Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

 GENEL ÖZELLİKLERİ GENEL ÖZELLİKLERİ GENEL ÖZELLİKLERİ  KABUK VE ÖZELLİKLERİ KABUK VE ÖZELLİKLERİ KABUK VE ÖZELLİKLERİ  YAPRAK VE ÖZELLİKLERİ YAPRAK.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: " GENEL ÖZELLİKLERİ GENEL ÖZELLİKLERİ GENEL ÖZELLİKLERİ  KABUK VE ÖZELLİKLERİ KABUK VE ÖZELLİKLERİ KABUK VE ÖZELLİKLERİ  YAPRAK VE ÖZELLİKLERİ YAPRAK."— Sunum transkripti:

1  GENEL ÖZELLİKLERİ GENEL ÖZELLİKLERİ GENEL ÖZELLİKLERİ  KABUK VE ÖZELLİKLERİ KABUK VE ÖZELLİKLERİ KABUK VE ÖZELLİKLERİ  YAPRAK VE ÖZELLİKLERİ YAPRAK VE ÖZELLİKLERİ YAPRAK VE ÖZELLİKLERİ  KOZALAK VE ÖZELLİKLERİ KOZALAK VE ÖZELLİKLERİ KOZALAK VE ÖZELLİKLERİ  YAYILIŞ (HARİTA) YAYILIŞ (HARİTA) YAYILIŞ (HARİTA)  ALT TÜRLERİ ALT TÜRLERİ ALT TÜRLERİ

2  Genel Özellikleri  20-25 (-30) m boy ve 30-60 cm çapında  Gövde düz veya kavisli yapıda, genellikle alçak dallanma görülür.  Taç genellikle açık ve düzensiz dallanma vardır.  Haploxylone  Her dem yeşil  Meksika endemik ağacıdır.

3  Genç ağaçlarda pürüzsüz ince grimsi yeşil pullu, ileri yaşlarda kahverengi kırmızı daha kalın ve derin yatay ve boyuna çatlaklar oluşur.

4 İğne yapraklar ince 4-5, 6-10 cm uzunluğunda ve 0,6-0,8 mm çapında, Kenarları ince dişli, Alt yüzeyinde stoma çizgileri belli, Yüzeyinde 2-3 tane bazen 4 reçine kanalları bulunur, Bazen rozet yaprak görülür.

5  1,5-3 cm uzunluğunda,  Sivri uclu 15-22 mm genişliğinde pulları vardır,  Apofiz yatay, umbo küçük bir sırt gibi, umbo da damla ucu vardır.

6


" GENEL ÖZELLİKLERİ GENEL ÖZELLİKLERİ GENEL ÖZELLİKLERİ  KABUK VE ÖZELLİKLERİ KABUK VE ÖZELLİKLERİ KABUK VE ÖZELLİKLERİ  YAPRAK VE ÖZELLİKLERİ YAPRAK." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları