Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SESLİ SUNU “Ben şiirlerimi şaka olsun diye yazmıştım...” “Ölçü ve uyak, şiiri yozlaştırıyor. Şiir insanın beş duyusuna değil, kafasına hitap etmeli...”

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SESLİ SUNU “Ben şiirlerimi şaka olsun diye yazmıştım...” “Ölçü ve uyak, şiiri yozlaştırıyor. Şiir insanın beş duyusuna değil, kafasına hitap etmeli...”"— Sunum transkripti:

1

2 SESLİ SUNU

3 “Ben şiirlerimi şaka olsun diye yazmıştım...” “Ölçü ve uyak, şiiri yozlaştırıyor. Şiir insanın beş duyusuna değil, kafasına hitap etmeli...” “Günlük yaşamın sınırları ve saçmalıklarıyla, toplumun inanmadığı değerler ve yasaları önünde bunaldım, şiirlerimdeki o ince alay, aslında umutsuzluğumun maskesi...” Oktay Rıfat ve Melih Cevdet Anday’la başlattıkları Garip Hareketi ile Türk Edebiyat Tarihine imza attı.... ORHAN VELİ KANIK ( 13 Nisan 1914 - 14 Kasım 1950) ORHAN VELİ KANIK ( 13 Nisan 1914 - 14 Kasım 1950)

4

5 ORHAN VELİ KANIK

6 Bıktım usandım sürüklemekten onu, Senelerdir, ayaklarımın ucunda;

7 Bu dünyada biraz da yaşayalım,

8 O tek başına, Ben tek başıma................

9

10 ORHAN VELİ KANIK anısına saygıyla...

11 Grafik-Düzenleme sevgi.anne@mynet.com


"SESLİ SUNU “Ben şiirlerimi şaka olsun diye yazmıştım...” “Ölçü ve uyak, şiiri yozlaştırıyor. Şiir insanın beş duyusuna değil, kafasına hitap etmeli...”" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları