Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ üniversitesi SİVRİHİSAR MYO İNŞAAT BÖLÜMÜ SEFA ŞENTÜRK BETON TEKNOLOJİSİ FERROCEMENT MEHMET CANBAZ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ESKİŞEHİR OSMANGAZİ üniversitesi SİVRİHİSAR MYO İNŞAAT BÖLÜMÜ SEFA ŞENTÜRK BETON TEKNOLOJİSİ FERROCEMENT MEHMET CANBAZ."— Sunum transkripti:

1 ESKİŞEHİR OSMANGAZİ üniversitesi SİVRİHİSAR MYO İNŞAAT BÖLÜMÜ SEFA ŞENTÜRK BETON TEKNOLOJİSİ FERROCEMENT MEHMET CANBAZ

2 FERROCEMENT Ferro cement , aynı zamanda demir beton veya ifade betonarme bir karışımı Portland çimentosu dokunmuş ya da genişletilmiş çelik örgü tabakaları ve yakın aralıklı küçük çaplı çelik çubukların üzerine uygulanan kum ve inşaat demiri . Bu gibi uygulamalar için beton ideal nispeten ince, bileşiği kavisli levhalar meydana getirmek üzere kullanılabilir gövde tekneler için, kabuk çatılar ve su tankları. Bu heykel ve prefabrik yapı elemanları dahil olmak üzere diğer geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir. şekliyle « ferro çimento" diğer uzatma uygulandı kompozit malzemelerin herhangi bir çimento ve herhangi bir demir içeren madde de dahil olmak üzere.

3 malzemenin orijinal mucit, Fransız Joseph Monier , "ciment arme" o dublaj ama başka bir Fransız mucit sonra, Joseph-Louis Lambot , küçük bir tekne inşa ferroçimento ve gemiyi sergilenen Exposition Universelle 1855 yılında, ismi "ferciment" (Lambot en 1855 patente göre) yerine takılıp. Patent Belçika'da verilen ve sadece o ülkeye uygulanmıştır. Monier ilk patent, Temmuz 1867 sırasında, o çömleği, yetiştiricilerinin, ve sarnıçlar oluşturmak için onun malzeme kullanılması planlandı. Bu uygular geleneksel yapılmıştır seramik , ancak büyük ölçekli, fırın-ateş projeler pahalı ve başarısızlık eğilimli idi. 1875 yılında, o köprüleri dahil onun patent genişletti ve ilk çelik ve beton köprü tasarladı. Dış katman, böylece de ushering rustik günlükleri ve ahşap, taklit heykel oldu Faux Bois yaygın bir uygulama içine beton.

4 Yeni eğilimler « ferro çimento" olarak ferro beton sevk ya da olmak zorunda betonarme iyi yerine onun bileşenlerinin son ürünü tanımlamak için. Anlayış tarafından agrega ile karışık Portland çimentosu formu beton , ama çok şey denebilecek çimento , bu somut ferro olmayan birçok bileşiklerin veya tekniklerin karışıklığı önlemek olabilir ümit edilmektedir. Betonarme darbe nispeten iyi mukavemet ve dirence sahiptir. Gelişmekte olan ülkelerde ev yapımında kullanılan zaman, böyle ahşap, kerpiç ve taş duvar gibi geleneksel malzemelerden, daha iyi yangın dayanımı, deprem ve korozyonu sağlayabilir. Tekniği insanların kendi emeğini sağlayarak maliyetlerini düşürmek için izin, nispeten hızlı bir şekilde öğrenilebilir çünkü yat bina için gelişmiş ülkelerde popüler olmuştur ile 1930'larda, bir inşaat gibi Amerika Birleşik Devletleri'nde popüler oldu heykel için yöntemiyleyenilik mimarisi "oluşturulan örnekleri olan, çölde dinozorlar ".

5 İNŞAAT İstenilen şekil bir armatür veya ızgara tarafından desteklenen örgü çok katmanlı bir yapı, inşa inşa edilebilir inşaat demiri ve tel ile bağladılar. Optimum performans için, çelik, pas-tedavi (edilmelidir galvaniz ) veya paslanmaz çelik . (Erken uygulamada, çölde veya dış sahne yapımı için, "Ses bina uygulaması" o demirci ile işbirliği masonların bir halk zanaat geleneğine, bazı durumlarda büyüdü olarak kabul ya da belki de bilinmeyen değildi.) Bu çerçevede bitmiş üzerinde uygun bir karışım ( harç ya da harç içinde) Portland çimentosu, 

6 , kum ve su ve / veya katkı maddeleri örgü nüfuz uygulanır
, kum ve su ve / veya katkı maddeleri örgü nüfuz uygulanır. Sertleştirme sırasında, montaj beton set ve yavaş yavaş sertleşmeye ve sistemini zayıflatabilir gelişmekte çatlaklar önlemek için mümkün olmasını sağlamak için, nemli tutulmalıdır olabilir. Adımlar bu da kurur gibi oluşturacak çatlaklar oluşturabilir olarak inşaat ıslak aşamasında iç yapısında sıkışmış havayı önlemek için alınmalıdır. Trapped hava, su çelik toplamak ve aşağılamak (pas) için izin boşlukları bırakacaktır. Modern uygulama genellikle basınçta karışımı (bir tekniktir denilen püskürtme içeren püskürtme ) veya sıkışmış havayı dışarı sürüş başka bir yöntem. Daha iyi uygulamalara teklif ipuçları başarısız Eski yapılar. Temas çelik, modern beton katkı maddeleri akrilik sıvı "içerebilir havayı ortadan kaldırarak yanı sıra katkı maddeleri"nem Emme yavaş ve sertleştirilmiş ürüne şok direncini artırmak veya kür oranları değiştirmek için. Ticari kiremit yükleme ticareti ödünç Bu teknolojiler, büyük ölçüde. Bu yapıların restorasyonunda destekli var. Kıyılmış cam veya poli elyaf dış deride çatlak gelişimini azaltmak için eklenebilir. (Kıyılmış lif çelik hasır inşaatları için harç iyi nüfuz inhibe olabilir. Bu dış sonraki katmanlar üzerinde kullanmak için dikkate alınması ve azaltılabilir veya sınırlı olmalıdır. Kıyılmış lifler de değiştirebilir ya da bazı ıslak heykel teknikleri sınırlayabilir.)

7 AVANTAJLARI Bir iyi inşa betonarme beton yapı avantajları bakım maliyetleri ve uzun ömür tamamen çelik konstrüksiyon ile karşılaştırıldığında., düşük ağırlık vardır.Ancak, titiz bina hassas burada önemli kabul edilir. Özellikle çimentolu kompozisyon ile ilgili ve ve çerçeve üzerinde uygulandığı şekilde ve nasıl veya çerçeve korozyona karşı muamele edilmiş ise ile.

8 Ferro beton levha mekanik aşırı zaman, yerine break kat veya taş ya da çömlek gibi çökmeye eğiliminde olacaktır. Bu yüzden kırılgan değildir. Bir kap olarak, başarısız ve sızıntı ama muhtemelen bir arada tutabilir. Çok yapımında kullanılan teknikler bağlıdır.

9 DEZ AVANTAJLARI Betonarme beton inşaat dezavantajı batı dünyasında endüstriyel uygulama için pahalı hale bunun emek-yoğun doğası vardır. Buna ek olarak, çelik bileşenlerinin bozulması (pas) tehditler hava boşlukları da beton karışımı kuruması nedeniyle uygulanan, ya da iken yapının havayı zorlayarak değil varlık, orijinal inşaat bırakılırsa bir olasılık Yapım ürünün ıslak aşamasında, titreşim yoluyla, püskürtme teknikleri ya da diğer araçlar, basınçlı. Kür almış malzeme nemi emer gibi bu hava boşlukları su havuzlarına açabilirsiniz.Işlenmemiş çelik olduğu yerde boşluklar oluşursa, çelik sistem başarısız olmasına neden, pas ve genişletmek olacaktır.

10 Modern uygulamada, sıvı akrilik katkı ve harç karışımına diğer avans gelişi, eski formüller üzerinde yavaş nem emilimini oluşturmak ve aynı zamanda bu hataları azaltmak için yapıştırma gücünü artırmak. Restorasyon adımlar oto gövde tamir ortak eski çelik tedavisi için uygulamaları kullanarak, pas tutuklama çelik tedaviyi içermelidir.

11 FERRO CEMENT UYGULAMASI

12 Ferro cement Betonun Çizilmesi

13

14

15

16 Ferro cement Demirin Serilmesi

17

18 DİNLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER


"ESKİŞEHİR OSMANGAZİ üniversitesi SİVRİHİSAR MYO İNŞAAT BÖLÜMÜ SEFA ŞENTÜRK BETON TEKNOLOJİSİ FERROCEMENT MEHMET CANBAZ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları