Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bu kart bir horozun, gençlerin yerini almaması için yaptıklarının hikayesidir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bu kart bir horozun, gençlerin yerini almaması için yaptıklarının hikayesidir."— Sunum transkripti:

1 Bu kart bir horozun, gençlerin yerini almaması için yaptıklarının hikayesidir

2 Bir çiftçi, kümesindeki kart horozu de ğ i ş tirmek için genç bir horoz alır. Genç horoz kümese girer girmez kart horoza yakla ş ır ve ona: -Büyük baba, artık senin yenmek zamanın geldi der.

3 Kart horoz ona: - Sakın bana bu genç halinle tek ba ş ına, beni bu hale getiren tüm bu tavukları ho ş nut edebilece ğ ini söyleme. Gel anla ş alım, ya ş lıları bana bırak, gençleri sen al der !

4 Genç horoz ona : -Bo ş yere zaman kaybetme, senin i ş in bitti, emekliye ayrılma zamanın geldi, artık her türlü sorumluluk benim diye cevap verir. -Kendinden bu kadar emin olma, gel seninle bir yarı ş yapalım. E ğ er sen kazanırsan ben gidece ğ im ve kümesin tüm kontrolünü sen alacaksın der.

5 Geç horoz gülmeye ba ş lar: - Ciddi olamazsın, nasılsa kaybedece ğ ini biliyorsun, çünkü ben iyi bir ko ş ucuyum ve sana benden 2 dakika önce çıkman için izin veriyorum der.

6 İ ki dakika geçtikten sonra genç horoz onu takip etmeye ba ş lar, gittikçe aralarındaki mesafe azalır …. Birkaç metre derken ….birkaç santimetreye kadar iner …..

7 Bu sahneyi gören çiftçi hemen silahına sarılır ve Diye genç horozu öldürür…

8 Çiftçi kederli bir ş ekilde ba ş ını sallar ve: - Hiç ş ansım yok…Bu, bu ay içinde satın aldı ğ ım üçüncü homoseksüel horoz!!! der

9 Bu hikayeden çıkarılacak ders Sakın ya ş lıları küçümsemeyiniz...

10 “Ya ş ve deneyim daima gençleri alt eder.”

11 Beyaz saçlar onurlarını korurlar! Tercüme:Yusuf Haznedaro ğ lu


"Bu kart bir horozun, gençlerin yerini almaması için yaptıklarının hikayesidir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları