Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Ş EYMA ÖZÇEL İ K & EZG İ USTA 8\A 541 & 538 Ö Ğ RETMEN:SELMA ERASLAN 2003-2004.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Ş EYMA ÖZÇEL İ K & EZG İ USTA 8\A 541 & 538 Ö Ğ RETMEN:SELMA ERASLAN 2003-2004."— Sunum transkripti:

1

2

3 Ş EYMA ÖZÇEL İ K & EZG İ USTA 8\A 541 & 538 Ö Ğ RETMEN:SELMA ERASLAN 2003-2004

4 KİTAP HAKKINDA Sayfa sayısı: 108 Sayfa sayısı: 108 Cüneyd Suavi’nin diğer kitapları: Cüneyd Suavi’nin diğer kitapları: Kırk Gram Tebessüm Kırk Gram TebessümMucizeler Çocuklar İçin Peygamberler Tarihi Bilmeceler Çocuk Hikayeleri Konusu:Kısa sevgi öyküleri Konusu:Kısa sevgi öyküleri

5 Şimdi Bu Güzel Kitaptan Bir Parçayı Beğenilerinize Sunuyoruz...!

6 İkinci Grup Sorular İkinci Grup Sorular Adamın biri,genç yaşta ölüvermiş.Yakınları,onu en kısa yoldan mezara koyduktan sonra,arkalarına bile bakmadan uzaklaşmışlar.Biraz sonra iki melek görünmüş ve hoş mu yoksa boş mu geldiğini anlamak için,adamı sorgulamaya başlamışlar. Adamın biri,genç yaşta ölüvermiş.Yakınları,onu en kısa yoldan mezara koyduktan sonra,arkalarına bile bakmadan uzaklaşmışlar.Biraz sonra iki melek görünmüş ve hoş mu yoksa boş mu geldiğini anlamak için,adamı sorgulamaya başlamışlar. Melekler: Melekler: “Bundan sonraki durumun,vereceğin cevaplara bağlı!” demişler.”Hazırsan başlıyoruz.” “Bundan sonraki durumun,vereceğin cevaplara bağlı!” demişler.”Hazırsan başlıyoruz.” Adam,televizyondaki yarışma programlarına hiç katılmamış olmasına rağmen,onları ekran başından takip eder ve soruları çok güzel cevaplarmış.Bu yüzden de kendisinden eminmiş. Adam,televizyondaki yarışma programlarına hiç katılmamış olmasına rağmen,onları ekran başından takip eder ve soruları çok güzel cevaplarmış.Bu yüzden de kendisinden eminmiş. Önce “Rab bin kim?”, “dinin ne?” ve “kitabın hangisi?” gibi klasik sorular sorulmuş.Aşırı heyecandan olacak ki,adam kem küm bir şeyler gevelemiş. Önce “Rab bin kim?”, “dinin ne?” ve “kitabın hangisi?” gibi klasik sorular sorulmuş.Aşırı heyecandan olacak ki,adam kem küm bir şeyler gevelemiş.

7 Meleklerden birisi: Meleklerden birisi: “-Pek olmadı ama her neyse...!” demiş. ”Hüküm elbette ki Rabbimizindir.” “-Pek olmadı ama her neyse...!” demiş. ”Hüküm elbette ki Rabbimizindir.” Melekler,kısa bir ara verdikten sonra: Melekler,kısa bir ara verdikten sonra: “-İkinci grup sorulara geçiyoruz!” demişler.”Buna kültür soruları diyebilirsin.” “-İkinci grup sorulara geçiyoruz!” demişler.”Buna kültür soruları diyebilirsin.” Adam,meleklerin dünya ile ilgili sorularını bu sefer tıkır tıkır cevaplamış.Hem de çok fazlasıyla ve bin türlü ilaveyle. Adam,meleklerin dünya ile ilgili sorularını bu sefer tıkır tıkır cevaplamış.Hem de çok fazlasıyla ve bin türlü ilaveyle. Melekler,soru faslı bitince: Melekler,soru faslı bitince: “ - Senden önce sorguladığımız genç,ikinci grup soruların hiç birini cevaplayamadı.” demişler. “ O şeylerden haberi bile yoktu.” “ - Senden önce sorguladığımız genç,ikinci grup soruların hiç birini cevaplayamadı.” demişler. “ O şeylerden haberi bile yoktu.” Adam: Adam: “ - Herhalde bu yüzden cezalandırıldı.” diye atılmış.” Öyle değil mi? “ “ - Herhalde bu yüzden cezalandırıldı.” diye atılmış.” Öyle değil mi? “ Melekle; birbirine bakıp gülümseyerek: Melekle; birbirine bakıp gülümseyerek: “ - Hayır! “ demişler.” O soruları bilemediği için Cennet’e gitti.” “ - Hayır! “ demişler.” O soruları bilemediği için Cennet’e gitti.”

8 Adam,inanmamış duyduklarına.Ama işin ciddi olduğunu fark edince: Adam,inanmamış duyduklarına.Ama işin ciddi olduğunu fark edince: “ - Bilenlerle bilmeyenler bir olmaz deniyordu! “ demiş. Her soruyu bilmedim mi? “ “ - Bilenlerle bilmeyenler bir olmaz deniyordu! “ demiş. Her soruyu bilmedim mi? “ Melekler: Melekler: “ - Elbette ki bildin! “ diye cevap vermişler.Dünyada ki kumarların kaç çeşit olduğunu,nasıl oynandığını; içkilerin tat olarak neye benzediğini; hangi mankenin hangi sanatçı ile gezip,kaç gün sonra ayrıldığını; televizyonlarda hangi dizilerin oynadığını,hortumlama yollarını,faiz ya da repo oranlarını...Kabirde makbul olan,bunları bilmemektir.Biz gidiyoruz sana kolay gelsin...! “ - Elbette ki bildin! “ diye cevap vermişler.Dünyada ki kumarların kaç çeşit olduğunu,nasıl oynandığını; içkilerin tat olarak neye benzediğini; hangi mankenin hangi sanatçı ile gezip,kaç gün sonra ayrıldığını; televizyonlarda hangi dizilerin oynadığını,hortumlama yollarını,faiz ya da repo oranlarını...Kabirde makbul olan,bunları bilmemektir.Biz gidiyoruz sana kolay gelsin...!

9 Umarız Beğenmişsinizdir...

10


"Ş EYMA ÖZÇEL İ K & EZG İ USTA 8\A 541 & 538 Ö Ğ RETMEN:SELMA ERASLAN 2003-2004." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları