Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

HOCALAR UÇUK OLUNCA – 1 - HANGİ SANDALYE?

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "HOCALAR UÇUK OLUNCA – 1 - HANGİ SANDALYE?"— Sunum transkripti:

1 HOCALAR UÇUK OLUNCA – 1 - HANGİ SANDALYE?
Renkli kişiliğiyle ün yapmış bir felsefe hocası, yılın son sınavını yapmak üzere sınıfa girmiş.. Bütün öğrenciler çok heyecanlı, hepsi merakla soruları bekliyorlar, felsefe hocası sınıfa şöyle bir bakmış, derken sandalyesini kaptığı gibi kürsünün üzerine koymuş.. - İşte 100 puanlık tek soru demiş.. Bana bu sandalyenin var olmadığını ispat edin. Herkes bir girişmiş yazmaya efendim hızlı hızlı yazanlar harıl harıl düşünenler derken, aralarından biri kâğıda tek bir cümle yazmış sonra kalkmış hocasına vermiş ve sınavı bitirip çıkmış... Sonuçlar açıklandığı zaman bir bakmışlar koca sınıfta 100 üzerinden 100 alan tek kişi var, o da sınavı 2 dakikada bitirip çıkan çocuk! Peki, acaba çocuğa 100 puan getiren o tek cümle neymiş? Cevap kâğıdına sadece şunu yazmış: - HANGİ SANDALYE?

2 “Allahım! Hamileyim. Acaba Kimden?”
HOCALAR UÇUK OLUNCA – 2 Bir üniversitede bir ödev verilmiş ve bu ödevden 100 almayı bir kişi başarabilmiş. Kompozisyon Ödevi: Aşağıdaki konulara kısa ve etkili bir şekilde değinen bir kompozisyon yazın. 1. Din 2. Cinsellik 3. Gizem 100 alan ödev: “Allahım! Hamileyim. Acaba Kimden?”

3 HOCALAR UÇUK OLUNCA – 3 Seviye: Üniversite Ders: Eğitim felsefesi
Sınav: Bütünleme Sınav şu sorudan ibarettir: “Bildiğiniz iki soruyu yazıp cevaplayınız.” Yalnız bir sorun vardır. Derse hiç devam etmemiş öğrenci dersin içeriğini hiç bilmemektedir. Dolayısıyla kendine sorabileceği iki adet soru da bulamamaktadır. Beyninin derinliklerinden, dönemin ilk dersine girdiğini hatırlar. Bu derste duyduğu cümleden de yeterli doneyi almış. Soru 1: İlk Milli Eğitim Bakanımız kimdir? Cevap: Hasan Ali Yücel Soru 2: Hasan Ali Yücel kimdir? Cevap: İlk Milli Eğitim Bakanımızdır. İşlem tamamlanmıştır... Sınav Sonucu:100

4 WHY NOT (NEDEN OLMASIN Kİ?)
HOCALAR UÇUK OLUNCA – 4 ODTÜ Felsefe öğrencilerini en çok zorlayan hocalardan biri, dersinin final sınavında sınıfa gelmiş ve sınav sorusu olarak tahtaya; Why? (Neden?) yazmış. Öğrenciler ilk önce ne yazacaklarını şaşırmışlar, sonra herkes bir şeyler yazmaya başlamış. Yalnız bir öğrenci, sınavın ilk dakikasında kâğıdını teslim etmiş. Bu öğrenci sınavdan 100 almış. Öğrencinin cevabı da soru gibi kısaymış! WHY NOT (NEDEN OLMASIN Kİ?)

5 HOCALAR UÇUK OLUNCA – 5 Aynı hoca başka bir sınavda “Risk Nedir?” diye soruyor. Yine bir öğrenci sınavın ilk 10 saniyesinde teslim ediyor kâğıdını. Kâğıdın üst kısmında sadece isim-soyadı yazıyor, gerisi ise bomboş beyaz yaprak. En altta ise “İşte risk budur!” diye yazıyor. Ve sonuçta da sınıftaki en yüksek notu alıyor. Hocanın bir sonraki sınavında yine “Risk Nedir?” sorusuyla karşılaşan öğrencimiz tekrar boş kağıt verince bu sefer 0 alıyor. Tabii koşa koşa hocaya gidip sebebini soruyor. İşte cevap: Aynı şartlar altında, aynı riski iki kere almak aptallıktır!

6 “Devam eden dava hakkında yorum yapılamaz.”
HOCALAR UÇUK OLUNCA – 6 Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Hocanın biri sınavda, o günlerde devam etmekte olan bir davanın detaylarını vermiş ve sonucun ne olacağını sormuş. Tabii, bütün öğrenciler ha babam, de babam, sayfalarca yazmaya başlamışlar. Ama bir öğrenci kağıdını sınavın ilk dakikasında vermiş. Ve buna rağmen 100 almış. Öğrencinin yanıtı tek cümleymiş: “Devam eden dava hakkında yorum yapılamaz.”


"HOCALAR UÇUK OLUNCA – 1 - HANGİ SANDALYE?" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları