Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KARANLIKTA GÖREBİLİR MİSİNİZ? Çevremizdeki nesneleri görebilmek için yeterli miktarda ışık kaynağının ortamda bulunması gerekir. Ancak bu sayede çevremizdeki.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KARANLIKTA GÖREBİLİR MİSİNİZ? Çevremizdeki nesneleri görebilmek için yeterli miktarda ışık kaynağının ortamda bulunması gerekir. Ancak bu sayede çevremizdeki."— Sunum transkripti:

1

2

3 KARANLIKTA GÖREBİLİR MİSİNİZ?

4 Çevremizdeki nesneleri görebilmek için yeterli miktarda ışık kaynağının ortamda bulunması gerekir. Ancak bu sayede çevremizdeki nesneleri görebiliriz. Çevremizdeki Nesneleri Nasıl Görebiliriz?

5 Çevremizdeki varlıkları görebilmemiz için varlıklardan gözümüze ışık gelmesi için varlıklardan gözümüze ışık gelmesi veya varlıkların ışığı yansıtmaları gerekir.

6

7 IŞIK KAYNAĞI NEDİR? Çevresine ışık vererek aydınlatan cisimlere ışık kaynağı denir. Çevresine ışık vererek aydınlatan cisimlere ışık kaynağı denir.

8 Işık Işık Kaynaklarımız

9 a) Doğal Işık Kaynakları b) Yapay Işık Kaynakları Işık kaynakları iki gruba ayrılır.

10 a) DOĞAL IŞIK KAYNAKLARI Doğada kendiliğinden var olan ışık kaynaklarıdır. Doğada kendiliğinden var olan ışık kaynaklarıdır.

11 b) YAPAY IŞIK KAYNAKLARI İnsanların bazı şartları yerine getirerek oluşturdukları ışık kaynaklarıdır. İnsanların bazı şartları yerine getirerek oluşturdukları ışık kaynaklarıdır.

12 En büyük ısı ve ışık kaynağı nedir? Güneş

13 YILDIZLAR

14 ŞİMŞEK

15 ATEŞBÖCEĞİ

16 AY IŞIK KAYNAĞI MIDIR? Güneş, yıldızlar, ateş böcekleri doğal ışık kaynaklarıdır. Ay geceleri ışık kaynağı gibi görünse de aslında güneşten aldığı ışığı yansıtır. Bu nedenle ay doğal ışık kaynakları arasında yer almaz. Güneş, yıldızlar, ateş böcekleri doğal ışık kaynaklarıdır. Ay geceleri ışık kaynağı gibi görünse de aslında güneşten aldığı ışığı yansıtır. Bu nedenle ay doğal ışık kaynakları arasında yer almaz.

17 YAPAY IŞIK KAYNAKLARI AMPUL ATEŞ

18 MUM FENER IŞILDAK

19 Başka ışık kaynakları var mı?

20 DİĞER YAPAY IŞIK KAYNAKLARI Deniz Feneri Deniz Feneri Lambalar Lambalar Araba farları Araba farları Floresan Gaz lambaları Gaz lambaları Trafik ışıkları Trafik ışıkları

21 Bol ışıklı günler…


"KARANLIKTA GÖREBİLİR MİSİNİZ? Çevremizdeki nesneleri görebilmek için yeterli miktarda ışık kaynağının ortamda bulunması gerekir. Ancak bu sayede çevremizdeki." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları