Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

GÜNEŞ PANELLER İ N İ N OLUŞUMU GÜLS İ YE YA Ğ MURCA= 2619 SILA BOZKURT = 314 CEYL İ N AKINCI =321.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "GÜNEŞ PANELLER İ N İ N OLUŞUMU GÜLS İ YE YA Ğ MURCA= 2619 SILA BOZKURT = 314 CEYL İ N AKINCI =321."— Sunum transkripti:

1 GÜNEŞ PANELLER İ N İ N OLUŞUMU GÜLS İ YE YA Ğ MURCA= 2619 SILA BOZKURT = 314 CEYL İ N AKINCI =321

2 PANEL NED İ R ? Güneş paneli, üzerinde güneş enerjisini so ğ urmaya yarayan birçok güneş hücresi bulunduran bir enerji kayna ğ ıdır.güneş enerjisinigüneş hücresi

3 6-30 (100Watt) panellik bir sistem, ihtiyaç olan yerlerde bir evin tüm elektrik ihtiyacını karşılayabilir. Endüstri uygulamaları veya elektrik santralleri için binlerce güneş panelinin kullanıldı ğ ı büyük sistemler kurulmaktadır.elektrik PANEL NED İ R ?

4 Sadece belli dalga boylarındaki ışık elektri ğ e dönüştürülebilir, geri kalan büyük miktar hücreyi oluşturan madde tarafından ya emilmekte ya da yansıtılmaktadır. PANEL NED İ R ?

5 Paneller, mevsimlere ba ğ lı olarak farklı açılarla güneşe do ğ ru yönlendirilerek her mevsimde azami verim alınması mümkün olmaktadır. PANEL NED İ R ?

6 Rüzgar enerjisi, biotermal enerji, güneş enerjisi gibi enerji türleri yenilenebilir enerjilerdir. PANEL NED İ R ?

7 PANELLER NE İ ŞE YARAR ? Sanayideki gelişmeyle birlikte artan elektrik enerji ihtiyacı, pahallılaşan elektrik tüketim bedelleri ve mevcut fosil (kömür, do ğ al gaz vb.) yakıt rezervlerinin süratle azalması yeni enerji kaynaklarının arayışını ve kullanımını hızlandırmıştır

8 PANELLER NE İ ŞE YARAR ? Gelişmiş ülkelerde elektrik enerjisi elde etmek için güneş enerjisinin uzun yıllardır kullanılmasıyıllarda önem kazanmaya başlaması güneş zengini olan ülkemiz için, geç de olsa oldukça sevindirici bir gelişmedir.

9 PANELLER NE İ ŞE YARAR ? Güneş enerjisi yenilenebilir enerji kaynakları içinde, üzerinde en çok araştırma yapılan enerji türlerinden biridir.

10 PANELLER NE İ ŞE YARAR ? Yenilenebilir enerji kayna ğ ı, tükenmeyen, ertesi gün tekrar kullanıma hazır enerji kayna ğ ı demektir.

11 GÜNES PANELLER İ N ÖZEL İ KLERI Yenilenebilir Enerji Sistemleri içinde kurulum, işletme ve bakımı en kolay olan Güneş Enerjisi Sistemleridir

12 PANELLER NE İ ŞE YARAR ? Güneş Enerjisi Panelleri binaların çatılarında, bina dış yüzeylerinde, benzinliklerin çatılarında, teknelerde, karavanlarda, geniş alanlarda zemin üzerinde ve kısacası bir solar modülün monte edilebildi ğ i her yerde kullanılabilir.

13 PANELLER NE İ ŞE YARAR ? ◦ Rüzgar Türbinlerinin aksine, co ğ rafi olarak Türkiye'nin hemen her yerine kurulumu verimlilik açısından uygundur.


"GÜNEŞ PANELLER İ N İ N OLUŞUMU GÜLS İ YE YA Ğ MURCA= 2619 SILA BOZKURT = 314 CEYL İ N AKINCI =321." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları