Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Öğrenci Profili ve Memnuniyet Düzeyinin Ölçülmesi FenBilKon-7, Mersin Üniversitesi, 4-5 Mayıs 2015 Ali Osman.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Öğrenci Profili ve Memnuniyet Düzeyinin Ölçülmesi FenBilKon-7, Mersin Üniversitesi, 4-5 Mayıs 2015 Ali Osman."— Sunum transkripti:

1 Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Öğrenci Profili ve Memnuniyet Düzeyinin Ölçülmesi FenBilKon-7, Mersin Üniversitesi, 4-5 Mayıs 2015 Ali Osman KURT

2

3 AMAÇ Nitelikli öğrenci kabulü ve kaliteli öğretim ile memnuniyet düzeyi yüksek alan yetkin mezun ”Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü (FBE) Öğrenci Profili ve Memnuniyet Düzeyinin Ölçülmesi” başlığı ile sunulan bu çalışma ile SAÜ FBE özelinde lisansüstü öğretimde öğrencilerin Üniversite / Enstitü tercih nedenleri araştırılmıştır. Buradan elde edilen verilerle Enstitümüz ve programlarının tanıtımı ile ilgili metot ve stratejiler revize edilmiştir. Sempozyum 2. konu başlığı: “Lisansüstü Programlara Ulusal ve Uluslararası Öğrenci Kabulü”

4 Öğrenci Profili ve Tercih Edilme Nedenlerimiz (Yeni Kayıt Anket Sonuçları)

5 (% 42) (% 21) (% 14) (% 4) Bahar Yarıyılı (Güz Yarıyılı sonuçları parantez içerisinde verilmiştir) (Yeni Kayıt Anket Sonuçları) (% 14) (% 4)

6 (Yeni Kayıt Anket Sonuçları)

7 Enstitümüzü / Lisansüstü Programımızı İlk Nereden Duydunuz? Bahar Yarıyılı (Güz Yarıyılı sonuçları parantez içerisinde verilmiştir) (Yeni Kayıt Anket Sonuçları)

8 Diğer şıkkını işaretleyenlerin %39'u "mezun olduğum üniversite" cevabını vermiştir. (% 29) (% 24) (% 16) (% 10) (% 8) (% 13) Bu şık bahar yarıyılı anketlerinde ilave edilmiştir Bahar Yarıyılı (Güz Yarıyılı sonuçları parantez içerisinde verilmiştir) (Yeni Kayıt Anket Sonuçları)

9 Memnuniyet Düzeyinin Ölçülmesi (Ders Değerlendirme Anket Sonuçları)

10 Derse devam durumu (Ders Değerlendirme Anket Sonuçları)

11 Bu dersi daha önce almamış bir öğrenciye önerir misiniz? (Ders Değerlendirme Anket Sonuçları)

12 Önermeme nedeni (Ders Değerlendirme Anket Sonuçları)

13 Açık canlı ders uygulaması hakkında bilginiz var mı? (Ders Değerlendirme Anket Sonuçları)

14 teşekkürler

15 Toplam 103 öğrenciye ulaşılmıştır. Diğer: İş yoğunluğu, araştırma devam ediyor, makale şartı,.. TEZ AŞAMASINDAKİ ÖĞRENCİLER İÇİN ANKET (Tez teslim edilmeme nedeni - % dağılım grafiği)

16 PROGRAMLARA GÖRE ÖĞRENCİ SAYILARI VE ORANLARI

17 YILLARA GÖRE ÖĞRENCİ VE MEZUN SAYILARI YILYÜKSEK LİSANSDOKTORA LİSANSÜSTÜ TOPLAM Y.LİSANS MEZUN DOKTORA MEZUN MEZUN TOPLAM TOPLAM

18


"Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Öğrenci Profili ve Memnuniyet Düzeyinin Ölçülmesi FenBilKon-7, Mersin Üniversitesi, 4-5 Mayıs 2015 Ali Osman." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları