Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KONU: DOĞRULUK VE DÜRÜSTLÜK SÜRE: 5 DK. HAZIRLAYANLAR: SÜREYYA GÜRSES SINIF ÖĞRETMENİ GÜLBİYE CEYLAN SINIF ÖĞRETMENİ YASEMİN ERTEM TÜRKÇE ÖĞRETMENİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KONU: DOĞRULUK VE DÜRÜSTLÜK SÜRE: 5 DK. HAZIRLAYANLAR: SÜREYYA GÜRSES SINIF ÖĞRETMENİ GÜLBİYE CEYLAN SINIF ÖĞRETMENİ YASEMİN ERTEM TÜRKÇE ÖĞRETMENİ."— Sunum transkripti:

1 KONU: DOĞRULUK VE DÜRÜSTLÜK SÜRE: 5 DK. HAZIRLAYANLAR: SÜREYYA GÜRSES SINIF ÖĞRETMENİ GÜLBİYE CEYLAN SINIF ÖĞRETMENİ YASEMİN ERTEM TÜRKÇE ÖĞRETMENİ

2 Dürüstlük T.D.K sözlüğünde “doğruluk” olarak diğer sözlüklerde ise “özü sözü bir olma” “olanı olduğu gibi yansıtma" “gerçeği saklamama” “bildiğinden inandığından ve olduğundan başka türlü görünmeye veya göstermeye çalışmama” olarak tanımlanır. Eski Türkçe’deki karşılığı samimiyettir.

3

4  Yalan geçici, doğru ise sürekli olarak kurtarıcıdır.

5  Dürüstlük elmas gibidir, aydınlıkta daha çok parlar ve değeri daha çok belli olur.

6  Doğruları korumaktan korkmayınız.

7  Dürüstlük bir hazineye benzer, ortaya çıktığında taraftarları çoğalır; yalan ise gizli ateşe benzer, yanmaya başlayınca kötülükler ortaya çıkar.

8  Beni kandırabilirsin ama, aslında kendini kandırıyorsun.

9

10

11

12

13

14

15

16


"KONU: DOĞRULUK VE DÜRÜSTLÜK SÜRE: 5 DK. HAZIRLAYANLAR: SÜREYYA GÜRSES SINIF ÖĞRETMENİ GÜLBİYE CEYLAN SINIF ÖĞRETMENİ YASEMİN ERTEM TÜRKÇE ÖĞRETMENİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları