Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Soğanın sırrı Tıklayınız lütfen.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Soğanın sırrı Tıklayınız lütfen."— Sunum transkripti:

1 Soğanın sırrı Tıklayınız lütfen

2 1919 da, Grip 40 milyon kişiyi öldürdüğünde bir doktor, gribe karşı kendilerine ne şekilde yardım edilebileceğini görmek için çiftçileri ziyaret ediyordu. Bir çok çiftçi ve ailesi bu hastalığa yakalanmış ve bir çoğu da ölmüşlerdi.

3 Doktor bir tarım işletmesine geldiğinde, orada büyük bir sürprizle karşılaştı.Zira herkes sapasağlamdı.Bunlara,diğer çiftçilerden farklı olarak ne yaptıklarını sorduğunda kadın, evin her odasına tabak içinde soyulmamış bir soğan koyduklarını söyledi.

4 Doktor buna inanmadı. Ona, mikroskopta inceleme yapmak için bu soğanlardan birini kendisine verip veremeyeceğini sordu. Kadın ona birini verdi. Doktor, soğanda grip virüsünü buldu. Soğanın, tüm bakterileri emerek, aileyi sağlıklı tuttuğu apaçık ortadaydı.

5 Aynı hikayeyi bana kuaförüm de anlatmıştı
Aynı hikayeyi bana kuaförüm de anlatmıştı. Birkaç yıl kadar önce, müşterilerinden büyük bir kısmı gribe yakalanmışlar ve hastalanmışlardı. Ertesi yıl, salona birkaç tabak içinde soğanlar koymuş ve büyük bir sürprizle, kendisiyle birlikte çalışanların hiç biri hastalanmamıştı.

6 Bu bilgiyi, sağlık sorunları ilgili çalışmalarımda her zaman bana yardımcı olan Oregon da ki bir dostuma gönderdim . O da bana, soğanla ilgili ilginç bir deneyimini nakletti.

7 Çiftçilerin hikayesini işitmeden önce, ağır seyreden bir zatürreeye yakalanmıştım. Bir gün, okuduğum bir makalede, bir soğanın tam ortadan ikiye bölünmesini ve bir yarısının bir tabak içinde çatalla iyice ezilerek, geceleyin hastanın yakındaki bir masanın üzerine konulmasını söylüyordu. Mikroplar nedeniyle soğanın ertesi sabah siyahlaşacağını söylüyordu. Söylenileni aynen yaptım. Ertesi gün soğan çok kederli gözüküyordu, ben ise kendimi, çok daha iyi hissediyordum.

8 Bu makale aynı zamanda, geçmişte odalara konulmuş olan soğan ve sarımsakların, insanları veba ya karşı da korumuş olduğunu iddia ediyordu. Her ikisi de güçlü bir şekilde anti bakteriyel ve antiseptik özelliklerine sahiptirler.

9 Anlatılan bu şeylerden çıkarılacak sonuç şudur : birkaç soğan satın alınız, ve bunları soymaksızın tabaklar içinde evin her yerine yerleştiriniz. Eğer çalışıyorsanız, bir veya iki tane de çalıştığınız yere koyunuz.Biz bunu yapmadık Ve gribe yakalandık!

10 Kaybedecek bir şey yok, deneyiniz !
Soğan size yardım edecek, siz ve yakınlarınız hasta olmayacaksınız.Eğer Gribe yakalanırsanız da hafif atlatacaksınız… Kaybedecek bir şey yok, deneyiniz ! Sadece 1 liralık soğan !!!

11 Tüm aile için Bir sağlık önerisi

12 En güzel günler sizin olsun… Tercüme:Yusuf Haznedaroğlu

13 Diaporama reçu en espagnol Traduit par Dominique B. dominique. regards
Diaporama reçu en espagnol Traduit par Dominique B. dominique.regards.free.fr


"Soğanın sırrı Tıklayınız lütfen." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları