Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

HAYRABOLU TİCARET BORSASI

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "HAYRABOLU TİCARET BORSASI"— Sunum transkripti:

1 HAYRABOLU TİCARET BORSASI
Adres : Kâhya Mah. Tekirdağ Cad. No:56 Hayrabolu / TEKİRDAĞ Tel : 0 (282) – Faks: 0 (282) web:

2 HAYRABOLU TİCARET BORSASI

3 HAYRABOLU TİCARET BORSASI
Ticaret Borsaları Ticaret borsaları, 5174 Sayılı Kanunun 28. Maddesinde belirtildiği üzere bu kanunda yazılı esaslar çerçevesinde borsaya dahil maddelerin alım satımı ve borsada oluşan fiyatlarının tespit, tescil ve ilânı işleriyle meşgul olmak üzere kurulan kamu tüzel kişiliğine sahip kurumlardır. Kambiyo ve kıymetli madenlerle ilgili borsalar bu Kanun kapsamı dışındadır.

4 HAYRABOLU TİCARET BORSASI
Borsamız Kotasyonuna Dahil Maddeler 1. HUBUBAT (Arpa, Buğday, Çavdar, Kaplıca, Kuşyemi, Mısır, Yulaf, Çeltik) 2. HUBUBAT MAMULLERİ (Arpa Kırması, Buğday Kepeği, Buğday Unu, İrmik) 3. YAĞLI TOHUMLAR (Ayçiçeği, Kolza-Rapista) 4. KÜSPE VE PRİNA (Ayçiçeği Küspesi) 5. NEBATİ YAĞLAR (Ayçiçek Yağı) 6. TEKSTİL HAMMADDELERİ (Keçi Kılı, Yapak) 7. HAM DERİLER a – Büyükbaş Kasaplık Hayvan Derileri Malak Derisi, Manda Derisi, Sığır Derisi b – Küçükbaş Kasaplık Hayvan Derileri Keçi Derisi, Koyun Derisi, Kuzu Derisi, Oğlak Derisi 8. ÇEŞİTLİ GIDA MADDELERİ (Küçükbaş Et, Büyükbaş Et)

5 HAYRABOLU TİCARET BORSASI
1972 yılında kurulmuştur ve yukarıda da belirtildiği üzere şuan 5174 sayılı Kanun hükümlerine göre çalışmaktadır. Organlarımız: Meclis Yönetim Kurulu Disiplin Kurulu

6 HAYRABOLU TİCARET BORSASI
Borsa, üyeleri arasından seçilmiş 14 Meclis Üyesi ve bu Meclis Üyeleri arasından seçilmiş 5 Yönetim Kurulu Üyesi tarafından yönetilmektedir. İdari kadroda ise; 1 genel sekreter, 1 genel sekreter yardımcısı, 1 muhasebe memuru, 1 tescil & istatistik memuru, 1 kantar tartı memuru, 1 müstahdem, 1 laboratuvar sorumlusu ve 2 laboratuvar görevlisi olmak üzere 9 personel çalışmaktadır.

7 HAYRABOLU TİCARET BORSASI
Web Sitemiz: Web sitemizde; Borsamızda ve diğer borsalarda oluşan günlük fiyatlar, aylık ve yıllık bültenler, tüccar, sanayici ve çiftçilerimizi ilgilendiren haberler, duyurular ve Borsamız tarafından gerçekleştirilenler yayımlanmaktadır.

8 HAYRABOLU TİCARET BORSASI
Kantarımız 60 tonluk elektronik kantarımız ile hizmet vermekteyiz.

9 HAYRABOLU TİCARET BORSASI
Kayar Yazı ile Fiyat Bildirimi

10 HAYRABOLU TİCARET BORSASI
Satış Sistemimiz Hazır ürün için kayıt işlemi ve numune alımı Ürün analizi Satış salonunda satış işlemi Yapılan tüm bu işlemler ücretsizdir ve aynı gün ürün ödemesi Borsa garantisindedir.

11 HAYRABOLU TİCARET BORSASI
Ürün Laboratuvarı-Analizler İlk kurulan laboratuvarımız olup 2000 yılından beri hizmet vermektedir. Buğdayda; rutubet, hektolitre, gluten miktarı ve indeksi, sedimantasyon ve gecikmeli sedimantasyon ile protein analizleri, Ayçiçeği ve Kanolada; rutubet ve yağ oranı analizleri, Çeltikte; rutubet ve randıman analizleri, yapılmaktadır.

12 HAYRABOLU TİCARET BORSASI
Ürün Laboratuvarı-Cihazlar Laboratuvar Un Değirmeni Elek Takımı Gluten Yıkama Cihazı Gluten İndeks Santrifüjü Sedimantasyon Analizi İçin Sallama Cihazı Hızlı Rutubet Ölçüm Cihazları NIR Cihazı Hektolitre Ölçüm Takımı NMR Cihazı Işıklı Büyüteç Hassas Terazi

13 HAYRABOLU TİCARET BORSASI
Ürün Laboratuvarı-Resim-1

14 HAYRABOLU TİCARET BORSASI
Ürün Laboratuvarı-Resim-2

15 HAYRABOLU TİCARET BORSASI
Toprak Laboratuvarı Laboratuvarımız 2010 yılının Ekim ayından beri hizmet vermektedir. Laboratuvarımızda yapılan analizler: Demir, Bakır, Çinko, Mangan, Magnezyum, Kalsiyum, Potasyum, Fosfor, pH, Azot, Organik madde, Suyla doygunluk, Toplam tuz miktarı, Kireç, Kireç ihtiyacı. Laboratuvarımızda bulunan cihazlar: ICP, Azot Yakma (Kjeldahl) Cihazı, Azot Distilasyon Cihazı, Kalsimetre, Ultra Saf Su Cihazı, Çalkalayıcı, Isıtıcılı Manyetik Karıştırıcı, Hassas Terazi, Analitik Hassas Terazi, pH Metre, EC Metre, Buzdolabı, Etüv, Kurutma Dolabı ve Mikser.

16 HAYRABOLU TİCARET BORSASI
Toprak Laboratuvarı-Resim-1

17 HAYRABOLU TİCARET BORSASI
Toprak Laboratuvarı-Resim-2

18 HAYRABOLU TİCARET BORSASI
TEŞEKKÜRLER! Saim Demirbaş Genel Sekreter


"HAYRABOLU TİCARET BORSASI" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları