Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

NASIL DERS ÇALIŞMALIYIZ?. DERS SAATİNDE DERS DİNLENİR..............  Derste başka kişilerle ya da eşyalarla ilgilenmeyin.  Derste sadece öğretmeninizi.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "NASIL DERS ÇALIŞMALIYIZ?. DERS SAATİNDE DERS DİNLENİR..............  Derste başka kişilerle ya da eşyalarla ilgilenmeyin.  Derste sadece öğretmeninizi."— Sunum transkripti:

1 NASIL DERS ÇALIŞMALIYIZ?

2

3 DERS SAATİNDE DERS DİNLENİR..............  Derste başka kişilerle ya da eşyalarla ilgilenmeyin.  Derste sadece öğretmeninizi dinleyin.Dersi dikkatli takip edin.

4 OKULDAN EVE GİDİNCE.........  Önce dinlenin.  Ödevlerinizi yapın.  Günlük tekrarınızı yapın.

5 ÇALIŞMA ODASI VE MASASI  Çalışma odanız yoksa mutlaka bir çalışma köşeniz olsun.  Çalışma köşenizde bir masa ve bir sandalye olması yeterlidir.  Çalıştığınız oda iyi havalandırılmalıdır.

6 ÇALIŞMA MASASI SADECE ÇALIŞMAK İÇİNDİR...........  Bir başka odada çalışmak ya da koltuğa geçerek çalışmak yerine bunları çalışma masasında yapın.  Çalışmaya başlamadan önce çalışma için gerekecek her türlü malzemeyi el altında bulundurun.

7 SANDALYE  Çok rahat olmaması gerekir.  Koltuğa göre çalışmak için sandalye tercih edilir.

8 YATARAK ÇALIŞMAK.............  Yatarak çalışmanın sonucu ya uykuya dalmak yada çalışamayacak kadar gevşemektir.  Yatınca vücudunuz uykuyu başlatan maddeler salgılamaya başlar.  Sıranın üzerine uzanarak ders dinlenmez.

9 TELEVİZYON  Hem ders çalışmak hem televizyon seyretmek mümkün değildir.  Televizyonu ödevlerinizi ve tekrarlarınızı yaptıktan sonra izleyin.

10 MÜZİK DİNLEYEREK DERS ÇALIŞMAK.............................  İnsan ya müzik dinler ya ders çalışır.  Derse başlarken karar vermeniz gerekiyor. MÜZİK Mİ DİNLEMEK İSTİYORUM? DERS Mİ ÇALIŞMAK İSTİYORUM?

11 ARKADAŞLARINIZA GEREKTİĞİNDE HAYIR DİYEBİLMELİSİNİZ.  Ödevlerinizi ve günlük tekrarınızı yaptıktan sonra dışarı çıkın.  Çalışırken arkadaşlarınız sizi çağırıyorsa onlara ‘hayır’ diyebilmelisiniz.

12 BİLGİSAYAR  Ders çalışma saatlerinde bilgisayardan uzak durun.

13 DERSE KATILIN.................  Öğretmen soru sorduğunda biliyorsanız parmak kaldırıp cevaplandırın.  Anlayamadığınız yerleri mutlaka öğretmeninize sorun.  Soru sormaktan çekinmeyin.

14 Göz, kulak, el, zihin...............  Gözler tahtaya öğretmenin yazdıklarına  Kulaklar öğretmenin anlattıklarına  El anlatılanları, tahtaya yazılanları not almaya  Zihin anlatılan konuyu anlamak için düşünmeye YÖNLENDİRİLMELİDİR.

15 BAŞARILI OLMAK İÇİN...........  Çalışmanız gereken dersleri asla ertelememelisiniz.  Ödevlerinizi her gün düzenli yapmalısınız.  Gördüğünüz dersleri tekrar etmelisiniz.


"NASIL DERS ÇALIŞMALIYIZ?. DERS SAATİNDE DERS DİNLENİR..............  Derste başka kişilerle ya da eşyalarla ilgilenmeyin.  Derste sadece öğretmeninizi." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları