ve hareket, Türkçe: Fiilimsiler ve cümlenin öğeleri, İnklap Tarihi: Özellikle Mondros Ateskes Antlaşması’nın maddeleri, 1. Dünya Savaşı’nın nedenleri, cepheler ve Kurtuluş Savaşı için yapılan kongreler.

3 6) Sınav stresi kesinlikle gereksizdir. Çünkü her dersten birkaç konu içeren bu sınav okuldaki yazılı sınavlar kadar kapsama sahiptir. 7) Sınav süresi yeterli olduğundan, özellikle sözel derslerde soruları ve seçenekleri dikkatlice okuyun. 8) Sınavdan önceki gece sözel derslerden soru çözmek kadar konuları okumak da önemli. 9) Sınav gecesi uyumak için kendinizi zorlamayın çünkü stres uykusuzluktan çok daha negatif bir durum yaratabilir. Ve unutmayın, sayısal ve sözel tüm derslerde, takıldığınız soru veya konularda inekle öğretmenlerinden her zaman yardım alabilirsiniz. Herkese iyi çalışmalar!


"TEOG TAVSİYELERİ. 1) Kendinizi rahat ve hazır hissedene kadar çalışabilirsiniz. 2) Sayısal dersler için özellikle fenin ilk konuları olan biyoloji konularından." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları