Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

DOĞA KOLEJİ ORTAOKUL YARATICILIK ETKİNLİĞİ BAŞLIYOR…

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "DOĞA KOLEJİ ORTAOKUL YARATICILIK ETKİNLİĞİ BAŞLIYOR…"— Sunum transkripti:

1 DOĞA KOLEJİ ORTAOKUL YARATICILIK ETKİNLİĞİ BAŞLIYOR…

2 Bulut resminden yola çıkarak yağmurlu havalarda kendinizi nasıl hissettiğiniz hakkında aklınıza gelenleri ifade ediniz.

3 Aşağıda size verilen resimlerdeki nesneleri inceledikten sonra bu nesnelerin içinde geçtiği bir hikaye oluşturunuz

4 Elinizde sihirli bir anahtar olduğunu düşünün. Bu anahtar bütün kapıları açıyor ve açtığınız kapı istediğiniz yere açılıyor. kapının nerelere açılması istersiniz?

5 Aşağıdaki resimde verilen dondurmanın reklamı yakında televizyonda yayınlanacak, ve insanların bu dondurmayı tercih etmeleri için etkili bir reklam senaryosu yazılması gerekmekte. Siz olsaydınız nasıl bir senaryo yazardınız.

6 Fuat, Fatma’dan daha fazla resim satın almıştır. Faik,Fatma’dandaha azresim satın almıştır. 1-) En çok resmi kim almıştır? 2-) İkinci en çok resmi kim almıştır? 3-) En az resmi kim almıştır? Neslihan, Naci’den daha az çay içmiştir. Nuri, Naci’den daha fazla çay içmiştir. 1-) En çok çayı kim içmiştir? 2-) İkinci en çok çayı kim içmiştir? 3-) En az çayı kim içmiştir? SANAT FUARI Aşağıdaki mantık problemlerini okuyarak her bir soruya cevap verin.

7 Aşağıda kapıdan girmekte olan adam sizce nereye giriyor? Kapıdan girdikten sonra nelerle karşılaşacağı konusunda aklınıza gelenleri ifade ediniz veya çiziniz.

8 Aşağıdaki sorulara hayal gücünüzü kullanarak yanıt veriniz Boyunuz 3 santimetre olsaydı şapka olarak çevrenizdeki neyi kullanırdınız?............................................................................................................ Kendi hayvanat bahçenizi kuruyor olsaydınız hangi hayvanların olmasını isterdiniz? Neden?............................................................................................................

9 Aşağıda verilen harfleri kullanarak farklı kelimeler türetiniz. (1 harf joker kullanabilirsiniz) Örnek: K L A V Y E YEL, KEL, KAHVE, GAYE, VALİ G O F R E T A Y A K K A B I S İ N E M A T İ Y A T R O B A R D A K O T O B Ü S

10 . Aşağıdaki geçmişi ve geleceği gösterme gücüne sahip olduğu söylenen dürbünle gelecekte 15 Mart2013ve 25 Mayıs 2020 tarihlerine baktığınızı hayal edin ve gördüklerinizi anlatın.


"DOĞA KOLEJİ ORTAOKUL YARATICILIK ETKİNLİĞİ BAŞLIYOR…" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları