Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

IŞIK VE RENK Doğada temel olarak yedi renk vardır.Yedi rengin üçü ana, dördü ara renktir. Ana renkler; kırmızı, mavi ve sarıdır. Ara renkler; yeşil, kahverengi,beyaz.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "IŞIK VE RENK Doğada temel olarak yedi renk vardır.Yedi rengin üçü ana, dördü ara renktir. Ana renkler; kırmızı, mavi ve sarıdır. Ara renkler; yeşil, kahverengi,beyaz."— Sunum transkripti:

1 IŞIK VE RENK Doğada temel olarak yedi renk vardır.Yedi rengin üçü ana, dördü ara renktir. Ana renkler; kırmızı, mavi ve sarıdır. Ara renkler; yeşil, kahverengi,beyaz ve siyahtır.

2 Renkleri hayatımızın her anında daima kullanırız. Farklı renkler hayatımızı çok kolaylaştırır. Cisimleri ayırt etmemizde büyük yardımı vardır.

3 Doğada var olan binlerce renk üç ana rengin karışımı ile oluşur.

4 Işık renkleri ayırt etmemizi sağlar. Işık cisimler üzerinde yansıyarak baskın rengin ortaya çıkmasını sağlar. Böylece farklı renkleri ayırt ederiz.

5

6 Beyaz ışığı oluşturan tek renk ışıklar sırasıyla kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi ve mordur.

7 Yağmur yağdığında gökyüzünde ortaya çıkan gökkuşağı, kristal taşlardan oluşan bir avizenin duvarda oluşturduğu renkler. Beyaz ışığın kendini oluşturan renklere ayrılması sonucunda ortaya çıkmıştır.

8 Beyaz cisimler, üzerlerine düşen tüm renkleri yansıtır.

9 Siyah cisimler üzerlerine düşen tüm renkleri soğurur hiçbir renk yansıtmaz. Cisimden göze ışık gelmediğinden cisim siyah olarak görül ü r.


"IŞIK VE RENK Doğada temel olarak yedi renk vardır.Yedi rengin üçü ana, dördü ara renktir. Ana renkler; kırmızı, mavi ve sarıdır. Ara renkler; yeşil, kahverengi,beyaz." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları