Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TELEFON 4 –A SINIFI. Telefon bir uzaktan haberleşme aletidir.(telekominaksyon) Telefonu Alexander Grham Bell icat etmişitir. Telefon Nedir Neyin Nesidir?

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TELEFON 4 –A SINIFI. Telefon bir uzaktan haberleşme aletidir.(telekominaksyon) Telefonu Alexander Grham Bell icat etmişitir. Telefon Nedir Neyin Nesidir?"— Sunum transkripti:

1 TELEFON 4 –A SINIFI

2 Telefon bir uzaktan haberleşme aletidir.(telekominaksyon) Telefonu Alexander Grham Bell icat etmişitir. Telefon Nedir Neyin Nesidir?

3 Telefon Ne İşe Yarar Telefon sayesinde bizden çok uzakta olan insanlarla bile birkaç rakam çevirerek konuşa biliyoruz. Telefon sayesinde çok daha hızlı bir şekilde iletişim kuruyoruz.

4 Telefon ne zaman icat edildi? Telefonu 1876 10 Mart da Alexander Graham Bell Amerika da icat etti.O zamandan bu yana en sık kullanılan iletişim aracıdır.

5 CEP TELEONU 1876 dan bu yana telefonlar büyük bir hızla gelişerek içindeki programları daha küçük bir hale getirip artık cepte taşıyoruz buna cep telefonu diyoruz.

6 TEŞEKKÜRLER


"TELEFON 4 –A SINIFI. Telefon bir uzaktan haberleşme aletidir.(telekominaksyon) Telefonu Alexander Grham Bell icat etmişitir. Telefon Nedir Neyin Nesidir?" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları