Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KARTAL BELEDİYESİ KREŞ MÜDÜRLÜĞÜ 2015 YILI SUNUMU

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KARTAL BELEDİYESİ KREŞ MÜDÜRLÜĞÜ 2015 YILI SUNUMU"— Sunum transkripti:

1 KARTAL BELEDİYESİ KREŞ MÜDÜRLÜĞÜ 2015 YILI SUNUMU

2 KREŞ MÜDÜRLÜĞÜ MİSYONUMUZ
VİZYONUMUZ MİSYONUMUZ Atatürkçü Düşüncenin ışığında demokratik ve laik, insan haklarına saygılı, Barıştan yana, ulusal ve evrensel değerlere sahip, Kendisiyle barışık, üretken ve yeniliklere açık, Özgüven sahibi, kendini ifade edebilen ve eleştirel düşünebilen bir birey olarak, Tüm gelişim alanlarını sağlıklı bir şekilde tamamlamış, Kendisine, ailesine, yaşadığı topluma ve çevresine karşı duyarlı, kendi kendine yetebilen, Çok yönlü düşünebilen, sorgulayan, kendi haklarını savunabilen, Başkalarının hak ve hürriyetlerine saygı duyan, bireyler kazanmaktır. Atatürk İlke ve İnkılaplarını Hayata Geçirebilen , Bilgi Toplumunun İnsanını Yetiştirmeyi Amaçlayan, Farklılıkları Kabul Eden, Görüşlerini Rahatlıkla İfade Edebilen, Karşılaştığı Problemleri Çözebilen, Hayata Farklı Pencerelerden Bakabilen, Toplumsal Sorumluluk Bilincine Sahip , Toplu Yaşam Kurallarına Uyan, Kendisi ve Çevresiyle Barışık, Çevresine Duyarlı, Değerlerine Sahip Çıkan, İletişim Becerilerine Sahip, Hedefleri Olan, Akademik Başarısı Yüksek. Kaliteli Yaşam Becerisine, Sanatsal Becerilerilere, İyi Alışkanlık ve Davranışlara Sahip Nitelikli Bireyler Yetiştirmektir.

3 KREŞ MÜDÜRLÜĞÜ Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğüne bağlı olan toplam 11 kreş bulunmaktadır. Atalar Merkez Kreş Begüm Yavuz Kreş Atalar Şube Kreş Kordonboyu Kreş Uğur Mumcu Kreş Gümüşpınar Kreş Cumhuriyet Kreş 1 Cumhuriyet Kreş 2 Hürriyet Kreş Soğanlık Yeni Mah. Kreş Soğanlık Orta Mah. Kreş

4 Kreşimizde okul öncesi programına uygun eğitim verilmektedir.
KREŞ MÜDÜRLÜĞÜ Kreşimizde okul öncesi programına uygun eğitim verilmektedir. Bu eğitim her yaş grubuna ayrı planlar olarak düzenlenmektedir. Kreşimizin özellikleri ; Kreşimiz 3-6 yaş arası çocuklara hizmet vermektedir.     Kreşimizde ki asıl amaç çocukların kendilerini rahat ve huzur dolu bir ortamda hissetmelerini sağlamaktır. Kendilerini evlerinde ve sıcak bir ortamda hissetmeleri en baştaki özelliklerimiz arasında yer almaktadır.

5 Bir Günde Kreşimizde Yapılan Etkinlikler
KREŞ MÜDÜRLÜĞÜ Bir Günde Kreşimizde Yapılan Etkinlikler Günlük eğitim programında çocuklara yönelik öğrenme yaşantıları etkinlikler aracılığıyla sağlanmaktadır. Etkinlikler çocukların gelişim alanlarına, ilgilerine ve dikkat sürelerine göre çeşitlilik göstermektedir. Programda sakin ve hareketlilik özelliğine göre bir sıra izlenir. Günün ilk etkinliği serbest zaman etkinliğidir.Bu etkinlikte; çocuklar güne ve diğer etkinliklere hazırlanırlar. Bu etkinliğe ayrılan süre yaş gruplarına göre belirlenir. Serbest zaman etkinliği ilgi köşelerinde oyun ve sanat etkinliklerinden oluşur. Müzik etkinliği Sanat etkinliği Oyun Etkinliği

6 KREŞ MÜDÜRLÜĞÜ Kreşlerde haftanın belirli günleri ve saatlerinde, bir program çerçevesinde düzenli olarak; İngilizce, Folklör, Resim, Müzik ve Jimnastik olmak üzere toplam 5 aktivite dersi hizmeti verilmektedir.

7 KREŞ MÜDÜRLÜĞÜ GEZİLER, ETKİNLİKLER…
Kreş öğrencileri ile çeşitli yerlere geziler, ve önemli günler ve haftalar için etkinlikler yapılmaktadır.

8 KREŞ MÜDÜRLÜĞÜ Okul Öncesi Eğitimini Tamamlayan Öğrencilerimiz Yıl Sonunda yapılan Mezuniyet Gösterisinde Diplomalarını Teslim Alır.


"KARTAL BELEDİYESİ KREŞ MÜDÜRLÜĞÜ 2015 YILI SUNUMU" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları