Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

* Aile bireylerinizin adı ve soyadını, adreslerini ve telefon numaralarını ezberleyin, kimliğinizi yanınızda taşıyın. Bireysel Güvenlik.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "* Aile bireylerinizin adı ve soyadını, adreslerini ve telefon numaralarını ezberleyin, kimliğinizi yanınızda taşıyın. Bireysel Güvenlik."— Sunum transkripti:

1

2 * Aile bireylerinizin adı ve soyadını, adreslerini ve telefon numaralarını ezberleyin, kimliğinizi yanınızda taşıyın. Bireysel Güvenlik

3 * İnternet ve Sosyal Medya ortamında tanımadığınız kişilerle fotoğraf, adres, okul ve şahsi bilgilerinizi paylaşmayın.

4 * Tanıdığınız bir kişiyle bile olsa hiçbir yere ailenizin izni olmadan gitmeyin, ailenizin yanına götürmeyi öneren tanıdık olmayan kişilere inanmayın. Bireysel Güvenlik

5 * Arkadaş edindiğiniz kişileri ailenize bildirerek size zarar verip veremeyeceği konusunda araştırma yapmasını isteyin. Bireysel Güvenlik

6 * Tanımadığınız kişilerden yiyecek, içecek, ilaç gibi maddeler almayın. Bireysel Güvenlik

7 * Karanlık çöktükten sonra aile bireyleriniz yanınızda olmadan asla sokağa çıkmayın. Bireysel Güvenlik

8 * Sakıncalı yerlere, ıssız sokaklara, inşaat ve terk edilmiş yerlere gitmeyin. Bireysel Güvenlik

9 * Dışarıda oynarken ailenize nerede olduğunuzu bildirin, gün içinde yaptıklarınızı ailenizden haberdar edin.

10 Bireysel Güvenlik * Okula grup halinde veya en az iki kişi olarak arkadaşlarınızla birlikte gidin.

11 Bireysel Güvenlik * Evinizin kapısı çaldığında kapıyı açmadan önce «kim olduğunu» öğrenin, tanımadığınız kişilere açmayın.

12 Bireysel Güvenlik * Daha önce gitmediğiniz kalabalık bir yere gidiyorsanız aile bireylerinizin yanından hiç ayrılmayın.

13 Bireysel Güvenlik * Eğer kaybolduğunuzu fark etmiş iseniz, olduğunuz yerden daha fazla uzaklaşmayın.

14 Bireysel Güvenlik * Zor durumda kaldığınızda bağırarak yardım isteyin.

15 Bireysel Güvenlik * Eğer biri sizi «kaçırmaya çalışıyorsa» kendinizi korumak için savunma tekniklerini kullanabilirsiniz.

16 Bireysel Güvenlik * Sizi takip eden veya rahatsız eden biri var ise bu durumu aile bireylerinize, Öğretmenlerinize eğer onlar yok ise hemen en yakın Polis ya da Jandarmaya bildirin.


"* Aile bireylerinizin adı ve soyadını, adreslerini ve telefon numaralarını ezberleyin, kimliğinizi yanınızda taşıyın. Bireysel Güvenlik." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları