Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Cambridge Journals Online KISA KULLANIM REHBERİ Erişim Adresi:http://journals.cambridge.org/http://journals.cambridge.org/

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Cambridge Journals Online KISA KULLANIM REHBERİ Erişim Adresi:http://journals.cambridge.org/http://journals.cambridge.org/"— Sunum transkripti:

1 Cambridge Journals Online KISA KULLANIM REHBERİ Erişim Adresi:http://journals.cambridge.org/http://journals.cambridge.org/

2 Cambridge Journals Online Basic Search – Basit Tarama Basit Tarama için ana sayfada bulunan kutucuğa anahtar kelimenizi girip “search” butonuna tıklamanız yeterlidir.

3 Cambridge Journals Online Basic Search – Basit Tarama

4 Cambridge Journals Online Advanced Search– Gelişmiş Tarama Gelişmiş Tarama’da makalenin herhangi bir yerinde (Anywhere), metin içinde (Full Text), makale başlığında (Title), yazar adında (Author) ya da öz’de (Abstract), veya bunların birkaçında birden aynı anda tarama yapabilirsiniz.

5 Cambridge Journals Online Advanced Search Cambridge Journals Online Advanced Search – Gelişmiş Tarama

6 Cambridge Journals Online Title Search – Başlık Tarama Ana sayfada yer alan “Browse by Subject” seçeneğini kullanarak konu başlıkları altında ilgili dergilere erişebilirsiniz. Yine ana sayfadaki “Browse by Title” seçeneği ile dergileri listeleyerek istediginiz yayına erişebilirsiniz.

7 Cambridge Journals Online Title Search – Başlık Tarama

8

9 Cambridge Journals Online Title Search First View: Bir dergi içindeki bazı makaleler, sayının basımından önce internet üzerinden erişilebilmektedir. Bu makaleler “First View” başlığı altında görüntülenmektedir. Current Issue: Yayınlanmış en son sayının içeriğine erişebilirsiniz. * Önceki sayılara soldaki menüde yer alan “Journal Menu” ile erşebilirsiniz. Most Downloaded: O yayın içinde yer alan makalelerden en çok indirilenleri listeler. Most Cited: O yayın içinde yer alan makalelerden en çok atıf alanları listeler.

10 Cambridge Journals Online Title Search

11 Cambridge Journals Online Tarama Sonuçları

12 Cambridge Journals Online Tarama Sonuçları – Makale Tam Metni

13 Cambridge Journals Online Download PDFs

14 Taramanızın sonucunda çıkan makalelerin tam metinlerini PDF formatında bilgisayarınıza indirmenizi sağlar. “Save PDFs as files starting with” kutucuğuna yazdığınız kelimeyi dosya adının ilk kelimesi olarak kullanır.

15 Cambridge Journals Online Sorularınız için: info@eazysolutions.com.tr


"Cambridge Journals Online KISA KULLANIM REHBERİ Erişim Adresi:http://journals.cambridge.org/http://journals.cambridge.org/" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları