Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Tayland – Sisaket’ teki Wat Pa Maha Chedi Kaew mabedi, tamamen yörede çok içilen bir bira markasının cam şişeleri ile ilginç bir şekilde gerçekleştirilmiş.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Tayland – Sisaket’ teki Wat Pa Maha Chedi Kaew mabedi, tamamen yörede çok içilen bir bira markasının cam şişeleri ile ilginç bir şekilde gerçekleştirilmiş."— Sunum transkripti:

1

2

3

4 Tayland – Sisaket’ teki Wat Pa Maha Chedi Kaew mabedi, tamamen yörede çok içilen bir bira markasının cam şişeleri ile ilginç bir şekilde gerçekleştirilmiş.

5

6 Bir milyondan fazla yeşil ve kahverengi şişe kullanılan yapıya 1984 te rahip hücrelerinin yapımı ile başlanmış. Sonraları şişe biriktirildikçe gerisinin yapıldığı ifade ediliyor. Binanın form bütünlüğüne bakıldığında sonucun ustaca kotarıldığını söylemek gerekir.

7

8

9

10

11 Budist rahipler, binayı yapmak üzere yola çıkarken bir taraftan yararlı bir geri dönüşüm örneği yaratmak üzere şişeleri malzeme olarak kullanmayı seçmişler ve bölge halkını, Tayland güneşini son derece güzel biçimde yansıtarak parlayan bu özgün ve sıradışı mabede dönüştürmek üzere şişe toplamaya yönlendirmişler.

12

13

14

15

16 Artık bu özellikli mabed Kamboçya sınırı yakınlarında, Bangkok’un 650 km kuzeydoğusundaki Khun Have kentinde topluma alkol üzerine bir mesaj verme misyonuyla, dikili duruyor…

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27


"Tayland – Sisaket’ teki Wat Pa Maha Chedi Kaew mabedi, tamamen yörede çok içilen bir bira markasının cam şişeleri ile ilginç bir şekilde gerçekleştirilmiş." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları