Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1 - İnsanın Çabası: Emek ve Rızık  Emek Kavramının Tanımı  Rızık Kavramının Tanımı  Emek ve Rızkın Kaderle Olan İlişkisi.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1 - İnsanın Çabası: Emek ve Rızık  Emek Kavramının Tanımı  Rızık Kavramının Tanımı  Emek ve Rızkın Kaderle Olan İlişkisi."— Sunum transkripti:

1 1 - İnsanın Çabası: Emek ve Rızık  Emek Kavramının Tanımı  Rızık Kavramının Tanımı  Emek ve Rızkın Kaderle Olan İlişkisi

2 2 - İnsanın Çabası: Emek ve Rızık  Emek Kavramının Tanımı: Emek; bir işin yapılması için harcanan beden ve beyin gücüdür. İnsanın bilinçli olarak belli bir amaca ulaşmak için giriştiği çalışma sürecidir.

3 3 - İnsanın Çabası: Emek ve Rızık  Hırsızlık, gasp, faiz, kumar ve rüşvet yoluyla kazanılanlar emek değildir.  Emek, değerli bir davranıştır.  Emek, dinimizce kutsal kabul edilmiştir.  Emek, güç harcama ve zahmet gerektirir.

4 4 - İnsanın Çabası: Emek ve Rızık  Rızık Kavramının Tanımı: Rızık; Kur’an-ı Kerim’de ihsan, pay, şükür, yağmur ve yiyecek anlamlarında kullanılmıştır. Ayrıca rızık, canlıların ihtiyaç duyduğu ve yararlandığı; Allah tarafından sağlanan maddi, manevi her türlü nimetin adıdır.

5 5 - İnsanın Çabası: Emek ve Rızık  Emek ve Rızkın Kaderle Olan İlişkisi  Allah’ın isimlerinden biri de rızkı çokça ve tekrar veren anlamında olan "Er-Rezzak’tır."  Allah rızka kefildir; Rızık O’nun teminatı altındadır.  Ancak insan cüz’i irade sahibi olduğu için, rızka ulaşmakla sorumludur. Emek (çaba) göstermek zorundadır.  Her canlının rızkı ihtiyacı oranında hazırdır.

6 6 - İnsanın Çabası: Emek ve Rızık  Emek Kavramının Tanımı  Rızık Kavramının Tanımı  Emek ve Rızkın Kaderle Olan İlişkisi


"1 - İnsanın Çabası: Emek ve Rızık  Emek Kavramının Tanımı  Rızık Kavramının Tanımı  Emek ve Rızkın Kaderle Olan İlişkisi." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları