Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ZEKA TESTİ Kendinizi bir deneyin bakalım…. DİKKAT  Bir kağıt kalem alın ve yanıtlarınızı not edin.  Her soruya bir defa bakmaya çalışın.  Mümkün olduğu.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ZEKA TESTİ Kendinizi bir deneyin bakalım…. DİKKAT  Bir kağıt kalem alın ve yanıtlarınızı not edin.  Her soruya bir defa bakmaya çalışın.  Mümkün olduğu."— Sunum transkripti:

1 ZEKA TESTİ Kendinizi bir deneyin bakalım…

2 DİKKAT  Bir kağıt kalem alın ve yanıtlarınızı not edin.  Her soruya bir defa bakmaya çalışın.  Mümkün olduğu kadar hızlı sürede cevaplayın.

3 SORU 1 Bazı aylar 30, bazıları 31 çeker; kaç ayda 28 gün vardır?

4 SORU 2 Doktorunuz size 3 hap verir ve bunları yarımşar saat arayla almanızı tavsiye ederse, ilaçların tamamını bitirmeniz ne kadar sürer? Doktorunuz size 3 hap verir ve bunları yarımşar saat arayla almanızı tavsiye ederse, ilaçların tamamını bitirmeniz ne kadar sürer?

5 SORU3 Akşam saat sekizde yatıyorum ve yatarken guguklu saatimi sabah dokuza kuruyorum kaç saat uyurum? Akşam saat sekizde yatıyorum ve yatarken guguklu saatimi sabah dokuza kuruyorum kaç saat uyurum?

6 SORU 4 30' u yarıma bölüp 10 eklediniz, kaç etti?

7 SORU 5 Bir çiftçinin 17 koyunu vardı. Sürüde salgın hastalık oldu, dokuzu ağır hastalandı, diğerleri öldü. Çiftçinin kaç koyunu var?

8 SORU 6 Sadece bir tek kibritiniz var, içinde bir gaz lambası, bir gaz sobası, ve birde mum bulunan karanlık ve soğuk bir odaya girdiniz... Önce hangisini yakarsınız?

9 SORU 7 Adamın biri dikdörtgen biçiminde ve her cephesi güney manzaralı bir ev inşa ediyor. Evi kocaman bir ayı ziyaret ederse bu ayı ne renk olur?

10 SORU 8 3 elma vardı ikisini aldım. Kaç elmam var?

11 SORU 9 Musa gemisine her hayvandan kaçar adet aldı?

12 SORU 10 Chicago' dan hareket eden 43 yolculu bir otobüs kullanıyorsunuz. Pittsburgh'ta 7 yolcu binip, 5 yolcu indi. Cleveland' da 8 yolcu indi, 6 yolcu tuvalete gidip geldi ve 4 yeni yolcu bindi. 20 saat sonra Philadelphia'ya vardığınızda şoförün adı neydi? Chicago' dan hareket eden 43 yolculu bir otobüs kullanıyorsunuz. Pittsburgh'ta 7 yolcu binip, 5 yolcu indi. Cleveland' da 8 yolcu indi, 6 yolcu tuvalete gidip geldi ve 4 yeni yolcu bindi. 20 saat sonra Philadelphia'ya vardığınızda şoförün adı neydi?

13 Şimdi cevaplara bakalım!!! TEST BİTTİ

14 CEVAPLAR 1. Bütün aylarda 28 gün vardır… 2. Bir saat... 3. Guguklu saatlerde gece gündüz ayrımı yoktur sadece bir saat uyursunuz. 4. 70 eder, yarıma bölmek 2 ile çarpmak demektir. 5. 9 canlı koyunu var.

15 6. Kibriti…  7. Evin her cephesi güneye baktığına göre ev kuzey kutbundadır. Ayı beyazdır… 8. İki elma 9. Sıfır, gemisine hayvan alan Nuh idi! 10. Şoför sizdiniz… CEVAPLAR

16 SONUÇLAR 10 doğru : Einstein seviyesi 9 doğru : Toplumla uyuşamayan psikolojik bozuk vaka! (ben buyum  ) 8 doğru : Mühendis 7 doğru : Üniversite öğrencisi 6 doğru : Lise öğrencisi 5 doğru : İlkokul öğrencisi 4 doğru : İlkokul öğretmeni 3 doğru : Lise öğretmeni 2 doğru : Üniversite profesörü 1 doğru : Milletvekili 0 doğru : Vatandaş…

17 Sonucu çok fazla takmayın… by TeCHNiCK


"ZEKA TESTİ Kendinizi bir deneyin bakalım…. DİKKAT  Bir kağıt kalem alın ve yanıtlarınızı not edin.  Her soruya bir defa bakmaya çalışın.  Mümkün olduğu." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları