Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Fen ve Teknoloji Yaşamımızdaki Elektrik. Giriş Bu slayt gösterisinde “Yaşamımızdaki Elektrik” konusunu daha ayrıntılı bir biçimde göreceğiz. Slayt gösterimizde.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Fen ve Teknoloji Yaşamımızdaki Elektrik. Giriş Bu slayt gösterisinde “Yaşamımızdaki Elektrik” konusunu daha ayrıntılı bir biçimde göreceğiz. Slayt gösterimizde."— Sunum transkripti:

1 Fen ve Teknoloji Yaşamımızdaki Elektrik

2 Giriş Bu slayt gösterisinde “Yaşamımızdaki Elektrik” konusunu daha ayrıntılı bir biçimde göreceğiz. Slayt gösterimizde 5 ayrı içerik bulunmaktadır. Bunlar; Devre Elemanları, Bağımlı, Bağımsız ve Sabit değişken, Hatalı Devreler, İki Elektrik Devresini Karşılaştıralım ve Bitiş olarak sıralanmaktadır.

3 Devre Elemanları ve Uluslararası Sembolleri İletken Tel: Anahtar (açık): Anahtar (kapalı): Pil: Ampul: ------ ---:/ :--- ---:--:--- ---| ı---

4 Bağımlı, Bağımsız ve Sabit Değişken Bağımsız Değişken: Sayısını istediğimize göre değiştirdiğimiz değişkendir. Bağımlı Değişken: Bağımsız değişkenden etkilenen faktördür. Yani araştırılan, gözlemlenen değişkendir. Sabit Değişken (Kontrol Grubu): Sayısı değiştirilmeyen, kontrol edilen değişkendir.

5 Hatalı Devreler Yandaki devre çalışmamaktadır. Nedenlerini yazınız. 1.İletken telde kopukluk olabilir. 2.Ampul patlak olabilir. 3.Pil bitmiş olabilir. 4.Pilden elde edilen akım, ampul için yeterli olmayabilir.

6 İki Elektrik Devresini Karşılaştıralım Sizce her iki devre de çalışır mı? NOT: Akım her zaman artı (+)’dan eksi (-)’ye doğru hareket eder. 1. Devre2. Devre


"Fen ve Teknoloji Yaşamımızdaki Elektrik. Giriş Bu slayt gösterisinde “Yaşamımızdaki Elektrik” konusunu daha ayrıntılı bir biçimde göreceğiz. Slayt gösterimizde." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları