Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BİRİM KARELER Aşağıdaki kareleri birim karelere,birim dikdörtgenlere bölelim. Hangisi ile kaplandığında daha az boşluk kalmaktadır?

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BİRİM KARELER Aşağıdaki kareleri birim karelere,birim dikdörtgenlere bölelim. Hangisi ile kaplandığında daha az boşluk kalmaktadır?"— Sunum transkripti:

1 BİRİM KARELER Aşağıdaki kareleri birim karelere,birim dikdörtgenlere bölelim. Hangisi ile kaplandığında daha az boşluk kalmaktadır?

2 Şimdi de verilen düzlemleri üçgensel ve dairesel brimlere bölelim Sizce düzlemsel şekilleri kare, dikdörtgen, üçgen ve daire birimlerinden hangisi ile ölçersek doğru bir ölçüm yapmış oluruz.

3 Aşağıdaki şekiller kaç birim kareden oluşuyor. Bir santimetre karelik birim kare.

4 Bir düzlemsel şeklin alanını bulmak için kaç birim kare ile kaplandığı sayılır. Yukarıdaki şekillerin alanı kaç santimetre karedir?

5 Yukarıdaki şekil karelere bölünmüştür. İçindeki şeklin alanı kaç birim karedir?

6 Yandaki roketin alanı kaç birim karedir?

7 Düzlemsel şekillerin alanlarını bulmak için formül geliştirelim.

8 Düzlemsel şekillerin iki farklı kenarındaki birim kare sayısı çarpılarak o düzlemin alanı bulunur. Hazırlayan:Muzaffer KARADENİZ İstiklal İlköğretim Okulu 4.Sınıf Öğr.


"BİRİM KARELER Aşağıdaki kareleri birim karelere,birim dikdörtgenlere bölelim. Hangisi ile kaplandığında daha az boşluk kalmaktadır?" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları